SafeGroup
DefenseWall HIPS - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: DefenseWall HIPS (/thread-470.html)



Re: DefenseWall HIPS - zord - 23.09.2009

mam problem z pocztą Windows live przy uruchomieniu pojawia się taki oto komunikat

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i uruchamianie trwa bardzo długo bez DW działa normalnie jest to co najmniej dziwne bo program ma predefiniowane reguły...


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 24.09.2009

zord napisał(a):mam problem z pocztą Windows live przy uruchomieniu pojawia się taki oto komunikat

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i uruchamianie trwa bardzo długo bez DW działa normalnie jest to co najmniej dziwne bo program ma predefiniowane reguły...


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nr.2.


Re: DefenseWall HIPS - zord - 24.09.2009

Cytat: DefenseWall HIPS log file

09.24.200909:50:42, moduł ITonguerogram FilesWindows MailWinMail.exe, Attempt to set value Default_CodePage within the key HKCUSoftwareMicrosoftWindows MailMail (Rejestr)

09.24.200909:50:42, moduł ITonguerogram FilesWindows MailWinMail.exe, Attempt to set value Compact Check Count within the key HKCUSoftwareMicrosoftWindows Mail (Rejestr)

09.24.200909:50:42, moduł ITonguerogram FilesWindows MailWinMail.exe, Attempt to set value LastRun within the key HKCUSoftwareMicrosoftWindows Mail (Rejestr)

09.24.200909:50:37, moduł ITonguerogram FilesWindows MailWinMail.exe, Attempt to set value Store Root within the key HKCUSoftwareMicrosoftWindows Mail (Rejestr)

09.24.200909:50:37, moduł ITonguerogram FilesWindows MailWinMail.exe, Attempt to open protected file I:UsersxxxxAppDataLocalMicrosoftWindows Mail (Izolacja zasobów)

09.24.200909:50:33, moduł ITonguerogram FilesWindows LiveMailwlmail.exe, Attempt to set value ProxyEnable within the key HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionInternet Settings (Rejestr)


proszę bardzo


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 24.09.2009

Eksportuj ten klucz rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClientsMailWindows Live Mailshellopencommand
zapisz jako .reg i wstaw do pobrania (link do serwisu umozliwiajacego pobieranie plikow np. rs lub inne)
Sprawdz jeszcze czy masz taki klucz:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREClientsMailWindows Mailshellopencommand
jesli tak zrob to samo co wyzej.


Re: DefenseWall HIPS - zord - 24.09.2009

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


tego drugiego klucza nie mam
btw nie dało by się w DW 3 zrobić coś żeby w takiej sytuacji dało się w prosty sposób samemu coś z tym zrobić ?


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 24.09.2009

zord napisał(a):btw nie dało by się w DW 3 zrobić coś żeby w takiej sytuacji dało się w prosty sposób samemu coś z tym zrobić ?


Taka możliwość Zord jak dobrze wiesz istnieje w GeSWallu. Zarówno DW jak i GW posiadają swoje atuty ale i pewne mankamenty. Dodanie aplikacji do niezaufanych w DefenseWallu jest bardzo proste ale nie ma możliwości naprawienia błędów w regułach. W GW z kolei zaawansowane dodawanie reguł może być trudne ale istnieje możliwość dokładnego ich skonfigurowania.


Re: DefenseWall HIPS - zord - 24.09.2009

GS jakoś mi nie przypadł do gustu ale musiał bym go trochę dłużej potestować


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 24.09.2009

Zord jakiego systemu uzywasz?


Re: DefenseWall HIPS - zord - 24.09.2009

windows 7 RTM


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 24.09.2009

Zord pobierz plik:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rozpakuj (zmien status na zaufany) i podmien ten plik c:windowssystem32defensewall_initialization.txt
Nastepnie odczekaj 5 min i sprawdz czy WLM dziala poprawnie.


Re: DefenseWall HIPS - Dozamet1 - 24.09.2009

wiadomo coś o dacie udostępnienia Bety?


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 24.09.2009

Dozamet, jeszcze nic nie wiadomo o public becie. Ilya ostatnio mowil ze chce sie wyrobic z gotowym produktem jeszcze w pazdzierniku.

Zord, i jak teraz? dziala/nadal nie dziala?


Re: DefenseWall HIPS - zord - 24.09.2009

Dzieki Creer teraz działa elegancko


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 24.09.2009

Ok, no problem.


Re: DefenseWall HIPS - marcan2 - 27.09.2009

Witam
Testuję ten program od kilku tygodni i no właśnie mam pytanie w jaki sposób można kupić licencję na ten program? Próbowałem wchodzić na domową stronę Defennsewalla, ale nie za bardzo potrafię się w tym połapać. Wychodzi na to, że do tych $29.95 USD należy doliczyć jeszcze jakieś koszty? Czy po zakupie wysyłają key na adres emailowy? Jak to jest?


Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 27.09.2009

ja kupiłem paypalem
kod na email


Re: DefenseWall HIPS - marcan2 - 27.09.2009

A można wiedzieć ile zapłaciłeś?


Re: DefenseWall HIPS - Dozamet1 - 27.09.2009

tu masz cene i jak możesz kupić

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 27.09.2009

o dokładnie tyle coś koło 85 złociszy


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 27.09.2009

W przypadku PayPal''a nie ma dodatkowych kosztow, przy przelewie juz koszty sa (oplaty za przelewy miedzybankowe, etc)