SafeGroup
Pogawędki XII - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki XII (/thread-5819.html)



Re: Pogawędki XII - preter - 19.11.2012

KaMiL napisał(a):@preter, znasz jakąś stronę, gdzie w rzetelny i zwięzły sposób opisane są takie dzieje, jak rozbiory, czy Konstytucja? Część notatek już zrobiłem, ale może jest jakieś jedno wiarygodne źródło... Smile

Rozumiem, że notatki zrobiłeś z obowiązującego podręcznika do historii.
Stron internetowych nie znam żadnych, gdyż zawsze korzystałem z książek w bibliotece, czytelni. Ale..

Jeśli interesujesz się historią, to proponuję poczytać podręczniki akademickie, gdzie jest więcej informacji, niż w tych gimnazjalnych.Choćby ten:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A jeśli się nie interesujesz historią, to powinno Tobie wystarczyć to, co masz w podręczniku. Nauczyciel raczej nie będzie wymagał więcej informacji.

Tak czy inaczej poczytać zawsze możesz. A nuż uda Ci się złapać lepszy stopień dzięki dodatkowym informacjom.


Re: Pogawędki XII - Galactico - 19.11.2012

Wiedziałem, że będziesz piać z zachwytu.


Re: Pogawędki XII - Waves - 19.11.2012

rozbiory to są proste. Mam w jedym palcu ( nie sprawdzajcie chociaż ) Cool
ja mam fizyke do nauki. Masakra.

Do tego religia. Chyba muszę założyć zeszyt bo księżulek przeszedł na ciemną stronę nauczania Grin


Re: Pogawędki XII - Eugeniusz - 19.11.2012

Waves97 napisał(a):rozbiory to są proste. Mam w jedym palcu ( nie sprawdzajcie chociaż )

Jestem z Ciebie dumny Smile


Re: Pogawędki XII - preter - 19.11.2012

Eugeniusz napisał(a):
Galactico napisał(a):Z dedykacją?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mój borze...

Oh my god! Co za idiotyczny, żenujący utwór Facepalm
I jeszcze ludzie śmią to coś nazywać muzyką Facepalm


Re: Pogawędki XII - Waves - 19.11.2012

Dziękujdę wuju Eugeniuszu Grin
Może wynika to z dobrego podejścia nauczycielki?


Re: Pogawędki XII - Eugeniusz - 19.11.2012

Galactico napisał(a):Wiedziałem, że będziesz piać z zachwytu.

Galactico...
Ile ty masz w ogóle lat?? Bo wiesz, my taką wielką rodziną jesteśmy, jest fajnie i w ogóle (w sumie kiedyś były propozycje zorganizowania zjazdu, ale teraz uważam że to może być zły pomysł - polski przemysł browarniczy odczułby zauważalny wzrost przychodów Smile


Re: Pogawędki XII - Galactico - 19.11.2012

Sarkazm..... To był sarkazm. Sad


Re: Pogawędki XII - Eugeniusz - 19.11.2012

Z tekstu czasami ciężko wyczuć nutę sarkazmu. Wyślij następnym razem wiadomość bardziej nasyconą emocjami Tongue


Re: Pogawędki XII - Galactico - 19.11.2012

Zjazd? Świetny pomysł. Hektolitry piwa lałyby się po ścianach!!!Beer


Re: Pogawędki XII - KaMiL - 19.11.2012

preter napisał(a):
KaMiL napisał(a):@preter, znasz jakąś stronę, gdzie w rzetelny i zwięzły sposób opisane są takie dzieje, jak rozbiory, czy Konstytucja? Część notatek już zrobiłem, ale może jest jakieś jedno wiarygodne źródło... Smile

Rozumiem, że notatki zrobiłeś z obowiązującego podręcznika do historii.
Stron internetowych nie znam żadnych, gdyż zawsze korzystałem z książek w bibliotece, czytelni. Ale..

Jeśli interesujesz się historią, to proponuję poczytać podręczniki akademickie, gdzie jest więcej informacji, niż w tych gimnazjalnych.Choćby ten:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A jeśli się nie interesujesz historią, to powinno Tobie wystarczyć to, co masz w podręczniku. Nauczyciel raczej nie będzie wymagał więcej informacji.

Tak czy inaczej poczytać zawsze możesz. A nuż uda Ci się złapać lepszy stopień dzięki dodatkowym informacjom.

No właśnie w tym roku nie mamy podręcznika i nauczyciel nam wszystko dyktuje do zeszytu. I mimo, że jest kompetentny i miły (nauczyciel, nie zeszyt Grin Mam nadzieję, że nie ma tam byków...


Re: Pogawędki XII - Waves - 19.11.2012

Galactico napisał(a):Zjazd? Świetny pomysł. Hektolitry piwa lałyby się po ścianach!!!Beer


+ Mountain Dew dla mnie i ewentulnie dla KamilaCool


Re: Pogawędki XII - KaMiL - 19.11.2012

Waves97 napisał(a):
Galactico napisał(a):Zjazd? Świetny pomysł. Hektolitry piwa lałyby się po ścianach!!!Beer


+ Mountain Dew dla mnie i ewentulnie dla KamilaCool

Dla mnie tylko świeżo wyciśnięty soczek, mama zabroniła mi pić napoje gazowane.


Re: Pogawędki XII - Waves - 19.11.2012

KaMiL napisał(a):Dla mnie tylko świeżo wyciśnięty soczek, mama zabroniła mi pić napoje gazowane.


CieniasCool W jakim miejscu ten zjazd ?


Re: Pogawędki XII - Galactico - 19.11.2012

W Holandii!! U Ktosia!!!Cool


Re: Pogawędki XII - preter - 19.11.2012

No właśnie w tym roku nie mamy podręcznika i nauczyciel nam wszystko dyktuje do zeszytu. I mimo, że jest kompetentny i miły (nauczyciel, nie zeszyt Grin[/quote]
Przejrzałem dostępne materiały w sieci i:
1) korzystaj ze znanych i cenionych portali:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2) trafiłem też na strony edukacyjne, możliwe, że są dobrym źródłem informacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

3) Wikipedia nie jest zła, ale zawsze upewnij się, że artykuł, z którego chcesz skorzystać nie jest oznaczony jako do poprawienia lub zweryfikowania, gdyż może zawierać błędy; poza tym każdy artykuł powinien mieć przypisy oraz bibliografię; jeżeli tego brakuje, to lepiej z artykułu nie korzystać, gdyż nie wiadomo skąd autor wziął informacje

Opisując rozbiory pamiętaj, że są to tylko trzy konkretne wydarzenia. Oprócz nich samych powinieneś zapoznać się także z całą "otoczką wydarzeń", które miały pośredni i bezpośredni wpływ na kwestię rozbiorów Polski, czyli prawie cały XVIII wiek.
Bez niej Twoja wiedza będzie niepełna i możesz wysnuć złe wnioski.
...

Czas na wieczorną lekturkę przed snem.
Do jutra.


Re: Pogawędki XII - KaMiL - 19.11.2012

Dobra, kąpu, kąpu i też do spania Smile


Re: Pogawędki XII - Twoja stara - 19.11.2012

Jak coś to Ci mogę z historii pomóc, szczególnie z historii Polski jestem dobry. No chyba że sam nie będę wiedziałGrin


Re: Pogawędki XII - KaMiL - 19.11.2012

Dzieki Grin.


Re: Pogawędki XII - nikita - 20.11.2012

Ale się uTorrent zdziadował w najnowszej wersji... Facebooki, reklamy, foki, internety... Facepalm