SafeGroup
Pogawędki XII - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki XII (/thread-5819.html)



Re: Pogawędki XII - Waves - 29.11.2012

Eugeniusz napisał(a):Ten system edukacji był wysoko rozwinięty jeszcze przed wojną. Nawet rząd fiński chwalił się, że ma doskonałe szkoły zamiast magazynów rdzewiejącej broni.
Tyle że Finlandii najbardziej przydałaby się owa rdzewiejąca broń podczas wojny zimowej Wrong


Ale źle się nie skończyło. Zobacz jak jest rozwinięta gospodarka, edukacja właśnie i jaki się poziom życia. Wydaje mi się że Polska przez wojnę zatrzymała się w rozwoju a i teraz nie jest dobrzeSuspicious


Re: Pogawędki XII - Eru - 29.11.2012

Polska to się zatrzymała w rozwoju przez ZSRR - teraz stoi w miejscu przez naszych wspaniale "wykształconych" polityków którzy są powoływani na stanowiska nie mając nawet wykształcenia w kierunku ministerstwa do którego są przypisywani (mając milion przydupasów za których oczywiście "my" płacimy)...


Re: Pogawędki XII - Eugeniusz - 29.11.2012

Waves97 napisał(a):
Eugeniusz napisał(a):Ten system edukacji był wysoko rozwinięty jeszcze przed wojną. Nawet rząd fiński chwalił się, że ma doskonałe szkoły zamiast magazynów rdzewiejącej broni.
Tyle że Finlandii najbardziej przydałaby się owa rdzewiejąca broń podczas wojny zimowej Wrong


Ale źle się nie skończyło. Zobacz jak jest rozwinięta gospodarka, edukacja właśnie i jaki się poziom życia. Wydaje mi się że Polska przez wojnę zatrzymała się w rozwoju a i teraz nie jest dobrzeSuspicious

Finlandia...
Kraj żyjący na uboczu Europy, z dala od najważniejszych, dziejowych wydarzeń. W ''39 roku mieli rozsądnych, inteligentnych ludzi u władzy. Dlatego przetrwali wojnę, zaryzykowali i przez 40 lat żyli w epoce finlandyzacji.
My natomiast mamy Ojczyznę w samym centrum Europy. Armie i dywizje maszerowały przez nasz kraj z zachodu na wschód, ze wschodu na zachód. Teraz świat jest zupełnie dziwny i ciężko się w tym wszystkim połapać.


Re: Pogawędki XII - Waves - 29.11.2012

Ale jeśli patrzeć " na teraz " to życie w Finlandii jest łatwiejsze, przyjemniejsze.
Ja ogólnie patrzę jakoś z zazdrością na życie Finów, Norwegów, Szwedów czy też Szwajcarów.


Re: Pogawędki XII - KaMiL - 29.11.2012

Rozumiem, ze byles w tych wszystkicy wymienionych krajach, ze wiesz, jak sie w nich zyje? Grin


Re: Pogawędki XII - McAlex - 29.11.2012

KaMiL napisał(a):Rozumiem, ze byles w tych wszystkicy wymienionych krajach, ze wiesz, jak sie w nich zyje? Grin
Może był duchowo :-) .


Re: Pogawędki XII - preter - 29.11.2012

Z cyklu "Absurdy walki koncernów filmowych i muzycznych o prawa autorskie"

Cytat: 9-letnia dziewczynka z Finlandii uznana za pirata

Epicka walka pomiędzy koncernami filmowymi i muzycznymi a piratami komputerowymi potrafi czasami doprowadzić do kuriozalnych sytuacji, o czym przekonała się 9 letnia dziewczynka z Finlandii, która została uznana za organizację CIAPC (Copyright Information And Anti-Piracy Centre) za budzącego grozę pirata komputerowego i skonfiskowała jej laptopa, jako dowód w sprawie... Okazało się, że dziewczynka chciała kupić płytę fińskiej piosenkarki Chisu, ale nie miała dostatecznie dużo gotówki więc postanowiła posłuchać muzyki w Internecie. Problem w tym, że jednym z pierwszych linków jakie zasugerowało Google prowadził do portalu The Pirate Bay, skąd dziewczynka pobrała Magnet Link.

Cała operacja miała się ponoć nie udać (prawdopodobnie małoletnia użytkowniczka nie wiedziała po prostu jak wykorzystać plik torrent ), a rodzice gdy dowiedzieli się o całej sprawie kupili ponoć w sklepie oryginalną płytę z pożądanymi piosenkami. Biorąc pod uwagę fakt że dziecko nie rozumie czym są prawa autorskie, a rodzice ostatecznie zapłacili za pracę artysty, można by było uważać, że sprawa jest zamknięta. Niestety CIAPC uważa inaczej i organizacja ta postanowiła nałożyć na ojca dziecka karę w wysokości 600 Euro.

Ten jednak nie zgodził się jej zapłacić, więc sprawa trafiła do sądu i Internetu.

Skąd się tacy ludzie biorą? Przecież to wygląda tak, jakby dziewczynce zabrali lizaka, którego tata kupił, bo dziecko chciało zjeść coś, co sprawi jej przyjemność. Za takie traktowanie ludzi to całe CIAPC powinno wypłacić poszkodowanej rodzinie wysoką rekompensatę za niesłuszne zniesławienie dziewczynki.

Źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki XII - Dusiek - 30.11.2012

preter napisał(a):Skąd się tacy ludzie biorą?


To nie ludzie tylko banda S.........W żerująca i na artystach jak i na zwykłych ludziach , a pseudo prawa autorskie służą właśnie do takich działań .


Re: Pogawędki XII - Konto usunięte - 30.11.2012

Jest dobrze, kurier się pojawił, wiec nie trzeba zamawiać wujka Wani i betonu do butów.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus


Re: Pogawędki XII - buri - 30.11.2012

lukasamd napisał(a):Jest dobrze, kurier się pojawił, wiec nie trzeba zamawiać wujka Wani i betonu do butów.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus

Teraz tylko czekać czy zawartość spełni oczekiwaniaLol


Re: Pogawędki XII - Konto usunięte - 30.11.2012

Póki co wydaje się, że jest ok.

Całość dosyć sztywna, jedynie miejsce nad baterią jest kiepskie pod tym względem gdy jej nie ma (ale co się dziwić, jak to bateria niemal kwadratowa).
Jedno z ważniejszych, czyli matryca... nie ta co trzeba. Zamiast LG jest od Lenovo ale... wydaje mi się, że jest jeszcze lepsza niż ta od LG - kąty widzenia jak na lapa fenomenalne, kolory / ostrość / barwa też ok (nie muszę używać profilu kolorów).
Laptop przy normalnej pracy jest bezgłośny lub szumi minimalnie - nawet zapuszczenie mu prime95 praktycznie nie rusza chłodzenia...
Dead Island na max. ustawieniach tylko chwilami przycina, oczywiście lap podczas gry robi sie sporo głośniejszy, ale nadal jest to szum mniej denerwujący niż na Probooku przy np. instalacji programówWow
Dźwięk... ujdzie (gorszy niż w dv5-1170ew czy nawet 6540b, lepszy niż w 6570b), ale chyba i tak pokuszę się o dodatkowe głośniki - słuchawek nie znoszę, a czasami chciałbym czegoś posłuchać.

Indeks wydajności z Windows 7 na zasyfionym systemie i nieco burdelu ze sterownikami (po prostu przełożyłem dysk, system wstał to nie chciało mi się bawić z innymi rzeczami):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Taka fajna liczba... Craze (bez skojarzeń proszę!)
Tak więc, jak na razie Wania nie jest mi potrzebny, ale zatrzymam go do końca weekendu z ostateczną decyzją - znowu jestem w komfortowej sytuacji, bo przed zakupem pytałem o matrycę i powiedziano mi że jest LG... a to zaś podstawa do zwrotuCool


Re: Pogawędki XII - KaMiL - 30.11.2012

Ktoś w bilarda chce pograć na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

? Smile


Re: Pogawędki XII - preter - 30.11.2012

@lukasamd A o jakim modelu laptopa piszesz?


Re: Pogawędki XII - Konto usunięte - 30.11.2012

To jest kadłubek XNOTE W350ETQ.
Zapowiada się na to, że zostanie to popełnię na pewno dogłębną reckę po jakimś czasie... ta matryca i "głośność" w idle mnie urzekły Smile
Zresztą, licząc poprzednią próbę (HP 6570b) już zmieniam prawie 2 miechy lapa... nie chce mi się bawić.
Tylko dokupić dysk zewnętrzny i głośniczki jakieś powiedzmy 2.1 do biurka i będę w siódmym niebie.


Re: Pogawędki XII - Eru - 30.11.2012

Lepiej 2.0 niż 2.1 Tongue


Re: Pogawędki XII - zord - 30.11.2012

Wszedłem w ten konfigurator i strasznie drogo na dzień dobry 15 cali sam ekran obudowa i grafika 2350 zł za tyle mam całego lapka zestaw z najtańszymi częściami 3110.01 zł normalnie za to kupił bym coś o wiele lepszego


Re: Pogawędki XII - Konto usunięte - 30.11.2012

Zależy od wymagań.
Ja szukałem do ~3500zł z dobrą matrycą, i5-3210M (ten konkretny model, chciałem na Ivy i koniecznie i5 ze względu na AES), oraz dobra matryca i kultura pracy.
Zwiększenie budżetu do 4000zł - nadal dosłownie nic ciekawego nie było... no chyba że 17", ale często biorę lapa ze sobą i nieco nie na rękę było mi targać takie ustrojstwo.
Jedynym sensownym wyborem był HP 6570b. Niestety, matrycę dostałem samsunga zamiast LG i to było od razu widać - kaszana totalna.
Poza tym był nieco przygłośny - szumiał niezależnie od obciążenia cały czas tak samo, ale jednak słyszalnie i nieco przeszkadzał.
A na tą Lenovo nie mogę się napatrzeć... nawet kafelki na starcie wyglądają bajecznie i kipią życiemCool


Re: Pogawędki XII - tommyklab - 01.12.2012

Stwierdzam, że 8GB to pomału niewystarczające do większych prac. Buforowanie by pochłonęło znacznie więcej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki XII - Eru - 01.12.2012

U mnie to wygląda tak:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki XII - Galactico - 02.12.2012

To ja!! Wróciłem! Dawno tak nie zapiłem.Smile