SafeGroup
DefenseWall HIPS - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: DefenseWall HIPS (/thread-470.html)



Re: DefenseWall HIPS - ignatiusdorn - 21.11.2010

@Lex,

Firewall w DWPF nie filtruje połączeń sieciowych i z tego co wiem, to Ilya nie zaleca wyłączania systemowego firewalla.To dość specyficzny firewall.Dlategonie rejestruje się nawet w centrum zabezpieczeń.Działa na prostej zasadzie: zezwól lub odmów połączenia z siecią. Zamyka porty wszystkim zaufanym procesom i odmawia im połączenia z internetem, natomiast wszystkim niezaufanym aplikacjom zezwala na połączenie z siecią, bo są one i tak automatycznie izolowane. DWPF ma konflikty jedynie z Online Armor, a z resztą firewalli bezproblemowo współpracuje.Jeśli chcesz mimo wszystko go wyłączyć, tutaj masz plik stworzony przez developera, który to zrobi za ciebie-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pobierasz, klikasz dwukrotnie i gotowe.


Re: DefenseWall HIPS - Pablosss - 25.11.2010

Czy można jakoś spolszczyć DWPF bez konieczności reinstalacji? I drugie pytanie. Dlaczego w najnowszej stablijnej wersji Opery nie ma napisów DefenseWalla na belce przeglądarki?


Re: DefenseWall HIPS - facecik - 25.11.2010

Pablosss napisał(a):Czy można jakoś spolszczyć DWPF bez konieczności reinstalacji? I drugie pytanie. Dlaczego w najnowszej stablijnej wersji Opery nie ma napisów DefenseWalla na belce przeglądarki?


Są napisy , MENU->POKAŻ PASEK MENU ( ustawienia opery)
Spolszczyć DW ? A ile czasu potrwa przeinstalowanie DW ? minutę ?


Re: DefenseWall HIPS - zord - 25.11.2010

ściągasz polską wersje rozpakowujesz ja i przenosisz plik dwall_res.dll
do C:WindowsSystem32DefenseWall HIPS


Re: DefenseWall HIPS - Pablosss - 06.12.2010

Dlaczego DWPF po zaktualizowaniu się do wersji 3.09 trzyma ciągle ( od chwili startu systemu ) w niezaufanych ścieżkę do alg.exe? Wcześniej tego nie było.


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 06.12.2010

alg.exe powinien byc na liscie aplikacji niezaufanych.
Cytat:
The alg.exe executable allows applications (such as IM clients, RTSP, BitTorrent, SIP, and FTP) from a client computer to dynamically utilize passive TCP/ UDP ports in communicating with known ports on a server. This allows software to access applications that reside on another computer even if there is a firewall.

alg.exe to pewnego rodzaju proxy dla w/w klientow. Ilya dodał ten proces do listy wbudowanych niezaufanych aplikacji kilka wersji wstecz. Niestety nie zawsze ten proces byl widoczny na liscie ze wzgledu na czesniejszy "bug" z auto-dodawaniem pozycji z wewnetrznej listy programu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: DefenseWall HIPS - Pablosss - 06.12.2010

Czyli jest ok Smile


Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 07.12.2010

po instalacji nie zanotowałem żadnych problemów w systemem.


Re: DefenseWall HIPS - Pablosss - 07.12.2010

Problemów ja też nie zanotowałem, tylko zdziwiła mnie opisana sytuacja Smile


Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 07.12.2010

ok ja tylko tak pisałem
co do sytuacji dobrze że tak to rozwiązali


Re: DefenseWall HIPS - Meir - 08.12.2010

Zaraz dostanę zjebki od fanboy''ów GW (do których sam należę Smile ) ale po 2 miesiącach użytkowania GW...zainstalowałem wczoraj DWPF...i faktycznie : zoptymalizowali coś albo nie wiem co...ale jakoś nie widzę dużej różnicy między GW i DW w szybkości działania aplikacji czy przeglądarek...niech ktoś jeszcze sprawdzi i zweryfikuje moje odczucia.


Re: DefenseWall HIPS - facecik - 08.12.2010

Meir napisał(a):Zaraz dostanę zjebki od fanboy''ów GW (do których sam należę Smile ) ale po 2 miesiącach użytkowania GW...zainstalowałem wczoraj DWPF...i faktycznie : zoptymalizowali coś albo nie wiem co...ale jakoś nie widzę dużej różnicy między GW i DW w szybkości działania aplikacji czy przeglądarek...niech ktoś jeszcze sprawdzi i zweryfikuje moje odczucia.


No jak zainstalowałem tą najnowszą wersję też miałem takie wrażenie, że jest coś lepiej ale zaraz potem z ciekawiości zainstalowałem GW który już wyleciał, bo problemy które występowaływ 2.9 nadal niestety są .Pozostaje DW który jeszcze raz pójdzie na warsztat ;]


Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 09.12.2010

tylko się cieszyć


Re: DefenseWall HIPS - zord - 18.12.2010

Promocja dla użytkowników Softpedii można kopić po obniżonej cenie 48.10 PLN (15.95 USD)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: DefenseWall HIPS - zord - 19.12.2010

nie działa poprawnie z ie 9 po zamknięciu przeglądarki plugin flash zostaje w procesach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


z Google Chrome 10 tez nie działa dobrze

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


a tu ciekawy komunikat z wtw

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 19.12.2010

o ciekawe zgłoś do supportu
u mnie nie ma żadnych problemów z dw


Re: DefenseWall HIPS - Eugeniusz - 23.12.2010

Faktycznie, działa sprawniej, Firefox działa dobrze, na razie nie ma problemów.
Poprawiono też okno uruchamiania, teraz działa OK.


Re: DefenseWall HIPS - Pablosss - 03.01.2011

Tak się zastanawiam co by było gdyby uruchomić np GpCode w trybie niezaufanym? Smile


Re: DefenseWall HIPS - zord - 03.01.2011

zawiesi się


Re: DefenseWall HIPS - facecik - 16.01.2011

Here is the list of additional DefenseWall switches. They all meant to be created into the HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareSoftSphere TechnologiesDefenseWallOptions registry key.

REG_DWORD:"init_start_menu"- if its value is zero, DW do not create "DefenseWall" sub-menu item into the "Start"->"Programs" menu.
REG_SZ:"force_hips" with empty string, if it''s exists, DW is working in HIPS mode wherever your license is.
REG_SZ:"untrusted_list_add_folders" with empty string, if it''s exists, DW adds folders, created by untrusted, into the "Untrusted Applications" list.