SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Eugeniusz - 31.01.2011

Ostatnio wyszła łatka 11.01
Jest jakieś wydanie testowe?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 31.01.2011

na razie nie ma


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 17.02.2011

Opera 11.10 “Barracuda”

In this build, Core has been upgraded from version 2.7.62 to 2.8.99, which is a pretty big step forward. With this Core upgrade comes the implementation of the Web Open Font Format (WOFF).

In addition, a batch of changes to network compatibility has been implemented. The purpose of these changes is to modify our network behaviour so that we are more compatible with other web browsers.

These changes include:
Disable Cookie2 by default, with an option to enable it again
Send more compatible Accept* headers
Disable TLS 1.1 and 1.2 by default
Make sure redirects from http to https are labelled secure
Remove the use of master password for client certificates
Added a preference to disable cross-network protection

Apart from that, frequent crashes for Mac users on Facebook, Live Mail/Hotmail, and Google Docs are finally resolved.

This build is the first step towards the 11.10 release, but there''s more stuff to come, so stay tuned!

Happy testing!

Windows MSI

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mac (Universal)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Linux/FreeBSD

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 17.02.2011

Wrzuciłem na warsztat i ....gdzie moje zapamiętane hasła! są ale nie wczytuje Wall
Czekam na kolejne wydania bo czuję iż z nadejściem dobrego buildu znowu powrócę do Operki.


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 17.02.2011

program tworzy nowy folder z ustawieniami i haseł w nim nie ma zawsze można sobie przenieść pliczek z hasłami ja tak zrobiłem potem synchronizacja izakładki notatki są na swoim miejscu Smile


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 17.02.2011

To chyba na Win. Ja korzystam z Linuksa mi się zawsze nowa instaluje na starej wersji. Wiem co piszę bo do reszty stron hasła mi wchodzą same, ale do paru nie chce z pamięci wczytać i trzeba ręcznie wpisywać co też wiele nie daje bo ich nie zapamiętuje na późniejWall

Bug i tyle, ale kurde jedna rzecz jest w Operza najlepsza .... płynne przewijanie stron, kurde jak mi tego brakuje na chromium.


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 17.02.2011

normalnie instaluje się do innego folderu niż stabilna żeby nie było jakiś problemów z ustawieniami z poprzedniej wersji
odinstaluj skopiuj plik z hasłami i zainstaluj jeszcze raz


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 17.02.2011

@zord Ty tak serio do mnie? przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Druga sprawa ja mam ustawienia opery w home/buri a one się nie zmieniają od baaaaardzoooo dawna. Nie działa mi zapamiętywanie na paru stronach, czyli wczytał mi hasła do reszty. Wszystkie ustawienia mam ze starej Operki, zakładki, skin, czcionki, ikony, rozszerzenia, większość haseł itp.
Jestem po piwku i nie wiem jak mam Ci to wyjaśnić, bo chyba sam zamotałem, albo Ty coś mącisz mi specjalnieTongue

Edytka: Strzelam iż coś zmienili i opera ma problem ze wszystkimi starymi ustawieniami, ale ja czystą instalację zrobię dopiero gdy wyjdzie wydanie stabilne.


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 17.02.2011

nie mące może źle to napisałem bo dla mnie normalnie to jest jak na windowsie Tongue
w linuxie moze instaluje się do tego samego folderu co poprzednia wersja ale chodzi o to że nie powinna się tam instalować żeby nie było problemu ze starymi ustawieniami powinna zainstalować się w jakimś osobnym folderze


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 17.02.2011

@zord jeszcze raz przeczytaj moją ostatnią wypowiedź .... chwila .... i teraz wynik Grin
wszystkie ustawienia mam w home i nie ważne gdzie się zainstaluje, bo to nie ma znaczenia gdyż cała konfiguracja jest wczytywana z folderu domowego.

To o czym mówisz to prawda i wiem o tym doskonale, choć ja zawsze instaluje Operę nakładając ją na starą wersję nawet na Win tak robiłem. Operę nie mam od dzisiaj a od wersji bodaj 6 więc znam ją i jej kaprysy.

Obecnie mam na testach Chromium bo na Operę się obraziłem, ale ale i tak czuję że do niej wrócę ... ona uzależniaGrin


Re: Opera - wersje niestabilne - Eugeniusz - 17.02.2011

Zainstalowałem i wpakowała się do drugiego folderu, czyli tak jak powinna.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 24.02.2011

Nowa Opera 1110 build 2014,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Główna zmiana:
But now it''s time to move Speed Dial to the next level. We are going to make Speed Dial more fluid, dynamic and easier to use! What is included in this snapshot is the new flow layout. Please remember this is just a first peek at the changes we are making. Many very smart and innovative solutions are on the way. So stay tuned!

Also being introduced in this snapshot is the first stage of improvements to discover more of the features of Opera. Don''t worry, there won''t be any pop-up bubbles or constant nagging. Instead we are going to have subtle animations and messages to remind you of features you can use in Opera.


Do pobrania tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 02.03.2011

Wyszła nowa opera testowa zawierająca akcelerację sprzętową

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jakby ktoś testował, to niech się podzieli wrażeniami.
Czy wiele to się różni od IE 9 i FF4?


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 02.03.2011

u mnie akceleracja nie działa podobno zależy to od karty graficznej i sterowników


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 02.03.2011

A jakieś inne zmiany?
Wiesza się, czy można tego w miarę sensownie używać?


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 02.03.2011

X26 napisał(a):A jakieś inne zmiany?
Wiesza się, czy można tego w miarę sensownie używać?

To jest alpha więc sam musisz ocenić. Nie ma wydania na Linuksa więc nie mam nawet jak się wypowiedzieć. Czekam na kolejne wydanie 11.10, bo w tym błąd, że nie można kopiować mocno irytuje Wall


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 18.03.2011

Opera 11.10 Barracuda Beta 1 (build 2048)

Główna zmiana za dp.pl:
Od dzisiaj możemy pobrać wydanie beta „Barracudy”, które wprowadza sporo zmian w programie Opery Software. Przede wszystkim rozbudowano funkcję Szybkie wybieranie, do której można dodawać nieograniczoną liczbę nowych okien. Wprowadzono także nowe możliwości ich układu, poza tym poprawiono zoom. Działanie odświeżonego Szybkiego wybierania można obejrzeć na krótkim klipie wideo. Kolejna ważna zmiana to uproszczenie obsługi wtyczek, które teraz będzie można znacznie łatwiej instalować w przeglądarce. Pojawiła się obsługa gradientów CSS3, a także fontów Web Open Font Format czy formatu WebP wprowadzonego przez firmę Google.

Opera 11.10 została zapowiedziana w połowie ubiegłego miesiąca. Dwa dni później udostępniono pierwszą testową kompilację przeglądarki. Dowiedzieliśmy się wówczas, że nowa przeglądarka bazuje na jądrze 2.8.199, a także poprawiono kompatybilność przeglądarki z produktami konkurencji. Z kolei 15 marca wprowadzono kolejną kompilację przeglądarki z natywną obsługą WebP. Od wydania 11.10 każda ważniejsza wersja Opery będzie nosiła swoją własną nazwę.


Do pobrania tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ode mnie:
działa już znośnie mogę powiedzieć, choć zdarzają się czasami denerwujące błędy. Straciła dla mnie trochę z płynności przewijania stron, ale poczekam do finalnego wydania i zainstaluje ją na czysto by sprawdzić czy to czasem nie pozostałości w profilu. Zmieniony SpeedDial? kwestia gustu, ja ustawiłem go jak stary praktycznie bo jednak wolę mieć wszystko widoczne, tylko nowe strony są schowane.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 26.03.2011

Speed Dial shaping up even more

Opera 11.10 build 2064

Więcej info:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Spore zmiany w speed dial warte obejrzenia. Delikatne odświeżenia dało mu sporo na plus. Możliwość ukrycia ''plusa'' z okna do dodawania stron mi od razu się przydała - nie przepadałem za nim. Można ustawić zoom miniaturek samemu i dobrać odpowiednią wielkość pod siebie. Działa już w miarę stabilnie i nie zauważyłem żadnych zawieszek.

Znane błędy:
- Speed Dials thumbnails are reloaded over the network every time the window is resized (rather than being generated from cache)
- Upgrading from older Barracuda installations could cause Speed Dial layout problems


Do pobrania tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - Meir - 02.04.2011

Czy w : snapshocie 11.10 2076 ...można na stałe wyłączyć idiotyczną stronę : szybkiego wybierania?


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 02.04.2011

Trochę googlowania, ale znalazłem:

Kod:
opera:config#UserPrefs|SpeedDialState

0: Folded
1: Shown
2: Read only, and always show speed dial
3: Disable speed dial


U mnie zadziałało, jak klikam nową zakładkę to mam pustą kartę. Opcja była od początku, ale chyba nawet ja bym nie wpadł, że tam siedzi Craze