SafeGroup
Pogawędki XII - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki XII (/thread-5819.html)



Re: Pogawędki XII - Kolos28 - 21.11.2012

Wiecie na czym cały pic polega z tym szybkim uruchamianiem w win 8?
Chodzi o to że windows 8 nie wyłącza się całkowicie a tylko przechodzi w tryb hibernacji - stąd ten szybki start!! Wystarczy w opcjach zasilania wyłączyć "szybkie uruchamianie" i start jest tak samo długi jak w win 7 bo wtedy komputer całkowicie się wyłączaGrin
zauważyłem również,że przy instalacji comodo fw nie wyłącza się systemowa zapora!!


Re: Pogawędki XII - PascalHP - 21.11.2012

Ameryki nie odkryłeś. Tongue


Re: Pogawędki XII - Kolos28 - 21.11.2012

dopiero zaczynam przygodę z 8semką... A ja naiwny sądziłem że to jakaś rewolucja hihi, ale i tak uważam 8semkę za lepszą od win 7Grin


Re: Pogawędki XII - PascalHP - 21.11.2012

Szczerze, dla mnie to jest rewolucją, bo nie znoszę długiego oczekiwania na uruchomienie się systemu. Smile


Re: Pogawędki XII - Kolos28 - 21.11.2012

naprawdę tak uważasz? Pzecież to hibernacja podczas wyłączania systemu i tylko dlatego ten szybki start. Moim zdaniem to oszustwo ze strony microsoft bo wystarczy za hibernować win 7 i będzie podobny rezultat. Rewolucja to by była gdyby takie osiągi były przy pełnym zamknięciu systemuWink


Re: Pogawędki XII - PascalHP - 21.11.2012

W takim sensie, że sprytnie wykorzystali hibernację, przy dyskach SSD to jest rakieta. Oszustwem bym tego nie nazwał, bo przecież nikt nie ukrywał jaka technologia jest tu zastosowana. Smile


Re: Pogawędki XII - Kolos28 - 21.11.2012

Może i nie ukrywał ale oficjalnie o tym mówili że to zasługa hibernacji? Pytam bo nigdy nie śledziłem informacji związanych z Win 8Grin


Re: Pogawędki XII - buri - 22.11.2012

Ale teraz rodzi się pytanie czy ta hibernacja nie katuje dysku SSD? Szybki start, kurde jak zobaczyłem czas poniżej 3s jak włącza się Arch to szczęka opada, a średnio na SSD ludzie mają w granicach 5s. Sam jak pisałem jestem w szoku bo na moim złomie pełny start to 25s co jest szokiem. Barierą dla mnie ciągle jest stary sprzęt ...

Dzień dobry wszystkim! Zacny dzionek, ale dzisiaj to chyba se odpuszczę malowanie dachu bo jeszcze za narkomana mnie uznająLol


Re: Pogawędki XII - Tomasz - 22.11.2012

W sieci bardzo mało mówi się na temat konfiguracji systemu Windows 8 pod względem dysków SSD, a prawda jest moim zdaniem taka, że W8 nie różni się przy tym w żaden sposób od 7. Krótko mówiąc, gdy ktoś chce to warto powyłączać niektóre usługi, przenieść zmienne środowiskowe na drugi dysk etc. Natomiast po tego typu zabiegach start W8 jest zauważalnie wolniejszy. Dlatego ja tą konfigurację olałem na SSD mam jakiś okres gwarancyjny, a do tego czasu technologia pewnie znowu pójdzie do przodu.


Re: Pogawędki XII - tommyklab - 22.11.2012

Nie ma się czego obawiać z Win8 i SSD. Mnie na Win7 z SSD i ze spektularnymi zapisami kasperskiego nie zajechało go - ponad 1,5 roku już. Tylko indeksowanie wyłączone i zmniejszony plik wymiany na sztywne 2GB jak nakazuje producent OCZ.
Żadne przenoszenie zmiennych czy pliku wymiany, bo to się mija z celem do czego ma służyć SSD. 5 lat gwarancji dają na SSD.


Re: Pogawędki XII - Waves - 22.11.2012

Dłuższy weekendBeer


Re: Pogawędki XII - Kolos28 - 22.11.2012

Ja tam pomimo dysku HDD, to i tak wyłączyłem zarówno u siebie jak i u mojej Kobiety szybki start w 8semce. Swoją drogą dziwna jest ta hibernacja bo nawet po odłączonym z zasilania laptopie gdzie bateria mi nie działa, to po całej nocy dalej był w tej hibernacjiGrin


Re: Pogawędki XII - facecik - 22.11.2012

A to na pewno jest hibernacja ?
Może to jest taki sam myk jak w lapkach samsunga i asusa, szybki start,tzw. tryb uśpienia, gdzie mój lapek startuje w 5 sekund .


Re: Pogawędki XII - Kolos28 - 22.11.2012

No ale nawet gdyby to był tryb uśpienia to po odcięciu laptopa/ komputera od prądu to taki tryb powinien przestać działać a jednak jest inaczej, sam mam dwa laptopy od samsunga i w jednym bateria kompletnie nie działa , a po całonocnym odcięciu od prądu tryb ten nadal działałGrin


Re: Pogawędki XII - Waves - 22.11.2012

Nie wiecie czy steam nie zrezygnował z Pay Safe Card przypadkiem ?


Re: Pogawędki XII - Tomasz - 22.11.2012

Nie, nie zrezygnował.


Re: Pogawędki XII - artoor - 22.11.2012

slawsi5 napisał(a):(...) Swoją drogą dziwna jest ta hibernacja bo nawet po odłączonym z zasilania laptopie gdzie bateria mi nie działa, to po całej nocy dalej był w tej hibernacjiGrin

No, ale to chyba właśnie tak działa hibernacja... ona nie potrzebuje zasilania, bo całyRAM jest zrzucony do pliku na dysku, a podczas wznowienia systemu, to z dysku jest wrzucane z powrotem do pamięci...
Wstrzymanie systemu w laptopach potrzebuje zasilania, ale hibernacja już nie... przynajmniej tak na logikę biorę te dwie opcje Smile


Re: Pogawędki XII - Galactico - 22.11.2012

Co o tym sądzicie?Cool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki XII - Kolos28 - 22.11.2012

artoor napisał(a):No, ale to chyba właśnie tak działa hibernacja... ona nie potrzebuje zasilania, bo cały RAM jest zrzucony do pliku na dysku, a podczas wznowienia systemu, to z dysku jest wrzucane z powrotem do pamięci...
Wstrzymanie systemu w laptopach potrzebuje zasilania, ale hibernacja już nie... przynajmniej tak na logikę biorę te dwie opcje


w sumie sru z tym. Ja i tak wyłączyłem tą opcję w 8semce, nie przeszkadza mi troszkę dłuższy startLol


Dodano: 22 lis 2012, 14:03

Galactico napisał(a):Co o tym sądzicie?Cool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



hehe... Disco Polo górąGrin
Mi się podoba, choć nie słucham takiej muzy (u mnie tylko czarna muza - Wu-Tang Clan itp.)
Ostatnio nawet przy tym kawałku wariowaliśmy z moją kobietą - głośniki na maxa !!!Grin
to też jest kozak

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

haha haha


Re: Pogawędki XII - nikita - 22.11.2012

Dobra, pobieram 8 Pro x64. W niedzielę stawiam i zobaczę jak ze sterownikami do mojego sprzętu. Jeśli coś nie pójdzie tak jak powinno to wracam do 7 Pro x86. Z resztą i tak muszę przepartycjonować dysk Wink