SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje niestabilne - Jurek - 28.08.2009

czullo napisał(a):JMi tam wszystkie strony dobrze dzialaja w firefoxie dlatego nie zamierzam go zmieniac na przegladarke z ktora sa klopoty na jakis stronach Grin


Kłopoty na stronach są sporadyczne aw stabilnej wersji Firefoxa one również występują. Wystarczy spróbować otworzyć wideo w telewizji internetowej wp.pl
Przypominam, ze Opera 10 nie jest jeszcze oficjalną wersją i nie wszystkie pluginy np. dla WMP są dodane.


Re: Opera - wersje niestabilne - Dozamet1 - 28.08.2009

mi mało która strona nie działa.Jedynie nie działają strony które potrzebują do odtworzenia filmu Media Player


Re: Opera - wersje niestabilne - Jurek - 29.08.2009

Jest już Opera 10.00 Build 1750 RC2 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Final ma być ponoć we wtorek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - mbm86 - 30.08.2009

Dziwna sprawa u mnie Opera przymula się często przy wpisywaniu adresu strony w pasku u góry lub gdy coś piszę (zatrzymuje kursor na pół sekundy). Nawet teraz czasami spowalnia gdy piszę tego posta
Zaśmiecenie systemu odpada bo dzisiaj postawiłem na nowo partycję systemową.
Czasami się zawiesza do tego stopnia że muszę ją na siłę wyłączać w Menedżerze zadań


Re: Opera - wersje niestabilne - Dozamet1 - 30.08.2009

to przez OA też tak mam niestety
coś wywalę OA albo Operę ale prędzej to pierwsze


Re: Opera - wersje niestabilne - mbm86 - 30.08.2009

A ja tam nie mam zamiaru wywalać OA tym bardziej że jest to wersja płatna więc szkoda by było. Mam na kompie dwie przeglądarki (nie licząc IE): FF i Operę i zawsze zostaje mi FF który o dziwo nie sprawia takich problemów jak Opera


Re: Opera - wersje niestabilne - Dozamet1 - 30.08.2009

też bym mógł przejść znowu na FF ale z Opery korzystają inni użytkownicy kompa(ojciec,siostra)


Re: Opera - wersje niestabilne - mbm86 - 30.08.2009

Dozamet1 napisał(a):też bym mógł przejść znowu na FF ale z Opery korzystają inni użytkownicy kompa(ojciec,siostra)


No u mnie też korzystają z kompa inni domownicy i każde korzysta z innej przeglądarki i ciężko jest im się przestawić na inną. Oni już się martwią że sobie nie poradzą z kompem gdy ja wyjadę za granicę bo ja administruję wszystkimi czynnościami. Moja rodzina jest w tej kwestii "zielona", Dla nich komputer ma działać i o nic nie pytać a jak zapyta to już się zaczynają schody i nerwy że coś tam "wyskoczyło" i nie wiedzą czy np. dać "zezwól" albo "zablokuj"


Re: Opera - wersje niestabilne - Kizi - 30.08.2009

Dozamet1 napisał(a):też bym mógł przejść znowu na FF ale z Opery korzystają inni użytkownicy kompa(ojciec,siostra)


Ja właśnie mam na odwrót siostry tylko ff, ja tylko opera.


Re: Opera - wersje niestabilne - Jurek - 30.08.2009

U mnie w domu na dwóch kompach Opera śmiga rewelacyjne.
Spróbujcie pogrzebać w regułach OA. Już nie pamiętam ale powinna być wyszczególniona specjalna opcjadla przeglądarek.


Re: Opera - wersje niestabilne - baldys15 - 31.08.2009

mam pytanie zainstalowałem najnowszą wersję RC Opery i mam dziwną czcionkę tzn na początku jest normalna,póżniej pogrubiona i jakby bardziej czarna też tak macie,normalnie jak pisze to mam normalną,ale w polu adresu,panelach mam właśnie taką jak powyżej....jak to zmienić>?


Re: Opera - wersje niestabilne - mbm86 - 31.08.2009

Jurek napisał(a):U mnie w domu na dwóch kompach Opera śmiga rewelacyjne.
Spróbujcie pogrzebać w regułach OA. Już nie pamiętam ale powinna być wyszczególniona specjalna opcjadla przeglądarek.


Jakoś nie mogę znaleźć takiej opcji w OA


Re: Opera - wersje niestabilne - Jurek - 31.08.2009

mbm86 napisał(a):Jakoś nie mogę znaleźć takiej opcji w OA


Być może ktoś aktualnie używający OA Ci pomoże. W regułach aplikacji tam gdzie jest Opera, powinny być bardziej szczegółowe opcje jak np. ustawienie programu jako "browser".
Online Armor, to bardzo mocny firewall z HIPS ale do najlżejszych to on raczej nie należy.
Ja osobiście preferuję GW z opcją firewalla lub DW z zaporą Windows. System i net pracują idealnie a zabezpieczenie jest bardzo skuteczne i wygodne.


Re: Opera - wersje niestabilne - Dozamet1 - 01.09.2009

już jest final

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - Plati - 01.09.2009

zainstalował już ktoś? Jak się sprawdza (najbardziej zależy mi na szybkości, adblockach, zakładkach) ?


Re: Opera - wersje niestabilne - Dozamet1 - 01.09.2009

jak widać u każdego inaczej chodzi najlepiej zainstlauj i zobacz samBo u mnie dobrze śmiga


Re: Opera - wersje niestabilne - Plati - 01.09.2009

masz finala?


Re: Opera - wersje niestabilne - Dozamet1 - 01.09.2009

tak.O chodzi dobrze i dość szybko


Opera 10 - Jurek - 01.09.2009

Ukazała się dzisiaj finalna wersja Opery 10:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Download:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - polak900 - 01.09.2009

właśnie wywaliłem z systemu i już raczej do niej nie wrócę
zawiesiła się parę razy poz tym filtr reklam mnie wkurza
na niektórych stronach zwalnia nie wiadomo z jakiego powodu
dla mnie odpada jak na razie