SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - polak900 - 04.09.2009

wczoraj wyszedł fox 3.5.3 u mnie na macu pobrało instalacje a jak u was


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 04.09.2009

polak900 napisał(a):wczoraj wyszedł fox 3.5.3 u mnie na macu pobrało instalacje a jak u was


u mnie Minefield aktualizuje się co dziennie raz nawet zaktualizował się 2 razy w ciągu dnia normalnie jak antyvirys jakiś Tongue


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - polak900 - 04.09.2009

zord napisał(a):
polak900 napisał(a):wczoraj wyszedł fox 3.5.3 u mnie na macu pobrało instalacje a jak u was


u mnie Minefield aktualizuje się co dziennie raz nawet zaktualizował się 2 razy w ciągu dnia normalnie jak antyvirys jakiś Tongue


jak miałemMinefield to też tak było


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - mbm86 - 04.09.2009

U mnie nadal FF 3.5.2. Nie ma jeszcze automatycznej aktualizacji


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Plati - 04.09.2009

mbm86 - wieczorem powinna być aktualizacja dla Windows Smile


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zbyszek - 06.09.2009

Jurek napisał(a):Drugiego września ukazała się nowa wersja blokującego znakomicie reklamy, Adblocka dla Opery (załącznik).

Ścieżka do rozpakowania archiwum z plikiem urlfilter.ini :

Opera 10: C:\Documents and Settings\Nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Opera\Opera\urlfilter.ini

Starsze wersje Opery:
C:\Documents and Settings\Nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\urlfilter.ini

Źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Blokuje skutecznie reklamy Smile


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zbyszek - 06.09.2009

Dobra, szybka, małożerna przeglądarka. Po wielu latach używania FF czas na Operę Smile. Polecam.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - JarekMk - 08.09.2009

Tez od paru dni testuje, mam tylko problem - FF szybciej ładuje strony ;/


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - polak900 - 08.09.2009

Jarek napisał(a):Tez od paru dni testuje, mam tylko problem - FF szybciej ładuje strony ;/


zdecydowanie szybciej, szczególnie w wersji 3.5.3


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 08.09.2009

szczególnie szybciej to na wersji 3,7 Tongue ale nie jest to jakaś wielka różnica


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - ignatiusdorn - 08.09.2009

Heh a ja nigdy w życiu opery nie używałem, widziałem ją tylko na obrazkachSmile Ale trochę mnie zaciekawiliście, tylko, że z tego co wiem Opery nie można w ogóle personalizować, nie ma wtyczek ani dodatków, czyli trochę goła ta przeglądarka.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 08.09.2009

można personalizować są ładne skórki jak ktoś lubi bardzo dużo można ustawić też z poziomu samej przeglądarki no i są jeszcze widżety


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Jurek - 08.09.2009

Jarek napisał(a):Tez od paru dni testuje, mam tylko problem - FF szybciej ładuje strony ;/


Nie wiem od czego Jarek to zależy ale u mnie szybkość ładowania większości stron jest znacznie szybsza w Operze 10 niż w Firefoxie 3.5.
Być może gdy będziesz surfował na wielu stronach, Twoje wrażenie będzie inne Smile


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - mbm86 - 08.09.2009

Napotkałem na jedną denerwującą rzecz w Operze 10. Mianowicie nie mogę obejrzeć teledysków na Interii bo wywala mi błędy tej treści:
Kod:
Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha, aby móc oglądać teledyski zainstaluj FlashPlayera ze strony www.adobe.com
Ponadto musisz mieć włączoną obsługę Javascript.


Mam zainstalowaną najnowszą wersję Adobe Flash Player''a i włączoną Javę.
Żeby było ciekawiej w FF problem ten nie występuje.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 08.09.2009

u mnie wszystko śmiga łącznie ze streamingiem pod wmp


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Jurek - 08.09.2009

mbm86 napisał(a):Napotkałem na jedną denerwującą rzecz w Operze 10. Mianowicie nie mogę obejrzeć teledysków na Interii bo wywala mi błędy tej treści:
Kod:
Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha, aby móc oglądać teledyski zainstaluj FlashPlayera ze strony www.adobe.com
Ponadto musisz mieć włączoną obsługę Javascript.


Mam zainstalowaną najnowszą wersję Adobe Flash Player''a i włączoną Javę.
Żeby było ciekawiej w FF problem ten nie występuje.


Kliknij na Narzędzia/Zaawansowane/Wtyczki i zobacz, czy masz zainstalowane wtyczki Adobe (screen).
Gdyby były problemy z WMP, to trzeba w Panelu sterowania/Dodaj usuń programy/Dodaj składniki systemu Windows, wyinstalować Windows Media Playera i zainstalować ponownie zaznaczając najlepiej wszystkie typy plików no i oczywiście trzeba plugin do WMP.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Meir - 10.09.2009

Pany powiększyła mi się czcionka zarówno w Operze 10 jak i Firefoxie-nie wiecie jak zredukować do pierwotnego rozmiaru?:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - ignatiusdorn - 10.09.2009

CTRL-(+) nie działa?
Jak ci działa opera? Mnie się od strony graficznej bardziej podoba, ze tak powiem koncepcyjnie jest lepiej rozwiązana, ale u mnie wczytuje wolniej strony niż firefox a jeśli chodzi o dodatki czy widżety w Operze to równie dobrze mogłoby ich nie być w ogóle , firefox rządzi w tej dziedzinie zdecydowanie


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Jurek - 10.09.2009

Meir napisał(a):Pany powiększyła mi się czcionka zarówno w Operze 10 jak i Firefoxie-nie wiecie jak zredukować do pierwotnego rozmiaru?:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Nigdy nie miałem takiego problemu. W screenie masz konfigurację i domyślny rozmiar w Operze.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Meir - 10.09.2009

CTRL-(+) działa ale nie mogę zmniejszyć wielkości podpowiedzi...
Opera u mnie śmiga szybciej...jeżeli chodzi o dodatki to Firefox ją miażdży.