SafeGroup
DefenseWall HIPS - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: DefenseWall HIPS (/thread-470.html)



Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 06.08.2010

pobrane i zainstalowane
żadnego bsoda nie widziałem jak do tej pory


Re: DefenseWall HIPS - Eru - 07.09.2010

Cytat: DefenseWall v3.07 released.

This build contains a number of security improvements and compatibility issues solved.


Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 07.09.2010

u mnie chodzi już od dwóch dni ta wersja, zero problemów


Re: DefenseWall HIPS - Meir - 10.09.2010

Faktycznie coś jest na rzeczy Suspicious :

Przy wyłączonym DWPF ping wynosi : 28ms
przy włączonym DWPF : 48ms

I prawdą jest,że DefenseWall żre trochę CPU...


Re: DefenseWall HIPS - facecik - 10.09.2010

Zawsze mówiłem, że DW zamula inne programy , nie tyle ich prace co sam start programu , a teraz z tymi pingamiSmile
No ale jak to mówią miłość jest ślepa Grin


Re: DefenseWall HIPS - Eugeniusz - 11.09.2010

Meir napisał(a):Faktycznie coś jest na rzeczy Suspicious :

Przy wyłączonym DWPF ping wynosi : 28ms
przy włączonym DWPF : 48ms

I prawdą jest,że DefenseWall żre trochę CPU...

U mnie kiedyś katował Firefoksa... i tak zresztą nie jest najlepiej. Dodatkowo ostatnim razem gubił napisy na belkach (gorzej to nie mogło być rozwiązane...). Drażni mnie też sposób zmieniania "stanu" z zaufanego na niezaufany i odwrotnie. GeSWall ma to lepiej rozwiązane.


Re: DefenseWall HIPS - martinez2006 - 20.09.2010

U mnie wersja 2.56 śmiga aż miło. Nic nie zamula przeglądarki. Jest tak samo jak przed instalacją DW Smile


Re: DefenseWall HIPS - Eugeniusz - 21.09.2010

2.56 nie była taka zła. Generacja 3 pod względem wydajności wypada blado.


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 21.09.2010

Eugeniusz napisał(a):2.56 nie była taka zła. Generacja 3 pod względem wydajności wypada blado.

Nic takiego nie odnotowalem po przejsciu z wersji 2.56 na wersje 3 DW i nie mam na mysli tutaj jednego komputera, a kilka na ktorych pracuje - jako punkt odniesienia.


Re: DefenseWall HIPS - hassasin - 21.09.2010

Potwierdzam wypowiedź Creer''a wcześniej korzystałem z 2.56 a teraz jadę już od dłuższego czasu na 3 i nie czyje różnicy w wydajności pomiędzy wersjami.


Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 21.09.2010

no to ja też się dołączę mam zdanie identyczne


Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 13.10.2010

nowa wersja 3.08 z poprawkami

MS Word, AVG 2011, Norton Online Family, IIS, Apache and some other compatibility issues are solved. Programming errors in protection are fixed.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: DefenseWall HIPS - Lex - 20.11.2010

Witam, mam następujące, trochę może dziwne, pytanie. Czy ten firewall w DW naprawdę działa? Przyzwyczaiłem się do DW w wersji gizmo, bez zakładki z firewallem, a w najnowszej wersji DW taka zakładka istnieje. Przyzwyczałem sie do mojego "starego" firewalla Kerio, który dość dobrze pełnił swą funkcję i teraz mam dylemat czy po zainstalowaniu najnowszych wersji DW nie pojawią się konflikty? Owszem, można Kerio odinstalować, ale nie spotkałem się z drugim takim firewallem, który tak bardzo mi dawał wrażenie kontroli nad tym co się dzieje u mnie na kompie (mam tu na myśli pojawianie się komunikatów przy starcie programów, podmianie plików, próbach połaczenia itd itp) - jak do tego ma się firewall jaki został wbudowany w DW? I jak jest z jego skutecznością? Rozumiem też że jeśli zainstaluję najnowszą wersję DW to też pownieniem standardowo wyłączyć firewall wbudowany w Windows, czy tez DW to sam zrobi?


Re: DefenseWall HIPS - Eru - 20.11.2010

Lex napisał(a):Witam, mam następujące, trochę może dziwne, pytanie. Czy ten firewall w DW naprawdę działa? Przyzwyczaiłem się do DW w wersji gizmo, bez zakładki z firewallem, a w najnowszej wersji DW taka zakładka istnieje. Przyzwyczałem sie do mojego "starego" firewalla Kerio, który dość dobrze pełnił swą funkcję i teraz mam dylemat czy po zainstalowaniu najnowszych wersji DW nie pojawią się konflikty? Owszem, można Kerio odinstalować, ale nie spotkałem się z drugim takim firewallem, który tak bardzo mi dawał wrażenie kontroli nad tym co się dzieje u mnie na kompie (mam tu na myśli pojawianie się komunikatów przy starcie programów, podmianie plików, próbach połaczenia itd itp) - jak do tego ma się firewall jaki został wbudowany w DW? I jak jest z jego skutecznością? Rozumiem też że jeśli zainstaluję najnowszą wersję DW to też pownieniem standardowo wyłączyć firewall wbudowany w Windows, czy tez DW to sam zrobi?


Jest też wersja bez FW w najnowszym DW - zresztą starczy drobna zmiana w rejestrze i da się wyłączyć FW w DW Tongue


Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 20.11.2010

Lex napisał(a):Witam, mam następujące, trochę może dziwne, pytanie. Czy ten firewall w DW naprawdę działa? Przyzwyczaiłem się do DW w wersji gizmo, bez zakładki z firewallem, a w najnowszej wersji DW taka zakładka istnieje. Przyzwyczałem sie do mojego "starego" firewalla Kerio, który dość dobrze pełnił swą funkcję i teraz mam dylemat czy po zainstalowaniu najnowszych wersji DW nie pojawią się konflikty? Owszem, można Kerio odinstalować, ale nie spotkałem się z drugim takim firewallem, który tak bardzo mi dawał wrażenie kontroli nad tym co się dzieje u mnie na kompie (mam tu na myśli pojawianie się komunikatów przy starcie programów, podmianie plików, próbach połaczenia itd itp) - jak do tego ma się firewall jaki został wbudowany w DW? I jak jest z jego skutecznością? Rozumiem też że jeśli zainstaluję najnowszą wersję DW to też pownieniem standardowo wyłączyć firewall wbudowany w Windows, czy tez DW to sam zrobi?


działa tylko trochę w inny sposób niż standardowy FW. działa on zasadzie blokady samego zagrożenia które uruchamiasz w trybie niezaufanym


Re: DefenseWall HIPS - Lex - 20.11.2010

Eru napisał(a):Jest też wersja bez FW w najnowszym DW - zresztą starczy drobna zmiana w rejestrze i da się wyłączyć FW w DW Tongue

A jak to uzyskać w rejestrze? Można coś więcej się dowiedzieć?
Którą wersję trzeba ściągnąć żeby nie było firewalla?


Re: DefenseWall HIPS - Lex - 20.11.2010

polak900 napisał(a):działa tylko trochę w inny sposób niż standardowy FW. działa on zasadzie blokady samego zagrożenia które uruchamiasz w trybie niezaufanym

Zainstalowałem DW z firewallem "na brudno" żeby przetestować i nie widzę żeby DW sam wyłączył windowsowego firewalla... Sad
Ze słów które piszesz mam wnioskować że to tak naprawdę nie jest firewall i oprócz tego można zastosować drugi, czyli np. Kerio, i nie powinno być zadnych konfliktów?


Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 20.11.2010

tak może działać z innym fw u mnie z współgra z win 7 FWSmile
a samo działanie masz opisane w moim wcześniejszym poście


Re: DefenseWall HIPS - Lex - 20.11.2010

polak900 napisał(a):tak może działać z innym fw u mnie z współgra z win 7 FWSmile
a samo działanie masz opisane w moim wcześniejszym poście

No tak, przeczytałem Twój poprzedni post i jednej rzeczy nie rozumiem. Bo tak własnie działa HIPS a nie "prawdziwy" firewall. Czyli wychodzi na to że ta nazwa tej zakładki "firewall" jest dla picu? Grin
Zresztą już sam fakt że działa z drugim firewallem jest wielce zastanawiający, bo normalny firewall z drugim się raczej konfliktuje nieco.


Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 20.11.2010

generalnienazwę by mogli zmienić
ale zasada działania jest bardzo dobra i ważne jestto że jest skuteczny