SafeGroup
DefenseWall HIPS - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: DefenseWall HIPS (/thread-470.html)



Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 11.12.2009

lunaticdreams napisał(a):hej,chcę ustawić ojcu tego DW SE ,mam więc pytanko czy mam dodac przeglądarki PDF do niezaufanych?w GW mam dodane ale to DW,GW mam wszystkie aplikacje łączące się z netem jako niezaufane ,tu też mam tak zrobić?


Aplikacje niezaufane >> Dodaj
Nie wiem jednak, czy jest to konieczne. Pliki pobrane z netu oraz skopiowane z pena są i tak niezaufane Smile


Re: DefenseWall HIPS - lunaticdreams - 11.12.2009

wiem jak dodac ale ja pytam czy w DW też mam dodać tak jak w GW wszystkie aplikacje łączące się z netem
jeszcze jedno w GW jak jestem atakowany to mam monit ,w DW jest coś takiego?


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 11.12.2009

lunaticdreams napisał(a):wiem jak dodac ale ja pytam czy w DW też mam dodać tak jak w GW wszystkie aplikacje łączące się z netem


Pliki pobrane z netu i skopiowane z dysków wymiennych są niezaufane. Moim zdaniem należy tylko dodać aplikacje za pośrednictwem których mogą przedostać się wirusy a których nie ma na liście: komunikatory, downloadery i programy pocztowe. Nie wiem, czy jest sens dodawania przeglądarek PDF a nawet playerów.


Re: DefenseWall HIPS - lunaticdreams - 11.12.2009

fno tak a co z tym monitem DW informuje podczas ataku(jak GW)?


Re: DefenseWall HIPS - Dozamet1 - 11.12.2009

a co zaznaczyć w opcjach?Pamietam kiedyś Creer to pisał ale 78 stron to ciężko znaleść


Re: DefenseWall HIPS - lunaticdreams - 11.12.2009

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: DefenseWall HIPS - Dozamet1 - 11.12.2009

znowu ty lunaticdreamsWinkGrin Dzięki kolejny raz !


Re: DefenseWall HIPS - lunaticdreams - 11.12.2009

no problemo


Re: DefenseWall HIPS - Meir - 11.12.2009

Jurek napisał(a):
lunaticdreams napisał(a):wiem jak dodac ale ja pytam czy w DW też mam dodać tak jak w GW wszystkie aplikacje łączące się z netem


Pliki pobrane z netu i skopiowane z dysków wymiennych są niezaufane. Moim zdaniem należy tylko dodać aplikacje za pośrednictwem których mogą przedostać się wirusy a których nie ma na liście: komunikatory, downloadery i programy pocztowe. Nie wiem, czy jest sens dodawania przeglądarek PDF a nawet playerów.

Nie tylko jest sens...ale KONIECZNOŚĆ dodania przeglądarek PDF i wszystkich playerów...


Re: DefenseWall HIPS - lunaticdreams - 11.12.2009

Meir napisał(a):
Jurek napisał(a):
lunaticdreams napisał(a):wiem jak dodac ale ja pytam czy w DW też mam dodać tak jak w GW wszystkie aplikacje łączące się z netem


Pliki pobrane z netu i skopiowane z dysków wymiennych są niezaufane. Moim zdaniem należy tylko dodać aplikacje za pośrednictwem których mogą przedostać się wirusy a których nie ma na liście: komunikatory, downloadery i programy pocztowe. Nie wiem, czy jest sens dodawania przeglądarek PDF a nawet playerów.

Nie tylko jest sens...ale KONIECZNOŚĆ dodania przeglądarek PDF i wszystkich playerów...

mam nadzieję że nie robisz mnie w bambuko bo własnie dodaję


Re: DefenseWall HIPS - Meir - 11.12.2009

Nie Lunatic...jeżeli już używamy takiej terminologii to :Jurek robi Cię w bambuko...


Re: DefenseWall HIPS - lunaticdreams - 11.12.2009

GrinGrinGrinGrinGrinGrin dobre...dzięki za odp.


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 11.12.2009

lunaticdreams napisał(a):Nie tylko jest sens...ale KONIECZNOŚĆ dodania przeglądarek PDF i wszystkich playerów...


Nie koniecznie! Wszystkie pliki pobierane są niezaufane a więc gdy otwierasz plik PDF pobrany z netu lub skopiowany z pena, to jest on zaizolowany. Jeżeli natomiast otwierasz plik z dysku, który był tam przed instalacją DW a dokładnie skanowałeś kompa, to także nie ma problemu. Dodanie do niezaufanych wszystkich aplikacji ma sens tylko wtedy, gdy na dysku były już zainfekowane pliki, przed instalacją DW!


Re: DefenseWall HIPS - zord - 11.12.2009

Jurek a jak wkleisz linka do pliku bezpośrednio do pleyera czy przeglądarki pdf które nie będą chronione to co się stanie jak będzie zawirusowany ?
zresztą takim winampem czy realpleyerem można przeglądać internet


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 11.12.2009

zord napisał(a):Jurek a jak wkleisz linka do pliku bezpośrednio do pleyera czy przeglądarki pdf które nie będą chronione to co się stanie jak będą zawirusowane ?
zresztą takim winampem czy realpleyerem można przeglądać internet


Zgadza się Zord! Ale jeżeli ktoś nie wkleja plików do przeglądarki PDF, to nie ma problemu a najbardziej popularne playery, łączące się z netem są domyślnie dodane do aplikacji niezaufanych DW. Poza tym przez kilkanaście lat nie miałem ani jednego przypadku zainfekowania kompa bezpośrednio z poziomu playera.


Re: DefenseWall HIPS - lunaticdreams - 11.12.2009

Serafin napisał(a):Bronienie dobrego imienia, honoru, dumy, bądź innych osobistych rzeczy możecie kontynuować na PW.
Nie musicie prowadzić kłótni na publicznym forum. Cała dyskusja trafi do kosza.


BRAWO!!!!!


Re: DefenseWall HIPS - lunaticdreams - 12.12.2009

lunaticdreams napisał(a):
Serafin napisał(a):Bronienie dobrego imienia, honoru, dumy, bądź innych osobistych rzeczy możecie kontynuować na PW.
Nie musicie prowadzić kłótni na publicznym forum. Cała dyskusja trafi do kosza.


BRAWO!!!!!


i znalazłem ...........Jeśli chcemy być maksymalnie zabezpieczeni przez DW
należy zrobić tak jak Meir napisał....czyli do niezaufanych dodaćwszystkie aplkacje typu przeglądarki,multimedia,programy pocztowe,p2p,komunikatory

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


"DefenseWall is already set to the best settings. Just add browsers, e-mail, multimedia, IM, P2P and IRC clients as untrusted. "


Re: DefenseWall HIPS - korbennn - 12.12.2009

No, konkretna info

Czy przy DW można dorzucić Returnil? planuje potestować dziś na Viście nim uruchomię na nowym lapie.


Re: DefenseWall HIPS - lunaticdreams - 12.12.2009

możesz ale czy jest sens?...........


Re: DefenseWall HIPS - korbennn - 12.12.2009

Lepiej osobno testować?