SafeGroup
Pogawędki XII - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki XII (/thread-5819.html)



Re: Pogawędki XII - Eru - 22.11.2012

A oto mój wynik bootowania:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tongue


Re: Pogawędki XII - preter - 22.11.2012

PascalHP napisał(a):Microsoft, po co używać lokalnego, to wprowadza tylko ograniczenia. Tongue

Z jednej strony ograniczenia, z drugiej większe bezpieczeństwo danych Smile
A skoro dyskutujemy na forum o bezpieczeństwie...


Re: Pogawędki XII - Kolos28 - 22.11.2012

Ostatnio moja kobieta powiedziała mi że troszkę mi się przytyło ale to fakt bo przez różne wydarzenia w moim życiu trochę się opuścilem hihi. Od poniedziałku zaczynam treningi, najpierw siłowe połączone z bieganiem, aby wrócić do formy, a po nowym roku wracam na salę porościągać się by znów powrócić do sztuk walk :-)


Re: Pogawędki XII - Flash999 - 22.11.2012

slawsi5 napisał(a):
Flash999 napisał(a):Witam wszystkich z Windows 8
Przekonaliście mnie...


i jak wrażeniaGrin

Swoją drogą, jakiego konta używacie na 8semce? Microsoft czy konto lokalne?

Lokalne, jednak jak zachęcacie to spróbuje.

Do ósemki ruszyłem z innym podejściem niż poprzednim razem, gdy skończyło się to szybkim powrotem na siódemkę. Zacznę od poczatku. Instalator identyczny jak u poprzednika, za to sam proces trwał krócej. Podoba mi się kreator po instalacji - można wstępnie dostosować podstawowe funkcje. Wszystko szło gładko do spojrzenia na zasobnik... Gdzie jest ikona od baterii?! W ustawieniach - szare pole wyboru. Myślę sobie - da się naprawić. Zabrałem się za instalację sterowników gdy nagle... Laptop sie wyłączył - bateria padła do zera (jestem niemile zaskoczony, system nie powinien psuć sprzetu). Okazało się, że system nie znalazł sterowników do: chipsetu (pobrał później z Windows Update), czytnika kart i innego urządzenia. Dalej było tylko lepiej... Zainstalowałem wstępnie avasta i najpotrzebniejsze aplikacje. Udało mi się zaliczyć BSOD - chyba od sterowników NVIDIA.
Jako-tako ogarniam system ale nie mogę tego powiedzieć o innych domownikach. Metro to duży przeskok. Niestety z gier nie działa mi Pasjans-pająk przekopiowany z Win7. Ten z Sklepu się nie podoba i potrzebny jest ten starszy.

Na razie jestem mile zaskoczony, jutro dalsze oględziny Wink,.


Re: Pogawędki XII - PascalHP - 23.11.2012

BSOD zaliczyłeś przez avasta!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki XII - Flash999 - 23.11.2012

PascalHP napisał(a):BSOD zaliczyłeś przez avasta!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To nie przez avasta, nie miałem go jeszcze zainstalowanego Wink. Sterownik zaczynał się od litery "n". BSOD wystąpił przy przełaczaniu interfejsu. Czarny ekran a po chwili niebieski. Jak wrócę to spróbuje podrzucic nazwe sterownika.


Re: Pogawędki XII - buri - 23.11.2012

Wreszcie mi się udało Grin
Kod:
Startup finished in 3598ms (kernel) + 6152ms (userspace) = 9750ms

Laptop Dell Vostro 1500, dysk 320 GB, 5400 RPM, a już myślałem, że ze staruszka nic się nie wykrztusi.


Re: Pogawędki XII - PascalHP - 23.11.2012

10 sekund i system gotowy do pracy. Smile Windows musiałby wyłączyć wszystko, żeby uzyskać taki efekt (bez hybrydy).


Re: Pogawędki XII - buri - 23.11.2012

PascalHP napisał(a):10 sekund i system gotowy do pracy. Smile Windows musiałby wyłączyć wszystko, żeby uzyskać taki efekt (bez hybrydy).

Zastrzegam, że trza mieć trochę zaparcia, aby ustawić parę rzeczy i się nie bać ... albo być gotowym, że system nie wstanieLol

Wreszcie zakończyłem malowanie dachu, brat pomógł bo bym chyba nie dał rady. Teraz już tylko piwko by się przydałoSmile


Re: Pogawędki XII - Street - 23.11.2012

Niezły wynik buri Tongue
To i ja się pochwale swoim wynikiem mierzonym przed chwilą Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Windows XP Pro na starym blaszaku Smile Wynik po załadowaniu wszystkich usług- Windows gotowy do pracy.
Wynik zawyża trochę soluto którym dokonywałem pomiaru no i Norton IS oczywiście.. bez nich wieszcze koło 26sek ;x


Re: Pogawędki XII - Waves - 23.11.2012

Mam zdjęcie 3000x2900. Wiecie jakim sposobem podzielić je do wydruku tak aby było na kilku kartkach i potem mógł to skleić w całość. Zależy mi żeby było jak największe.


Re: Pogawędki XII - Eru - 23.11.2012

Waves97 napisał(a):Mam zdjęcie 3000x2900. Wiecie jakim sposobem podzielić je do wydruku tak aby było na kilku kartkach i potem mógł to skleić w całość. Zależy mi żeby było jak największe.


U mnie jest takie coś:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki XII - Street - 23.11.2012

O ile dobrze pamiętam (bo też robiłem coś w tym stylu na plakat w zeszłym roku) to Photoscape miał takową opcję Smile


Re: Pogawędki XII - Waves - 23.11.2012

Znalazłem to co chcę w PDFie. Jest tu możliwość podzielenia wydruku. Jeśli wielkość nie będzie mnie cieszyła to wydrukuję to będę dalej to męczyłSmile

Edycja.
Wielkość jest dobra. Wychodzi łącznie 9 kartek ( 3x3 ) tylko przestało mi drukować po 3 kartce Cool


Re: Pogawędki XII - Eru - 23.11.2012

Może tuszu Ci zabrakło? Grin


Re: Pogawędki XII - Waves - 23.11.2012

Myślę że to była wina druku online. Pdf jest na stronce i tam wybrałem też opcję drukuj. Zapisałem na dysk i wszystko śmiga Smile


Re: Pogawędki XII - KaMiL - 23.11.2012

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kurde, a już kupiłem Regnuma Lol


Re: Pogawędki XII - preter - 23.11.2012

Zapisałem się na beta testy WiMP

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, nowej usługimuzycznej na polskim rynku.
Podaję link do nowego albumu zespołu Wilki "Światło i mrok"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Napiszcie proszę, czy możecie odtworzyć go w przeglądarce.

Z góry dzięki.


Re: Pogawędki XII - zord - 23.11.2012

Żeby posłuchać trzeba się zarejestrować i podać numer telefonuFacepalm


Re: Pogawędki XII - preter - 23.11.2012

zord napisał(a):Żeby posłuchać trzeba się zarejestrować i podać numer telefonuFacepalm

Hmm, trudno. Dzięki za informację zordzie Beer