SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 09.04.2011

11.50 jest z końca lutego ostatnia testowa wersja z dzisiaj to Wersja 11.10 Kompilacja 2087


Re: Opera - wersje niestabilne - andrzej76 - 09.04.2011

Ok., zmieniona na 2087, widziałem ją co prawda i pobrałem , ale zainstalowałem 11.50, teraz już jednak zgodnie z planem,gości wersja u mnie 11.10 v 2087 i mam wrażenie, że jest lekko szybsza od poprzedniej wersji.


Re: Opera - wersje niestabilne - facecik - 12.04.2011

Pojawiła się finalna wersja Opery 11.10

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kto używał wersji Opera 11 RC 4.1 nie musi już pobierać , bo to ona stała się własnie stabilną wersją.
Oficjalny changelog

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - Houdini - 12.04.2011

Tragedia co zrobili ze speeddialem Sad


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 12.04.2011

Houdini napisał(a):Tragedia co zrobili ze speeddialem Sad

Co Ci się nie podoba jeśli można wiedzieć? Można ustawić po staremu jak się chce, ja tak mam. Ludziom nie podoba się, że są loga stron (które nie zawsze dobrze działają), ale nikt nie zainteresuje się iż można mieć tak jak było miniaturkę strony. Można skasować przycisk dodawania stron, który szybko ukryłem bo mnie denerwował. Jedyne co zepsuli w speeddial to tło miniaturek! Było przezroczyste, było świetne ... teraz białe :/
Zapytaj jak będę wiedział jak Ci pomóc to się odezwę - choć zwykle korzystam z googleWink

Miałem już wczoraj napisać o wersji finalnej bo zdradzili na facebooku, ale jakoś nie miałem siły. Dla mnie tak powinna wyglądać pierwsza wersja 11, bo działa tak jak powinna.


Re: Opera - wersje niestabilne - Houdini - 12.04.2011

buri napisał(a):
Houdini napisał(a):Tragedia co zrobili ze speeddialem Sad

Co Ci się nie podoba jeśli można wiedzieć? Można ustawić po staremu jak się chce, ja tak mam. Ludziom nie podoba się, że są loga stron (które nie zawsze dobrze działają), ale nikt nie zainteresuje się iż można mieć tak jak było miniaturkę strony. Można skasować przycisk dodawania stron, który szybko ukryłem bo mnie denerwował. Jedyne co zepsuli w speeddial to tło miniaturek! Było przezroczyste, było świetne ... teraz białe :/
Zapytaj jak będę wiedział jak Ci pomóc to się odezwę - choć zwykle korzystam z googleWink

Miałem już wczoraj napisać o wersji finalnej bo zdradzili na facebooku, ale jakoś nie miałem siły. Dla mnie tak powinna wyglądać pierwsza wersja 11, bo działa tak jak powinna.


Do tej pory sam sobie robiłem ikonki do speeddiala (256x192) i wrzucałem do katalogu thumbnails. Wyglądało to mniej więcej tak:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W nowej operze po aktualizacji bez żadnych zmian wygląda to tak:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na razie nie mogę dojść do ładu więc jestem niezadowolony. Z tego co widzę zmienili rozmiar ikon w thumbnails, u mnie jest to 1024x639 ale to pewnie teraz zależy od rozdzielczości ekranu. Dodali te zoomowanie i wszystko się rozjeżdża.
Z ikonami dam sobie radę ale jak zmienić tą paskudną białą obwódkę i dlaczego nie ma opisu jaka to strona?


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 12.04.2011

Śledziłem w miarę stale snapshoty więc coś mi świta. Zwiększyli rozmiar ikon na większy by można było nimi operować lepiej za pomocą zooma oraz były bardziej niezależne od różnych rozdzielczości monitorów. Biała obwódka jak widzisz z mojego poprzedniego postu też mnie wkurza i nie znalazłem jeszcze rozwiązaniaSad Dziwne bo ja mam podpisy stron, ale to może być wina skina ze źle dobranym kolorem czcionki - bo wcześniej jak widzisz miałeś białą, czyli jest ale nie widać.


Re: Opera - wersje niestabilne - Houdini - 12.04.2011

Ta, masz rację z tą czcionką, kolor obwódki też zależy od skórki. Idę grzebać w skórce jak zmienić ten kolor.

edit.

Udało mi się w końcu dostosować speeddial do własnych upodobań ale kosztowało mnie to trochę grzebania w skórkach i operze.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przeglądarka śmiga aż miło ale w dalszym ciągu uważam że zmiany speeddiala to jakieś nieporozumienie.


Re: Opera - wersje niestabilne - facecik - 12.04.2011

Cieszy mnie że wreszcie jest prawdziwy adblock który działa Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - Eugeniusz - 12.04.2011

No i Admuncher wyleciał... Smile


Dodano: wtorek, 12 kwietnia 2011, 22:18

W tym szaleństwie nowego Speediala jest metoda Smile


Re: Opera - wersje niestabilne - andrzej76 - 12.04.2011

Ad Muncher jest na wiele przeglądarek, nie obciąża, i lepszy niż adblock,bo lepsze filtrowanie i blokuje więcej, bez potrzeby dodawania filtrów, jak to bywa nieraz w adblocku który się zacina od czasu do czasu, u mnie na odwrót, tylko admuncher, dawno przestałem używać adblocka.


Re: Opera - wersje niestabilne - facecik - 12.04.2011

AdMuncher spowalnia wczytywanie stron.Wbudowany adblock jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, tym bardziej ,że teraz naprawdę działa wyśmienicie.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 12.04.2011

facecik napisał(a):AdMuncher spowalnia wczytywanie stron.Wbudowany adblock jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, tym bardziej ,że teraz naprawdę działa wyśmienicie.

Działa wyśmienicie? Wyleciał z hukiem bo dla mnie bez różnicy zbędny dodatek. Zwykła lista co miałem w pliku sprawdza się doskonale w połączeniu z pluginem do blokowania skryptów oraz wyłączone automatyczne ładowanie wtyczek. Ma jeszcze wtyczkę która pokazuje ładniej co jest blokowane.


Re: Opera - wersje niestabilne - facecik - 12.04.2011

Zwykłą listę w urlfilter trzeba aktualizować , tu działa to automatycznie , tak jak w FF i tego mi brakowało.Dla mnie działa jak powinno.


Re: Opera - wersje niestabilne - Houdini - 12.04.2011

facecik napisał(a):Zwykłą listę w urlfilter trzeba aktualizować , tu działa to automatycznie , tak jak w FF i tego mi brakowało.Dla mnie działa jak powinno.


Kwestia gustu, aktualizuję urlfilter średnio raz na miesiąc i nie widzę potrzeby częściej. Do tego dodane przyciski do sprawnej obsługi blokowanej treści (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) + NoAds (tylko noscripts + blokowanie elementów CSS) i mogę blokować wszystko Smile


Re: Opera - wersje niestabilne - facecik - 12.04.2011

Kurde, wyszedł prawdziwy i automatyczny Adblock , coś na co większość userów Opery narzekała ,to teraz będziecie mnie przekonywać ,że ten dodatek tak naprawdę był zbędny Grin
Był,ja też używałem urlfilter i było git, ale ten sposób jest wygodniejszy i tyle .


Re: Opera - wersje niestabilne - andrzej76 - 12.04.2011

Mi tam Ad Muncher nie spowalniał stron, na FF z adblockiem jak miałem to masakra, z admuncherem - lekko, zresztą na żadnej z przeglądarek, jaka by nie była, nie odczułem spowolnienia, zależyteż od łącza internetowego,ja mam szybkie, także jest git malina, a każdy używa, to co mu pasuje, ważne jest, żeby te popierdółki po ekranie nie latały i tyle.


Re: Opera - wersje niestabilne - facecik - 12.04.2011

andrzej76 napisał(a):Mi tam Ad Muncher nie spowalniał stron, na FF z adblockiem jak miałem to masakra, z admuncherem - lekko, zresztą na żadnej z przeglądarek, jaka by nie była, nie odczułem spowolnienia, zależyteż od łącza internetowego,ja mam szybkie, także jest git malina, a każdy używa, to co mu pasuje, ważne jest, żeby te popierdółki po ekranie nie latały i tyle.

Andrzej, mam łączę 70Mbit(~8MB/s) więc chyba nie jest to tragedia Smile
Testowałem AM na innym sprzęcie trochę wolniejszym efekt ten sam, u kolegi sprawdzałem na podobnym sprzęcie też ten sam efekt.Nie zamierzam się spierać bo wiadomo co sprzęt to inna praca danej aplikacji ,ale ja tam dziękuje za taki soft co widocznie zamula mi wczytywanie stron.


Re: Opera - wersje niestabilne - andrzej76 - 12.04.2011

Ja mam 12Mb/1.5Mb i wiesz mi ja nie odczuwam tego, a nie mam takiego "wypasu", nie wiem czym to jest spowodowane , że spowalnia, jak to zauważyłeś? Czy coś mierzyłeś w czasie, ja mogę sprawdzić , bo mogę go odinstalować zaraz i zobaczę jak jest, bo odczucie mam, że nie spowalnia.Zaraz to obadam, i nie chcę się sprzeczać też, wyciągniemy zaraz wnioski.


Re: Opera - wersje niestabilne - Meir - 12.04.2011

Zainstalowałem tego AdBlocka...i odinstalowałem Grin wolę tego blokera:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]