SafeGroup
Pogawędki XII - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki XII (/thread-5819.html)



Re: Pogawędki XII - ktośtam - 15.11.2012

Naprawdę pierwsze słyszę. Moi rodzice, siostra nigdy nie mają takich problemów.


Re: Pogawędki XII - morphiusz - 15.11.2012

Eugeniusz napisał(a):A nie?
W Polsce jest taki numer że lepiej iść na pogotowie i otrzymać pomoc niż czekać na lekarza rodzinnego.


Bardzo złe podejście.


Re: Pogawędki XII - Eugeniusz - 15.11.2012

Też tak uważam.

Ale jesteśmy narodem który potrafi kombinować. To dziedzictwo zaborów, dwóch wojen światowych i komuny Tongue


Re: Pogawędki XII - ktośtam - 15.11.2012

W NL jest nieco inaczej.
Tutaj nie pójdziesz sobie na pogotowie (w NL nazywa się to HAP - huisartsenpost) z gorączką czy jakąś grypą.
Musisz najpierw zadzwonić i jeżeli stwierdzą, że sprawa z którą dzwonisz może sobie poczekać, to powiedzą Ci i musisz na następny dzień udać się do lekarza rodzinnego a jeżeli jest to weekend, to w poniedziałek a do tego czasu wcinaj paracetamol.
Nawet jak pojedziesz do HAP, to mogą odesłać z kwitkiem.
Do specjalisty też nie pójdziesz, dopóki nie skieruje lekarz rodzinny - kiedyś próbowałem dostać się do okulisty z zapuchniętym okiem i powiedzieli, że muszę iść do rodzinnego i jeżeli on uzna, że nie jest w stanie mi pomóc, to wtedy może mnie skierować.
Tutaj lekarz rodzinny to jest odrębna specjalizacja i studia na tej specjalizacji trwają 6 lat. Taki lekarz ma wiedzę ogólną z każdej dziedziny a więc jest ginekologiem, okulistą, dermatologiem itd. i zawsze on jest pierwszą linią kontaktu. Mój lekarz domowy usuwał mi włókniaka i pieprzyk na przykład Wink


Re: Pogawędki XII - qawe - 15.11.2012

Dziwne rzeczy, niektórzy mówią. Żeby do lekarza rodzinnego czekać kilka miesięcy, to absurd. Jak jest przychodnia otwarta to czekam maks. 35 minut (a niekiedy ani nie 2 minuty) i już lekarz mnie bada. Do lekarza rodzinnego nie trzeba się zapisywać (chyba, że u was jest inaczej), wystarczy pokazać kartę chipową w rejestracji i już wydają kartotekę i idziesz pod gabinet.


Re: Pogawędki XII - PascalHP - 15.11.2012

Nawet gdy trzeba się zapisać, bo jest dużo pacjentów, to terminy są na następny dzień.


Re: Pogawędki XII - KaMiL - 15.11.2012

Eugeniusz napisał(a):W weekend prawdopodobnie będę z oficjalną wizytą w Poznaniu.
Kamil, proszę przygotować dworzec Tongue

Załatwi się, obstawę i limuzynę marki Maibach też Smile


Re: Pogawędki XII - qawe - 15.11.2012

PascalHP napisał(a):Nawet gdy trzeba się zapisać, bo jest dużo pacjentów, to terminy są na następny dzień.

Dziwne. Chyba, że przyszedłeś godzinę przed końcem urzędowania lekarza, to mogło być takie coś. Pamiętam sytuacje u alergologa, gdy było zapisanych 20 pacjentów + osoby do odczulania i lekarz miał na to dwie godziny (ok. 4 minuty na osobę)


Re: Pogawędki XII - Galactico - 15.11.2012

Gadacie z nudów głupoty. W sprawie rejestracji jest normalnie. Albo na początek, albo na koniec się przychodzi i jest git.


Re: Pogawędki XII - Street - 15.11.2012

KaMiL napisał(a):Załatwi się, obstawę i limuzynę marki Maibach też


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

:beer:
Zaprawdę zacne limo Tongue


Re: Pogawędki XII - BudbarareHell - 15.11.2012

Wavesjestw w bialej Podlaskiej jakis bar gdzie mozna zjesc polskie dania bow poniedzialekbede w Bialej Podlaskiej


Re: Pogawędki XII - Street - 15.11.2012

Jest tam klub studencki gdzie masz wściekłe psy za 2zł Grin


Re: Pogawędki XII - ktośtam - 15.11.2012

Polskie danie = Wściekły Pies Cool


Re: Pogawędki XII - Waves - 15.11.2012

BudbarareHell napisał(a):Wavesjestw w bialej Podlaskiej jakis bar gdzie mozna zjesc polskie dania bow poniedzialekbede w Bialej Podlaskiej


Ja jako gimbus nie chodzę po barach Grin Wyskoczę na kebaba albo pizzę. Zależy Ci typowo na Polskich daniach czy chcesz coś tylko zjeść ?


Re: Pogawędki XII - Street - 15.11.2012

ktośtam napisał(a):Polskie danie = Wściekły Pies


Browar za piątkęWink


Re: Pogawędki XII - Eryk42 - 15.11.2012

Eugeniusz napisał(a):A nie?
W Polsce jest taki numer że lepiej iść na pogotowie i otrzymać pomoc niż czekać na lekarza rodzinnego.


I potem takie oblężenie oddziału ratunkowego, że się żyć odechciewa.Przyjdzie ci baba o godzinie 23 i mówi że od 2 dni ma problemy żołądkowe.Nie mowie o ciężkich przypadkach ale połowa ludu to przychodzi z takimi gównami, że się w głowie nie mieści.Niestety nikogo nie odeślesz a Ci co naprawdę pomocy potrzebują, czekają w kolejce a przed nimi troje ludzi "umierających" na grypę.:crazy:


Re: Pogawędki XII - Waves - 15.11.2012

Już po testach więc mogę spokojnie zająć się szukaniem gadzin Smile


Re: Pogawędki XII - KaMiL - 15.11.2012

Stwierdzam, że niemiecki rozszerzony był nieco trudny Lol


Re: Pogawędki XII - BudbarareHell - 15.11.2012

Waves no cos typowo polskiego


Re: Pogawędki XII - Dusiek - 15.11.2012

Flaczki,bigos , schabowy z kapustą i ziemniakami ,kaszanka