SafeGroup
DefenseWall HIPS - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: DefenseWall HIPS (/thread-470.html)



Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 22.09.2009

asg napisał(a):Niestety - tu wszystko wygląda o.k.
Próbowałem dodać ftp i tftp do wyjątków i też nie poszło.
defensewall.exe dodałem do wykluczeń w strażniku GDaty. W firewallu GDaty niczego nie ma w blokowanych.
a ochrona zasobów w DW albo folderów przed pluginami?

tak czy inaczej - dzięki Creer
Jeszcze spr. u GDaty w helpdesku (choć pewnie powiedzą że nie testowali z DW Smile )


Wyinstaluj GDate i wtedy będzie wszystko jasne.


Re: DefenseWall HIPS - asg - 22.09.2009

Jurku - ja testuję działanie GDaty z DW a nie DW z dodatkiem GDaty


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 22.09.2009

Asg, gdy wylaczasz ochrone DW w sposob jaki pokazalem na screen''ie wszystkie moduly ochronne DW sa wylaczane bez wyjatkow. Jesli skutkuje tylko i wylacznie odinstalowanie DW to wg mnie cos jest nie tak w Gdata.


Re: DefenseWall HIPS - asg - 22.09.2009

o.k. - to możliwe, kiedyś coś mi gość z GDaty gadał o ochronie tunelu ftp (?)
Przepytam ich.

Choć przypomniał mi się jeszcze problem o którym Ci pisałem - ten z prog. Specbud, który przesyła wygenerowaną notkę obliczeniową do Worda. To też działało dopiero po odinstalowaniu DW.


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 22.09.2009

A po zwyklym wylaczeniu ochrony DW w przypadku Specbud''u?


Re: DefenseWall HIPS - asg - 22.09.2009

to samo


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 22.09.2009

asg napisał(a):to samo


Dziwne... dziwne dlatego bo calkowita ochrone oferowana przez DW mozna wylaczyc tylko na dwa sposoby: odinstalowaniem DW lub przy uzyciu menu tray Wylacz Ochrone...

Proponuje poczekac na wersje v3, w tej chwili Ilya jest pochloniety pracami nad jej wydaniem i raczej nie ''naprawia'' istniejacej 2.56.


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 22.09.2009

Creer napisał(a):
asg napisał(a):to samo


Dziwne... dziwne dlatego bo calkowita ochrone oferowana przez DW mozna wylaczyc tylko na dwa sposoby: odinstalowaniem DW lub przy uzyciu menu tray Wylacz Ochrone...

Proponuje poczekac na wersje v3, w tej chwili Ilya jest pochloniety pracami nad jej wydaniem i raczej nie ''naprawia'' istniejacej 2.56.


Nie wiem dokładnie Creer jak to jest w DW ale w niektórych programach wyłączenie z traya nie powoduje całkowitego wyłączenia tylko częściowe. Dla przykładu Defense+ Comodo.
Mnie się wydaje, że tutaj jest problem z GDatą lub jej konfliktem z DW


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 22.09.2009

Cyt. z tutoriala z pierwszej strony:
"Wyłącz Ochronę - aktywowanie tego trybu pozwala wyłączyc całkowicie ochronę jaką oferuje DefenseWall. Uwaga: tylko w ten sposób można wyłączyć ochronę bez odinstalowywania programu - inne próby wyłączenia ochrony DW w postaci np. zamknięcia procesów należących do DefenseWall w Menedżerze Zadań Windows, lub wyłączenie usługi na liście uslug Windows - nie są równoznaczne z wyłączeniem ochrony programu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ DefenseWall oferuje także ochronę na poziomie sterownika, dzięki czemu żadna szkodliwa aplikacja nie może wyłączyć ochrony jaką oferuje ten program."
BTW. Ilya napisal ze ma nadzieje ze uda mu sie wypuscic wersje 3 DW HIPS i DWPF jeszcze w pazdzierniku.


Re: DefenseWall HIPS - asg - 22.09.2009

Jurek napisał(a):Nie wiem dokładnie Creer jak to jest w DW ale w niektórych programach wyłączenie z traya nie powoduje całkowitego wyłączenia tylko częściowe. Dla przykładu Defense+ Comodo.
Mnie się wydaje, że tutaj jest problem z GDatą lub jej konfliktem z DW


Problem nie występuje tylko z GDatą. Również Specbud nie działa poprawnie, SpySweeper i Webroot
Tak samo zachowuje się GesWall


Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 22.09.2009

prosta sprawa na razie należy przestać używać DWco jest gorszym rozwiązaniem albo nie używać tych programów co jest bardziej racjonalne z punktu widzenia bezpieczeństwa


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 22.09.2009

asg napisał(a):
Jurek napisał(a):Nie wiem dokładnie Creer jak to jest w DW ale w niektórych programach wyłączenie z traya nie powoduje całkowitego wyłączenia tylko częściowe. Dla przykładu Defense+ Comodo.
Mnie się wydaje, że tutaj jest problem z GDatą lub jej konfliktem z DW


Problem nie występuje tylko z GDatą. Również Specbud nie działa poprawnie, SpySweeper i Webroot
Tak samo zachowuje się GesWall


Jeżeli u zdecydowanej większości userów nie ma takich problemów z DW czy GW, tomoże oznaczać, że coś nie tak jest z systemem. A może jest problem, ewentualnie konflikt ze SpySweeperem lub Webrootem. Najlepiej wywal te badziewia i zainstaluj sobie DW z jakimś bezproblemowym firewallem, wtedy powinno być okej.


Re: DefenseWall HIPS - asg - 22.09.2009

Może to się wydać niektórym z uczestników tego forum niesamowite, ale komputer może służyć także do pracy - nie tylko do posiadania niezainfekowanego systemu. A wtedy program uniemożliwiający korzystanie z programu który do tejże pracy służy jest traktowany na równi albo gorzej niż wirus.
I żeby nie było tylko na DW i GW - najnowszy Norton nie pozwolił uruchomić mi ASD na platformie AutoCada.


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 22.09.2009

asg napisał(a):Może to się wydać niektórym z uczestników tego forum niesamowite, ale komputer może służyć także do pracy - nie tylko do posiadania niezainfekowanego systemu. A wtedy program uniemożliwiający korzystanie z programu który do tejże pracy służy jest traktowany na równi albo gorzej niż wirus.
I żeby nie było tylko na DW i GW - najnowszy Norton nie pozwolił uruchomić mi ASD na platformie AutoCada.


SpySweeper i Webroot nie służą do pracy. To są właśnie programy zabezpieczające.


Re: DefenseWall HIPS - asg - 22.09.2009

Jurek - nie rób se jaj. Piszę o ASD i Specbudzie. ASD - nie pozwolił mi uruchomić Norton (choć pewnie do dziś to już poprawili, ale już nie mam ochoty sprawdzać), a Specbudowi DW nie pozwala transferować notek do Worda. Co prawda używam go żadko, ale gdyby był to skutek działania wirusa zamiast DW, krzyczałbym o tym baaardzo głośno. A tak, czekam cierpliwie jak pisał Creer.
Co do SpySweepera i WebrootIS - Twoja opinia jest, mówiąc oględnie, zbyt pochopna Smile


Re: DefenseWall HIPS - Meir - 22.09.2009

Asg-ciekawy jestem po co Ci SpySweeper? Miałem go na kompie pół roku...obciąża i nic nie wykrywaSmile


Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 22.09.2009

Meir napisał(a):Asg-ciekawy jestem po co Ci SpySweeper? Miałem go na kompie pół roku...obciąża i nic nie wykrywaSmile

prawda meir podpisuje się pod tym
lepiej sobie avirę free zainstalować bo lepiej wykrywa nie tylko spyware


Re: DefenseWall HIPS - Pablosss - 22.09.2009

Też miałem kiedyś SpySweeper, na 10 skanowań 7 nie kończył bo się zawieszał.


Re: DefenseWall HIPS - VenomX - 22.09.2009

programy antyspywerowe były dobre w czasach gdy AV sobie nie radził z wykrywalnością tego typu zagrożeń, teraz te programy skazane są na wymarcie .


Re: DefenseWall HIPS - asg - 23.09.2009

Nie używam teraz SpySweepera. Sprawdzam konfiguracje DW z różnymi programami.
Gdzieś ze 3 lata temu używałem go z Kasperskim. Poźniej przestali się "zgadzać" ze sobą i go wywaliłem. Aż zafundowałem sobie niezłą infekcję (przecież Kasperek mnie obroni Grin ) Wyleczyłem właśnie SpySweeperem - stąd mój sentyment.