SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zbyszek - 02.09.2009

Jurek napisał(a):
zbyszek napisał(a):A ja mam FF 3.5.2. I dla mnie jest wystarczający Smile. Też śmiga szybko.


Z całym szacunkiem ale FF 3.5 przy Operze 10 to przymuł a poza tym nie ma moim zdaniem bardziej stabilnej i bezpiecznej przeglądarki od Opery. Jest to szczególnie ważne jeżeli używamy hipsa z piaskiem, ponieważ wtedy luki przeglądarki zmniejszają jakość ochrony.


Nie powiedziałbym tak dosadnie że FF to muł. Bo mułem wśród przeglądarek może byc IE ale nie FF.
Dla moich potrzeb FF się sprawdza doskonale. Nie pamiętam bym miał z nią jakieś problemy. Strony wczytują się bardzo szybko jak i sama przeglądarka się uruchamia szybko.
Więc nie widzę sensu dyskutkować nad wyższością x nad y.
Każda przeglądarka ma swoje wady i zalety Smile


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - LikwidatoR - 02.09.2009

FF jest leciutki, IE to muł zgadza sięWink


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Gnome - 02.09.2009

Ma ktoś tak jak ja, że nie może pod Operą 10 wejść na forum? w 9 nie miałem tego problemu a w 10 jest z innymi stronami nic takiego się nie dzieje.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zbyszek - 02.09.2009

Zainstalowałem 10 Operę i powiem że lisek chodzi szybciej ciut.

EDIT

Powrót do sprawdzonego od wielu lat FF


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Meir - 02.09.2009

U mnie Opera 10 chodzi szybciej niż Firefox...dlatego od pewnego czasu używam tylko jej...jeżeli chodzi o reklamy to KIS 2010 ma bardzo dobry Anti-bannerSmile


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - mbm86 - 02.09.2009

zbyszek napisał(a):Strony wczytują się bardzo szybko jak i sama przeglądarka się uruchamia szybko.
Więc nie widzę sensu dyskutkować nad wyższością x nad y.
Każda przeglądarka ma swoje wady i zalety Smile


Z tym szybkim uruchamianiem się przeglądarki to nie jest zgodne z prawdą bo FF to najdłużej uruchamiająca się przeglądarka. To od zawsze był problem FF. Nawet "goły" FF wolno startuje. Opera startuje w kilka sekund od momentu kliknięcia na jej ikonę. To prawdziwa rakieta

zbyszek napisał(a):Zainstalowałem 10 Operę i powiem że lisek chodzi szybciej ciut.

Miałem to samo odczucie gdy porównywałem FF z wersjami beta i RC Opery 10 ale w finalnej wersji dopracowali wszystko jak trzeba i powiem że w kwestii szybkości u mnie jest remis ze wskazaniem na Operę

Cytat: Ma ktoś tak jak ja, że nie może pod Operą 10 wejść na forum? w 9 nie miałem tego problemu a w 10 jest z innymi stronami nic takiego się nie dzieje.


U mnie wszystko elegancko działa.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 02.09.2009

Gnome napisał(a):Ma ktoś tak jak ja, że nie może pod Operą 10 wejść na forum? w 9 nie miałem tego problemu a w 10 jest z innymi stronami nic takiego się nie dzieje.


mi w wersji finalnej forum zaczeło w końcu normalnie działać na większości poprzednich wersji wejść się tu nie dało


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Gnome - 02.09.2009

Cóż zord to mam chyba pecha.

Ale tak poza tym to Opera całkiem fajna, tylko pewnie musiałbym nad nią trochę posiedzieć i się przestawić, no ale po co skoro Fx mi wystarcza.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Jurek - 02.09.2009

Gnome napisał(a):Ale tak poza tym to Opera całkiem fajna, tylko pewnie musiałbym nad nią trochę posiedzieć


Zapisz sobie Gnomezakładki a następnie wyinstaluj Operę i wyczyść pozostałości. Ponowna instalacja na pewno załatwi sprawę.

Jeżeli wolisz FF, to nie ma tematu. Ja już do Liska nie wrócę.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Plati - 02.09.2009

Jurek napisał(a):Ja już do Liska nie wrócę.


O RLY?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Gnome - 02.09.2009

Dzięki Jurek ale jak pisałem Opery używam tylko w wypadku gdy Fx czegoś nie wczytuje.


Opera AdBlock. - Jurek - 04.09.2009

Drugiego września ukazała się nowa wersja blokującego znakomicie reklamy, Adblocka dla Opery.

Ścieżka do rozpakowania archiwum z plikiem urlfilter.ini w Operze 10(trzeba w Opcjach folderów/Widok/ zaznaczyć: "Pokaż ukryte pliki i foldery") :

Windows XP: C:\Documents and Settings\Nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Opera\Opera\
Windows 7/Vista: C:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\Roaming\Opera\Opera\
Linux: ~/.opera/
OSX: /Users/nazwa_użytkownika/Library/Preferences/Opera Preferences/

Download:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Meir - 04.09.2009

Dzięki Jurek...poszłoSmile


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Gnome - 04.09.2009

Zainstalowałem teraz trochę protestuję, ciekawe jak sobie poradzi.

Dzięki.

Na DP blokuje reklamy czyli jest nieźle.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - ichito - 04.09.2009

Hmmm...a podobno Opera ma już wszystko w sobie, co trzeba...nie miała Adblocka? Smile


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Gnome - 04.09.2009

Opera ma chyba jakiś mechanizm blokowania reklam (nie używam to nie wiem dokładanie) ale tak jest prościej bo nic nie musimy dodawać.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - mbm86 - 04.09.2009

ichito napisał(a):Hmmm...a podobno Opera ma już wszystko w sobie, co trzeba...nie miała Adblocka? Smile


Ma blokowanie z PPM tylko nie jest to zbyt użyteczne i wygodne rozwiązanie


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - ichito - 04.09.2009

Ok...tylko pytałem...nie znam dobrze tej przeglądarki w obecnej postaci. Miałem ją jakiś czas temu, kiedy pojawił się Chrome i chciałem spróbować obu. Chrome używałem dłużej Smile


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - mbm86 - 04.09.2009

ichito napisał(a):Ok...tylko pytałem...nie znam dobrze tej przeglądarki w obecnej postaci. Miałem ją jakiś czas temu, kiedy pojawił się Chrome i chciałem spróbować obu. Chrome używałem dłużej Smile


Miałem przez krótki czas Chrome. Według mnie mało funkcjonalna przeglądarka przypominająca mi IE. Na pewno mniej funkcjonalna niż Opera czy FF


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - ichito - 04.09.2009

Owszem mniej funkcjonalna, ale bardzo szybka na pewno. Tak czy tak - jestem wciąż przy Firefoksie.