SafeGroup
Nasze pulpity ;) - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Nasze pulpity ;) (/thread-565.html)



Re: Nasze pulpity ;) - polak900 - 29.04.2011

wygląda to tak jak pomieszać windę z osx, trochę to dziwnie wygląda, jak dla mnie za duży bałagan


Re: Nasze pulpity ;) - andrzej76 - 29.04.2011

A gdzie tam widzisz bałagan? Wszystko pod ręką mam i tyle, funkcjonalnie i szybko, i widzę co się w laptopie dzieje, a nie jakieś uruchamianie 20 aplikacji,czy bóg wie czego, aby coś sprawdzić,bałagan to jest w Windowsie, gdzie milion ikon na pulpicie i upierdliwe klikanie.Jak możesz daj screena z Mac-a, jak tam u Ciebie wygląda pulpicik.


Re: Nasze pulpity ;) - shinjiru - 29.04.2011

kurde...jak wy robicie te okienka z pogoda i innymi... przydałby się jakiś tutekGrin to bym sobie wszystko walnął jak mi pasuje


Re: Nasze pulpity ;) - andrzej76 - 29.04.2011

Zainstaluj z Synaptica - Screenlets, ale wcześniej w terminalu musisz wklepać to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



masz w nim już kilka gadżetów, później możesz jeszcze pobrać jakie chcesz z tej strony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(jest teżw programie okienko na dole z lewej strony- pobierz więcej.... i w automacie przerzuca na tą stronkę).
Jak pobierzesz to otwórz okno programu i wciśnij - instaluj,(lewa strona) wskaż folder, gdzie pobrałeś , i będziesz miał jeden gadżet już więcej w programie, i tak z wszystkimi po kolei robisz, które pobierzesz.Wtedy sukcesywnie będziesz miał ich więcej.


Re: Nasze pulpity ;) - shinjiru - 29.04.2011

ok [to troche brzmi jak jakaś gra w kolekcjonowanie poke...gadżetów Wink


Re: Nasze pulpity ;) - andrzej76 - 29.04.2011

1.Odpalasz Ubuntu Tweak, jak nie masz to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- to pobierasz,


i wchodzisz do Centrum źródeł, gdzie je odblokowujesz podając swoje hasło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



wciskasz Deskop i zaznaczasz Screenlets PPA, po czy odświeżasz źródła

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



i już powinieneś mieć to zainstalowane, później sprawdź w zainstalowanych wszystkich aplikacjach czy masz program, lub pasku wyszukiwania wpisz nazwę programu i powinna się pokazać jego ikona, na którą klikniesz i otworzy się program,reszta jak wyżej.


Re: Nasze pulpity ;) - shinjiru - 29.04.2011

ok, raz jeszcze dziękuję GrinD


Re: Nasze pulpity ;) - andrzej76 - 29.04.2011

No problem, coś w nim czaję troszeczkę, to mogę co nieco pomóc, co do komunikatora, KADU zainstaluj i po kłopocie, działa jak należy, używam , jest ok, tylko wtyczkę do dźwięku uruchom,bo go nie będzie w programie, znajdziesz w programie.
Edit: Po zainstalowaniu Kadu, uruchom je, skonfiguruj konto GG i na szarej belce u góry najedź na pozycję kadu i po niżej jest opcja - wtyczki, wejdź w nią i kliknij na wtyczkę dźwięku(pierwsza pozycja) - uruchom, dźwięk będzie.


Re: Nasze pulpity ;) - Eugeniusz - 30.04.2011

U mnie za prognozę pogody odpowiada plasmoid. Nie muszę nic dodatkowego instalować, jest wbudowany w KDE.


Dodano: sobota, 30 kwietnia 2011, 13:50

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jakoś tak inaczej
tryb netbooka


Re: Nasze pulpity ;) - polak900 - 30.04.2011

andrzej76 napisał(a):A gdzie tam widzisz bałagan? Wszystko pod ręką mam i tyle, funkcjonalnie i szybko, i widzę co się w laptopie dzieje, a nie jakieś uruchamianie 20 aplikacji,czy bóg wie czego, aby coś sprawdzić,bałagan to jest w Windowsie, gdzie milion ikon na pulpicie i upierdliwe klikanie.Jak możesz daj screena z Mac-a, jak tam u Ciebie wygląda pulpicik.


jest już w tym dziale jak wolę nie mieć bałaganu na pulpicie
tu jest stary:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a tu obecny:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Nasze pulpity ;) - andrzej76 - 30.04.2011

Fajnie, że masz plasmoid z pogodą, ale ja wolę zainstalować to co ja chcę, a nie żeby mi narzucano coś tam z góry.


Re: Nasze pulpity ;) - Eugeniusz - 30.04.2011

Plasmoidów z prognozą pogody jest kilka, możesz zainstalować dowolny a nawet napisać własny (używając API Plasmy).
Do wyboru jest m.in. yaWP, CWP, Yahoo Weather, plasma_pyweather.
Więcej informacji na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Nasze pulpity ;) - andrzej76 - 30.04.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Mam już porządek,byłem bałaganiarzem.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



A teraz już taki.


Re: Nasze pulpity ;) - continue - 01.05.2011

ulepszanie pulpitu gadżety i inne bajery tylko spowalniają ładowanie systemu


Re: Nasze pulpity ;) - Konto usunięte - 01.05.2011

Naprawdę znudziło mi się już testowanie dystrybucji Linuksa i ciągłe problemy z ACPI czy niewygodnym dla mnie interfejsem / czcionką.
Tak więc musiałem obok Win 7 postawić inny system do testów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Grin
Możliwe że zagości na stałe zamiast Win7 - działa szybciej, ma jeszcze więcej opcji (a co mi tam, poznam je sobie), a na dodatek mam legala z MSDNAA.


Re: Nasze pulpity ;) - zord - 01.05.2011

czemu angielskiej wersji używasz ?


Re: Nasze pulpity ;) - Eugeniusz - 01.05.2011

Ja się zastanawiałem nad Server 2003, ale nie wiem jak laptop zareaguje.


Re: Nasze pulpity ;) - Konto usunięte - 01.05.2011

IMO stabilniejsze są. Tak samo Windows 7 - od kilku miesięcy mam u siebie tylko i wyłącznie wersję eng, jakoś dłużej wytrzymuje i lepiej działa pomimo instalowania / usuwania co chwila softu.
Może to wrażenie - placebo tylko, ale jakoś na mnie działa.


Re: Nasze pulpity ;) - tommyklab - 01.05.2011

A Win Server 2008 nie ma doinstalowywania języków tak Win 7 Ultimate z WU? W razie czego ofc


Re: Nasze pulpity ;) - zord - 01.05.2011

z tego co pamiętam to w WU nie ma ale można ściągnąć ze strony MS i doinstalować