SafeGroup
Nasze pulpity ;) - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Nasze pulpity ;) (/thread-565.html)



Re: Nasze pulpity ;) - Eugeniusz - 26.04.2011

Fedora? Rawhide?


Re: Nasze pulpity ;) - tommyklab - 26.04.2011

Tez sie pochwale:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Nasze pulpity ;) - PascalHP - 26.04.2011

Widzę ostatnio u wszystkich mania na linuksa. Tongue
Uch, suse, nie przepadam za nim wszystko ustawiać w yascie, poza tym wolniejszy od fedory czy ubuntu.


Re: Nasze pulpity ;) - tommyklab - 26.04.2011

Każdy chwali jak mu tam pasuje, ja akurat mało co muszę ustawiać w Suse, prawie nic jeśli chodzi o ostatnie wersje 11.4


Re: Nasze pulpity ;) - Eugeniusz - 26.04.2011

openSUSE był wolny, ale teraz jego szybkość jest porównywalna z innymi dystrybucjami, przy czym i tak jest ograniczony przez bezpieczeństwo, m.in. coś tam z zapisem plików zmienili.
Oczywiście jeszcze mu daleko chcociażby do PCLinuxOS''a.
Hmm LiveCD?


Re: Nasze pulpity ;) - tommyklab - 26.04.2011

LiveCD, bo jeszcze siedzę z przyczaja z 3 dyskami ze starego kompa, chickenGrin Trykam o posypanie nowych, no i trzeba trochę czasu na to...
Za jakiś czas na 2 z nich wrzucę RAID Win7 na testy wir, a 1 zostanie na linuxa/Win8 Beta...

Jeden stary dysk na którym miałem Linuxa; pierwszy z talerzami 100GB/talerz; 200GB Barracuda 7.7200 poległ jakieś 2 miesiące temu. Kurczę to był spoko szybki dyszczek, poprostu pewnego dnia nie odpalił/silnik padł/sprawdzałem na podmienionej elektronice. Na nim właśnie miałem lina Smile

Sticker 05.2004 to już miał prawo (3 lata wtedy dawali). Od początku do końca u mnie. Może miał przelatane 20.000 godzin, co jakiś czas obserwowałem SMARTa, coś koło tego zrobił. Zero BADów, poprostu silnik nie wytrzymał znaku czasu. A żeby silnik wymienić, to trzeba by było pokrywę zrzucać (laboratorium). Nie warto się rzucać, ważnych danych nie było Smile


Re: Nasze pulpity ;) - andrzej76 - 26.04.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Tak mam.


Re: Nasze pulpity ;) - PascalHP - 26.04.2011

Dwa dni i premiera Ubuntu 11.04 ;d


Re: Nasze pulpity ;) - shinjiru - 26.04.2011

a można zaktualizować z wersji 10.10? ;d


Re: Nasze pulpity ;) - andrzej76 - 26.04.2011

Aktualizacje są w automacie, i wtedy powinno się zmienić jądro systemui wersja, ale ja zainstalowałem czysty 11.04. Ubuntu zawsze miało problemy z aktualizacją do nowej wersji. Najlepszą metodą było, od razu przejście na nową wersję po przez repozytoria i aktualizacje wszystkiego stopniowo z biegiem czasu jak pojawiały się nowe aktualizacje,jak na razie ręczna aktualizacja pakietów z 10.10 do 11.04 to porażka, sypie się dosłownie wszystko.


Re: Nasze pulpity ;) - shinjiru - 26.04.2011

ok przyąłem, jeszcze 2 dni ;(


Re: Nasze pulpity ;) - Eugeniusz - 27.04.2011

Po wydaniu nowej wersji pojawia się monit w menedżerze aktualizacji monit odnośnie wydania nowej wersji dystrybucji. W trakcie procesu aktualizacji uruchamia się specjalna aplikacja, która zmienia kanały dystrybucyjne, przeprowadza aktualizację i czyszczenie.

Z reguły w Ubuntu aktualizacja do nowej wersji kończy się problemem. Ale oczywiście są odstępstwa Wink
Inne dystrybucje znacznie lepiej sobie radzą (openSUSE, Fedora).


Re: Nasze pulpity ;) - PascalHP - 28.04.2011

Ubunciak 11.04 się świetnie sprawuje, wkurza mnie na razie Unity, ale to kwestia przyzwyczajenia Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Nasze pulpity ;) - andrzej76 - 28.04.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Teraz u mnie jest tak.


Re: Nasze pulpity ;) - Eugeniusz - 28.04.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na razie tak


Re: Nasze pulpity ;) - shinjiru - 29.04.2011

o kurde to jest nowe ubuntu? WOW!


Dodano: 29 kwi 2011 02:35

A ja se walnąłem MH Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Nasze pulpity ;) - Eugeniusz - 29.04.2011

Nie, to PCLinuxOS 2010.12.


Re: Nasze pulpity ;) - Eru - 29.04.2011

shinjiru zapodaj linka do tej tapetki Grin


Re: Nasze pulpity ;) - shinjiru - 29.04.2011

linka nie mam ale tapetke wrzuce na imageshack ale nie wiem czy nie będzie za małe :\

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

albo podaj mi nr gg to ci spróbuje wysłac przez pidgin


Re: Nasze pulpity ;) - andrzej76 - 29.04.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Teraz mam już tak na Ubuntu 11.04