SafeGroup
Noiwutki test ochrony Anti-Malware.ru - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Publikacje (https://safegroup.pl/forum-27.html)
+--- Dział: Testy (https://safegroup.pl/forum-22.html)
+--- Wątek: Noiwutki test ochrony Anti-Malware.ru (/thread-627.html)

Strony: 1 2


Re: Noiwutki test ochrony Anti-Malware.ru - zbyszek - 03.03.2009

No tak... wszystkie testy ze stron z końcówką .ru są jakieś podejrzane Smile


Re: Noiwutki test ochrony Anti-Malware.ru - Plati - 03.03.2009

A większość testów jest opłacana, np. AV-comparatives podobno też
nero469: nie wiem, jeśli chcesz mieć taki dźwięk przy wykryciu wirusa to możesz zmienić Tongue wtedy będzie wydawać inne odgłosy


Re: Noiwutki test ochrony Anti-Malware.ru - bartek46op - 16.03.2009

Kaspersky wcale nie upada, "profesjonalne" testy gazetowe przedstawiają taki obraz lecz nie pokrywa on się z rzeczywistościa. Z tego co widze to ze znanych mi w czołówce Avira i Kaspersky Smile Brawo. Obecnie korzystam w większości z testowej wersji Windows 7 na której używam Avira Free i jest ok. Kasperskiego zainstaluje jak wyjdzie stabilna wersja Sevena (bo akurat mi się licka skończyła). A tak cholernie zachwalany nowy Norton się nie popisał.


Re: Noiwutki test ochrony Anti-Malware.ru - lunaticdreams - 16.03.2009

Ja mam KAV i uważam że soft jest świetny


Re: Noiwutki test ochrony Anti-Malware.ru - Plati - 16.03.2009

Ja przesiadam się na Ubuntu - to najlepszy antywirus Smile


Re: Noiwutki test ochrony Anti-Malware.ru - bartek46op - 16.03.2009

Super ale nie o tym temat


Re: Noiwutki test ochrony Anti-Malware.ru - Plati - 16.03.2009

no właśnie zasugerowałem Linux, bo na Windows nie jest możliwa 100% ochrona (choć nad DW można się głęboko zastanowić) Smile


Re: Noiwutki test ochrony Anti-Malware.ru - adam_993 - 17.03.2009

Teoretycznie na Linuksie ochrony 100% nie ma, ale jak mówiłem, w nim trzeba być rozsądnym i pobierać programy z certyfikowanych repozytoriów.

A ja mam Avirę premium (oczywiście 9) i Comodo Firewall z Defense+.
A instalowałem NOD32, Kaspersky - całkiem niezłe, ale troszkę obciążają - i tak jestem zadowolony że nie tak bardzo.


Re: Noiwutki test ochrony Anti-Malware.ru - Jurek - 17.03.2009

adam_993 napisał(a):Teoretycznie na Linuksie ochrony 100% nie ma, ale jak mówiłem, w nim trzeba być rozsądnym i pobierać programy z certyfikowanych repozytoriów.

A ja mam Avirę premium (oczywiście 9) i Comodo Firewall z Defense+.
A instalowałem NOD32, Kaspersky - całkiem niezłe, ale troszkę obciążają - i tak jestem zadowolony że nie tak bardzo.


Nie pisz Adam, że NOD32 obciąża a Avira Premium mniej. Możemy się spierać w kwestii skuteczności czy heurystyki ale tu już przegiąłeś Smile

Mój kolega profesjonalnie zajmuje się systemami linuksowymi i sprawdzał je pod kątem bezpieczeństwa. Był zdziwiony jak łatwo je zainfekować. Są z pewnością bardziej bezpieczne od Windowsów ale daleko im do ideału.


Re: Noiwutki test ochrony Anti-Malware.ru - adam_993 - 13.11.2011

Wprowadzenie kodu do Uniksa/Linuksa polega na pobraniu pliku, nadaniu mu praw do uruchomienia i właśnie na uruchomieniu. A NOD obciążał, bo mam mało RAMu.