SafeGroup
DefenseWall HIPS - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: DefenseWall HIPS (/thread-470.html)



Re: DefenseWall HIPS - lunaticdreams - 28.11.2009

Tak dokładnie czytałem o tym gdzieś


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 28.11.2009

polak900 napisał(a):oba są dobre. ja stawiam jednak na DW
ma lepsza ochronę


Nie wiem czy DW jest skuteczniejszy, czy tak samo skuteczny jak Program Guard. Na pewno jest znacznie bardziej wygodny w użyciu i nie uzależniony od błędnych decyzji użytkownika (poza celowym uruchamianiem zawirusowanych plików jako zaufane). Trzeba przyznać, że OA szczególnie w połączeniu z Sandboxie, czy SD zapewnia ochronę na najwyższym poziomie. Dotyczy to jednak zaawansowanych użytkowników a DW mogą bezpiecznie używać nawet małe dzieci. Nie ma żadnych pytań, ażeby zainstalować program, trzeba potrafić to zrobić z prawokliku. W OA wystarczy tylko kliknąć allow i wirus pięknie się instaluje Smile


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 28.11.2009

bierni86 napisał(a):a co z whitelistami? w pomocy oa jest wszystko ładnie opisane.

btw ktoś może pomyśleć, że się czepiam, co po części jest prawdą ponieważ OA to naprawdę potężny soft - używałem go od momentu kiedy dostałem taką radę na naszym forum i jestem bardzo z niego zadowolony ale mimo wszystko pozostaje wierny zasadzie - KISS (poza tym najlepiej pracuje się na sprzęcie, który działa lekko bez zbędnego obciążenia.) i dlatego chciałem się przerzucić na DW, a że często korzystam z Online Banking chciałbym czuć się przede wszystkim bezpieczny i stąd to pytanie - co jest bezpieczniejsze...

@Creer

nie chcę skłamać ale na forum DW szef powiedział, że będą 2 wersje - DW PF i normalna HIPS, prawda to? a jeśli tak to jakie będą różnice? czy raczej na zasadzie - DWPF ma i firewall i HIPS a wersja HIPS tylko HIPS-a?


Banking Mode w OA - to nie tylko ochrona klasycznego HIPS''a ale rowniez tzw Sprawdzanie DNS-ów – odwiedzając strony bezpieczne, które są stronami o podwyższonej ochronie ze względu na wprowadzane na nich dane osobiste np. strony banków, potrzebujesz najwyższej ochrony. OA sprawdza na bieżąco DNS-y odwiedzanych przez Ciebie stron, aby mieć pewność ze np. strona Twojego banku, jest naprawdę stroną Twojego banku, a nie tylko tak samo wyglądającą strona postawioną na serwerze w Chinach lub w innym kraju, w celu kradzieży Twoich prywatnych danych i pieniędzy. Dodatkowo strony, które są zdefiniowane w OA jako „protected” – można otwierać podczas działania trybu „Banking Mode”, który polega na tym, że wszystkie połączenia zostają przerwane, a dostęp do Internetu jest natychmiast bezwzględnie blokowany - w trakcie działania tego trybu masz dostęp tylko i wyłącznie do stron, które wcześniej zostały zdefiniowane jako „protected”.

Tych trybow w DW i OA nie mozna ze soba porownywac.

---
Tak beda dwie wersje DW v3 HIPS i Personal Firewall.
Wersja Personal Firewall to DW HIPS z modulem FW.



ignatiusdorn napisał(a):Nie wiem jak tryb banking mode wygląda w DefenseWall, ale z pewnością Tallemu ma o wiele większe doświadczenie w konstruowaniu tego typu zabezpieczeń, Tallemu na początku zajmowało się tworzeniem zabezpieczeń jedynie dla banków, dopiero później powstał firewall Online Armor.


hehe tak ja o tym kiedys pisalem na forum Smile


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 29.11.2009

Dzis beta-testerzy ktorzy brali udzial w zamknietych beta-testach otrzymali wersje RC DW, ktora jest juz ubrana w skorke. Jesli zadne bledy nie zostana ujawnione w przeciagu kilku dni testow, w tym tygodniu najprawdopodobniej DW HIPS i DWPF w wersji v3, zostana publicznie wydane.


Re: DefenseWall HIPS - zord - 29.11.2009

wygląda całkiem tak samo jak stara wersja jak na kilka miesiecy pracy to szału nie ma

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


mam nadzieje ze problem z flashem na ie pod win 7 rozwiązany


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 29.11.2009

Creer napisał(a):Dzis beta-testerzy ktorzy brali udzial w zamknietych beta-testach otrzymali wersje RC DW, ktora jest juz ubrana w skorke. Jesli zadne bledy nie zostana ujawnione w przeciagu kilku dni testow, w tym tygodniu najprawdopodobniej DW HIPS i DWPF w wersji v3, zostana publicznie wydane.


Czy pojawi się Creertakże wersja polskojęzyczna DWPF? Jeżeli tak, to kiedy?


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 29.11.2009

Sprawdz zord, ja nie uzywam flash''a pod IE.

Jurek, pojawi sie. Wszyscy tlumacze DW dostana zielone swiatlo od Ilyi dopiero po wydaniu wersji RTM.


Re: DefenseWall HIPS - lunaticdreams - 29.11.2009

A ja mam pytanie czy ta nowa bet\RC miała coś dodane oprócz skórki?


Re: DefenseWall HIPS - czullo - 29.11.2009

da sie wylaczyc ta skorke ?


Re: DefenseWall HIPS - zord - 29.11.2009

tak można wyłączyć


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 29.11.2009

Skorke da sie wylaczyc.
Oprocz skorki zostalo naprawionych kilka bledow ktore stwarzala wersja beta.


Re: DefenseWall HIPS - Meir - 29.11.2009

Co z tym GG ? Automatycznie go nie ma w Niezaufanych...


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 29.11.2009

Meir napisał(a):Co z tym GG ? Automatycznie go nie ma w Niezaufanych...


Jak nie ma jak jest

Cytat:
[Gadu-Gadu]
registry_key=HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREGadu-GaduSetup
value=InstallPath
additional_path=gg.exe
control_executable=gg.exe
(...)



Re: DefenseWall HIPS - adam_993 - 29.11.2009

Może chodzi o nowe GG?


Re: DefenseWall HIPS - Meir - 29.11.2009

SorkiSmile...tak chodzi o Nowe GG...dodałem do NiezaufanychWink


Re: DefenseWall HIPS - amateusZ - 29.11.2009

v3 beta można ściągnąć czy trzeba czekać na oficjalne wydanie?


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 29.11.2009

Meir napisał(a):SorkiSmile...tak chodzi o Nowe GG...dodałem do NiezaufanychWink


Nowe GG jest z tego co widze na stronie gg, w fazie beta nie jest to wersja finalna.


Re: DefenseWall HIPS - zord - 29.11.2009

problem z flashem nadal występuje po pewnym czasie komputer sie tak zamula ze trzeba pozabijać te procesy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: DefenseWall HIPS - Creer - 29.11.2009

zord napisał(a):problem z flashem nadal występuje po pewnym czasie komputer sie tak zamula ze trzeba pozabijać te procesy


Napisz krok po kroku jak wywolac ten blad u siebie, przekaze to Ilyi.


Re: DefenseWall HIPS - adam_993 - 29.11.2009

Creer napisał(a):
Meir napisał(a):SorkiSmile...tak chodzi o Nowe GG...dodałem do NiezaufanychWink


Nowe GG jest z tego co widze na stronie gg, w fazie beta nie jest to wersja finalna.


Tu chodzi o finalną ósemkę. Taką ma nazwę- "Nowe Gadu-Gadu" tak samo jak beta 10.