SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje niestabilne - Meir - 03.04.2011

Bardzo dziękuję Buri Smile


Re: Opera - wersje niestabilne - shinjiru - 04.04.2011

ta opera ma przyjemne dodatki Craze


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 07.04.2011

Wyszła pierwsza wersja kandydująca nowej Opery Barracuda. (wersja 11.10 build 2081)

Względem wcześniejszych snapshotów serii 11.10 skupiono się na usunięciu crashy (co robili od 3 builidów chyba jak pamiętam non-stop). Kontynuacja zmian SpeedDiall: poprawiających stabilność, płynność działania oraz poprawiających wygląd (który budzi trochę kontrowersji). Zredukowali również zużycie ram w czasie korzystania na baterii.

Trzeba też wspomnieć o zmiana z poprzedniego snapshota, gdzie wprowadzona usprawnienia w kliencie email, a dokładniej w działaniu IMAP. Rozwiązano problem dublowanych etykiet oraz wiadomości w gmail (co mnie osobiście bardzo zniechęcało do korzystania z tego). Poprawiono również działania co sam zauważam po sporej przerwie w używaniu oraz zmieniono wygląd na bardziej czytelny.

Zalecana jest czysta instalacja, gdyż mogą występować czasami małe problemy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Do pobrania tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 07.04.2011

Jak tam ze stabilnością?


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 07.04.2011

X26 napisał(a):Jak tam ze stabilnością?

Nie miałem z nią problemów od dobrych kilku snapshotów, a pod Win naprawili większość crashy więc jest już dobra. Możesz oczywiście poczekać do wersji finalnej pewnie jeszcze góra dwa rc i wyjdzie.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 07.04.2011

Mi się ostatnio stabilna 11.01 zawiesiła więc zawsze był z tym problem ale jakoś nie mogę Opery zostawić. Kilka razy próbowałem zmienić ale zawsze wracałem w pokorze :-). Dlatego się pytam o stabilność bo np. taki Firefox nie wiesza się nic a nic.


Re: Opera - wersje niestabilne - Houdini - 07.04.2011

Hmm, używam Opery od bardzo dawna i nie pamiętam żeby mi się zawieszała, mówię o wersjach stabilnych ofc.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 07.04.2011

No ja używam od 8-mki bodajże i różnie to bywa ale przeglądarkę bardzo lubię i czekam na 11.50 z akceleracją sprzętową...


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 07.04.2011

X26 napisał(a):No ja używam od 8-mki bodajże i różnie to bywa ale przeglądarkę bardzo lubię i czekam na 11.50 z akceleracją sprzętową...
Szczerze? jakoś nie odczułem tej akceleracji na innych przeglądarkach. To też powód dla którego Opera tak zwlekała z tym, bo nie potrzebowała, wydają aby nie być w tyle za konkurencją.

Zgodzę się z Tobą w jednym 11.01 nie było dobrym wydaniem, strasznie mnie zraziła do siebie wtedy Opera, aż przez miesiąc testowałem Chromium. Jednak jeden z wczesnych snapshotów 11.10 szybko poprawił ocenę w moich oczach, że jeszcze będzie dobrze. Obecnie zacząłem znowu korzystać z klienta email, bo działa tak jak powinien według mnie.

Jeśli chcesz testować to serio polecam czystą instalację, bo jednak można poczuć różnicę i pozostałość po starszej wersji nie sprawiają problemów - ja sobie tylko zostawiłem odpowiednie pliki z hasłami i parę ustawień.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 07.04.2011

To rzeczywiście jest taka zmiana w stosunku do 11.01? W sumie w numeracji nie ma za dużej różnicy.
Jeżeli chodzi o akcelerację sprzętową to ja widzę różnicę ale w wyświetlaniu grafiki w przeglądarce.
A Opera to bardzo dobra przeglądarka dla mnie i chociaż czasami szlag mnie trafia jak jej używam, to jednak nie mogę jej zostawić :-).
Poczekam na stabilną ale nie chce mi się robić czystej instalki, bo mam za dużo ustawień - chociażby maile.


Re: Opera - wersje niestabilne - Serafin - 09.04.2011

W opera 10 na stronie szybkiego wybierania było 9 pól, w 11 jest tylko 6. Czy ilość pól będzie większa?


Re: Opera - wersje niestabilne - facecik - 09.04.2011

Serafin napisał(a):W opera 10 na stronie szybkiego wybierania było 9 pól, w 11 jest tylko 6. Czy ilość pól będzie większa?

A przypadkiem w ustawieniach speed dial nie ma możliwości zwiększenia ilości pól ?
Zawsze była taka możliwość.


Re: Opera - wersje niestabilne - Serafin - 09.04.2011

Istnieje możliwość pozwalają ca na zwiększenie liczby kolumn, byłoby to wystarczające, ale nie mogę zmienić liczby wierszy.:/


Re: Opera - wersje niestabilne - andrzej76 - 09.04.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Z prawej strony u góry mam "configure" i mogę jeszcze więcej pól zrobić, zmniejszając obecne.


Re: Opera - wersje niestabilne - Serafin - 09.04.2011

Już ogarnąłem. PPM w oknie speed dial>>>dodaj nowy element i mamy więcej pól w oknie. Nie sprawdziłem po prostu wszystkich opcji.


Re: Opera - wersje niestabilne - andrzej76 - 09.04.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Używam 11.50 Preview


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 09.04.2011

czemu używasz tą starą betę zamiast dzisiejszej RC 3.1 ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - andrzej76 - 09.04.2011

Używam 11.50 24661 Web Gl , zakładki są z 11.10.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 09.04.2011

11.50 to eksperymentalna z akceleracją sprzętową. 11.10 jest od niej nowsza. Ja czekam na kolejny build 10.50 w którym wprowadzą poprawki z 11.10 i wtedy przetestuje jaka jest różnica oraz co daje to wsparcie gpu.


Re: Opera - wersje niestabilne - andrzej76 - 09.04.2011

To już zgłupiałem, wcześniej nie widziałem wersji 11.50 , jak instalowałem 11.10, pojawiła się po wersji właśnie 11.10, i jest starsza?