SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje niestabilne - facecik - 12.04.2011

Andrzej , gołym okiem widzę, że dana strona wolniej się wczytuje jak miałem AdMuncher. Po prostu tam gdzie jest sporo reklam jest to najbardziej widoczne.Na stronach bez reklam zapewne różnice są mniej zauważalne albo wcale.I prędkość internetu zapewne nie ma tu kompletnie znaczenia, bo dzięki wycinaniu reklam strony powinny się ładować szybciej a nie wolniej nieprawdaż ?


Dodano: 12 kwi 2011, 2011 23:40

Meir napisał(a):Zainstalowałem tego AdBlocka...i odinstalowałem Grin wolę tego blokera:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ten bloker , gotowy filtr , bardzo często powoduje niepoprawne wyświetlanie stron, a czasem po prostu za dużo blokuje.
Co Ci sie w tym adblocku nie podoba ? Dla mnie on ma blokować reklamy i to dobrze robi , więc?


Re: Opera - wersje niestabilne - Konto usunięte - 12.04.2011

AdMucher spowalnia niezależnie od sprzętu - gdy go używamy, przeglądarka nie wysyła do serwera informacji o tym, że obsługuje kompresję gzip/deflate (bo gdy jest admuncher, to się nie da, przynajmniej na aktualnych wersjach - niby ma być w stabilnej v5). W efekcie musi być pewne spowolnienie.
BTW. Ten Adblock to w końcu sensowny dodatek do blokowania reklam. Jeszcze 3-4 przydatne mi dodatki i przechodzę na Operę (o ile nie zwolni jeszcze bardziej, bo mam wrażenie, że 11.10 startuje znnnacznie dłużej niż poprzednia wersja).


Re: Opera - wersje niestabilne - andrzej76 - 12.04.2011

Sprawdziłem swojego Ad-Munchera- po prostu go deinstalując i ......przyznaję rację facecikowi, on spowalnia wczytywanie stron, teraz to Opera odżyła o 100%, wcześniej tego nie zauważyłem bo....najpierw Ad-Munchera instalowałem, a potem przeglądarkę, i moje przekonanie było takie , że jest ok., jednak nie.Reasumując Ad-Muncher spowalnia wczytywanie stron, stwierdzam za Facecikiem i dzięki za info.


Re: Opera - wersje niestabilne - facecik - 12.04.2011

No , wreszcie ktoś przyznał mi rację, i to do tego Admin Wink
edit:
o , i Andrzej też Smile

edit:
ja mam bzika jeśli chodzi o jakiekolwiek obciążenie przeglądarki, dlatego zawsze zwracam na to szczególną uwagę, i jedyne spowolnienie na jakie aktualnie świadomie się zgadzam , to skaner www Avasta , którego używam.Ale trzeba przyznać że jest ono minimalne , w porównaniu z innymi AV


Dodano: 12 kwi 2011, 2011 23:55

Jeśli chodzi o start Opery, to u mnie chyba nie ma różnicy w stosunku do 11.01 aczkolwiek bardzo na to nie zwracam uwagi.I tak IE jest najszybszy na równi z Chromem chyba , za to FF najwolniejszy.


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 12.04.2011

mnie najbardziej denerwuje wyszukiwarka coś tam namieszali i nieraz zamiast wyszukać to co wpisze to traktuje jak adres strony


Re: Opera - wersje niestabilne - Meir - 12.04.2011

facecik napisał(a):
Meir napisał(a):Zainstalowałem tego AdBlocka...i odinstalowałem Grin wolę tego blokera:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ten bloker , gotowy filtr , bardzo często powoduje niepoprawne wyświetlanie stron, a czasem po prostu za dużo blokuje.
Co Ci sie w tym adblocku nie podoba ? Dla mnie on ma blokować reklamy i to dobrze robi , więc?

Mi za dużo nie blokuje i poprawnie wyświetla strony...czy moja odpowiedź Cię satysfakcjonuje Warszawiaku Smile ?


Re: Opera - wersje niestabilne - andrzej76 - 12.04.2011

A znasz kogoś znad naszego morza Meirku? Co używa Opery z Ad-blockiem?


Re: Opera - wersje niestabilne - facecik - 12.04.2011

Meir napisał(a):Mi za dużo nie blokuje i poprawnie wyświetla strony...czy moja odpowiedź Cię satysfakcjonuje Warszawiaku Smile ?


Podpadasz Meir Wink
Żyj w nieświadomości , stosując ten urlfilter Tongue


Re: Opera - wersje niestabilne - Meir - 12.04.2011

andrzej76 napisał(a):A znasz kogoś znad naszego morza Meirku?

Znad naszego morza ? Ty jesteś Andrzejek znad morza ... Administrator zwany powszechnie : Jarkiem też ma blisko nad morze...ale nie wiem czy używacie AdBlocka...no właśnie a co się dzieje z Jarkiem ? W ogóle się nie odzywa do starych znajomych...bawi dziecko czy co ?
O reszcie nie wiem bo strasznie się bunkrują Grin
Jak to podpadam @facecik Question


Re: Opera - wersje niestabilne - Eugeniusz - 13.04.2011

Fajnie jest, działa jak powinien. Z połączeniem Admuncher + Prevx miałem problemy, ten pierwszy nie filtrował reklam. Teraz jest cudnie.


Re: Opera - wersje niestabilne - Eugeniusz - 17.04.2011

Używam jeszcze Swiss Knife - automatyczne przekierowywanie na szyfrowaną transmisję, otwieranie dokumentów w Google Docs. Fajna rzecz.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 03.05.2011

Właśnie wydano nową Operkę Swordfish.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, ale najważniejsze to dodanie synchronizacji haseł (w komentarzach padło wiele pytań na temat bezpieczeństwa, oby udzielili odpowiednich odpowiedzi) przez opera link. Kolejny dodatek to rozszerzenia do Seed Diala - widziałem już takie w FF i bardzo podobały mi się niektóre rozwiązania. Ostatnia to funkcja Opera Next o której warto poczytać jeśli lubimy testować Operę Wink

Mała ciekawostka wrócili właśnie z numeracją od początku build 1009.

Do pobrania Alpha of Opera 11.5 na blogu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - Houdini - 03.05.2011

Pierwsze co powinni zrobić w nowej wersji to wrócić do starego speeddiala.


Re: Opera - wersje niestabilne - Eugeniusz - 03.05.2011

Ja się już przywyczaiłem do nowego speeddiala.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 03.05.2011

Moje spostrzeżenie u mnie to wreszcie mam snapshota obok wersji stabilnej, a zawsze mi się nakładała. Wada jak dla mnie, że nie z czytuje starych ustawień z folderu. W opera link nie lubię jak z czystej instalacji zgra z serwera ustawienia bo dodaje też swoje (chyba że tylko ja tak mam) z nowej wersji - strony opery, dp w zakładkach oraz w speed dial.
Osobiście daruję sobie pełne nałożenie, poczekam do jakiejś bety.


Małe spostrzeżenie - moja opera z ustawieniami oraz dodatkami zjada na start 150 MB, a goła alpha 50 MB, niezła różnica.


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 03.05.2011

fajna ta nowa ikonka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


co do dodawania zakładek i speediala toja instaluje kasuje zakładki i karty z speediala i dopiero wtedy synchronizuje


Opera Next 11.50 wydana - andrzej76 - 04.05.2011

Nazwa kodowa wydania - swordfish(miecznik), instalowanie rozszerzeń w speed dial, nowy kanał developerski - Next, w odróżnieniu od normalnej wersji zmieniono cerwoną ikonę na białą, i zmieniono przycisk menu na niebieski.Poniżej adres do pobrania tej wersji.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Eugeniusz - 04.05.2011

Jakoś wcześniej było o tym mówione, w temacie o Operze.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - andrzej76 - 04.05.2011

Ogólnie zapodałem, jako przeglądarki internetowe.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 01.06.2011

Wczoraj wydano pierwszą betę nowego wydania Swordfish. Zmiany cytując dp.pl
Cytat: Ukazała się wersja beta przeglądarki Opera 11.50. W tym wydaniu programu pojawiły się dwie nowości - rozszerzenia dla Speed Diala i synchronizacja haseł.

Pierwsze wersje alpha „Miecznika” pojawiły się na początku ubiegłego miesiąca, teraz zaś przyszła pora na betę programu. Programiści Opery postanowili wprowadzić kilka interesujących zmian do Speed Diala, czyli strony początkowej, z poziomu której możemy odwiedzać ulubione witryny. Do narzędzia dodano rozszerzenia, dzięki czemu wyświetla ono nie tylko miniaturki stron internetowych, ale także informacje pogodowe, skrót newsów ze świata czy zapisane online zdjęcia. Użytkownik może w prosty sposób tworzyć własne rozszerzenia dla Speed Diala - szczegółowo objaśnia to film zamieszczony nas stronach Opery.

Kolejna istotna zmiana to synchronizacja haseł. Na pierwszy rzut oka nie wygląda to zbyt bezpiecznie, jednak Opera zapewnia, że wszystkie hasła są szyfrowane. Dzięki temu możemy bez obaw zapisać nasze loginy do ulubionych serwisów, banku czy forum internetowego. Są one przechowywane i synchronizowane w ramach usługi Opera Link.

Dziwnym trafem wreszcie sama mi się zaktualizowała i korzystam obecnie z bety. Dla mnie większych zmian nie ma, działa tak jak powinna. Jeśli chodzi o funkcje dodatki do speed diala raczej skąpe na razie oraz mało funkcjonalne jak dla mnie, czekam na ciekawsze propozycje. Hasła u nich na serwerze? no raczej małe szanse, choć zastanawiam się czy nie dać synchronizacji tych podstawowych do forum, małych portali - te na których mi bardzo nie zależy, a by się przydały czasami. Wolę jakoś Keeppass(X) bo wiem przynajmniej gdzie hasła siedzą i nikt ich nie dotknie.
Zaszło trochę zmian w silniku ale mi ciężko je zauważyć, bo zmian na stronach nie dostrzegłem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]