SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - KaMiL - 30.06.2011

Czy Wam też brakuje w Operze przenoszenia zaznaczonych linków do paska adresu za pomocą myszki?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Houdini - 30.06.2011

kamil10506 napisał(a):Czy Wam też brakuje w Operze przenoszenia zaznaczonych linków do paska adresu za pomocą myszki?


Nie Smile
Nie łatwiej prawoklik na link i otworzyć?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - ludendorf - 30.06.2011

Pewnie że łatwiej, zresztą nawet nie wiedziałem że można było przenosić linki Smile


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - KaMiL - 01.07.2011

Naprawdę dla Was łatwiej?! Nie próbowaliście na Fireroxie tego?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - LZK - 01.07.2011

kamil10506 napisał(a):Naprawdę dla Was łatwiej?! Nie próbowaliście na Fireroxie tego?

Łatwiej jest otwierać w tej samej karcie za pomocą lpm a jak chcę otworzyć na nowej to używam do tego środkowego


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - preter - 02.07.2011

A ja polecam korzystać z gestów myszy. Raz, że przyspieszają poruszanie się po stronach, dwa - można je konfigurować "pod siebie".
Poza tym w nowej wersji zmienili zachowanie otwierania w kartach przy wciśniętym Ctrl - otwiera kartę
w tle.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Eugeniusz - 02.07.2011

Szkoda że w Operze nie ma akceleratorów wyszukiwania, jak w IE.
Jest tylko z menu kontekstowego, ale szukanie tej opcji nie jest wygodne.


Dodano: sobota, 2 lipca 2011, 18:47

Śmieszna się zrobiła ta Opera.
Gdy przeglądam strony, pojawia się sugestia by włączyć Turbo. Potulnie włączam, by za 15 minut dowiedzieć się że jednak korzystam z szybkiego łącza.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 02.07.2011

u mnie to samo ale vectra dziś szaleje nie dawno neta wcale nie było zresztą ostatnio prawie co dziennie coś z siecią się dzieje niektóre strony się nie ładują synchronizacja w operze nie działa itp


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Eugeniusz - 02.07.2011

O, myślałem że tylko ja tak mam.


Opera 12 "Wahoo" - KaMiL - 07.07.2011

Ukazała się pierwsza kompilacja Opery 12

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 07.07.2011

Poprawa błędów jedynie. Pozostaje czekać na kolejne wydania.

Edit: moim zdaniemmogli bardziej się wstrzymać i już wydać build z czymś nowym.


Re: Opera - wersje niestabilne - KaMiL - 07.07.2011

No na razie większych zmian nie ma, rzeczywiście.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 07.07.2011

Czego wy chcecie od pre-alphy? Napisali przecież iż na razie tylko błędy naprawili. Nowe funkcje pewnie w alpha albo w którejś becie będą więc spokojnie można poczekać. Lubię testować Operę ale tak wczesnej wersji wolę nie dotykać. Zwykle pierwsza beta, albo snapshot wprowadzający coś co warto zobaczyć.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 08.07.2011

Myślę, że dzisiaj powinien być snapshot wprowadzający owe zmiany.
Ja stawiam na - Featherweigth phase II i akceleracje sprzętową.
Z moich prywatnych życzeń to chciałbym instalator, który pozwala wybrać moduły do zainstalowania.

Opera musi się spieszyć bo traci coraz bardziej.


Re: Opera - wersje niestabilne - Konto usunięte - 08.07.2011

X26 napisał(a):Opera musi się spieszyć bo traci coraz bardziej.


W jakim względzie, numerków? Akurat miałem okazję we wtorek pogadać z panami z polskiego oddziału Opery, plany są niezłe, trwają już min. wstępne prace nad natywną wersją x64.
Jedyne w czym Opera jest w tyle to marketing, dlatego mają tak mały udział.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 08.07.2011

W sensie ilości użytkowników.
W Polsce mają silny bastion ale na świecie to cieniutko.
Sam używam tej przeglądarki od wersji 7 i mam do niej ogromny sentyment, ale sam wiem ile razy już byłem blisko, żeby ją zastąpić Firefoxem.
Mają kilka bardzo denerwujących przypadłości. Np. układanie kart w linie tzw. Wrap to multiple lines - niby działa ale wygląda to kiepsko a oprócz tego przy włączonej tej opcji psuje się grupowanie kart. Taki błąd nie wypada.

Poza tym idą w złym kierunku wg. mnie - po co rozszerzenia do speed diala, to jest program do przeglądania internetu i temu powinien służyć...


Re: Opera - wersje niestabilne - andrzej76 - 09.07.2011

Nie ma co, ale to jest jak się nie mylę najszybsza przeglądarka na świecie, użytkownikom chodzi zawsze przede wszystkim o szybkość, więc nie wiem czemu tak mało ich jej używa, a takiego FF? Co bezpieczny jest? Nie sądzę, dziurawy jak sito, do Opery mu daleko, ale tak jak napisał Łukasz, marketing, i wszyscy się nabierają, sam z niego korzystam też, nie wiem czemu zresztą, ale sądzę, że Opera się w końcu zorganizuje i będzie coraz bardziej popularna i używana.


Re: Opera - wersje niestabilne - prz3m3k - 09.07.2011

Chodzi o to, że Opera nie radzi sobie z niektórymi stronami. Np. są problemy z zalogowaniem się na battle.net lub z video chatem na FB. Takie rzeczy na prawdę odpychają.

Nie wiem czyja jest to wina. Czy to twórcy przeglądarki nie zaimplementowali jakiś standardów, a może to webmasterzy witryn nie zadbali o to, by ich strony łaziły na wszystkich przeglądarkach. Nie wiem, nie wnikam.
Mnie jako końcowego użytkownika obchodzi tylko to, czy działa czy nieSmile


Re: Opera - wersje niestabilne - Konto usunięte - 09.07.2011

prz3m3k napisał(a):Nie wiem czyja jest to wina. Czy to twórcy przeglądarki nie zaimplementowali jakiś standardów, a może to webmasterzy witryn nie zadbali o to, by ich strony łaziły na wszystkich przeglądarkach. Nie wiem, nie wnikam.
Mnie jako końcowego użytkownika obchodzi tylko to, czy działa czy nieSmile


Rzecz w tym, że Opera jest niesamowicie restrykcyjna względem źle zrobionych stron. Coś webmaster spierniczy, w Operze to wyjdzie.
Zaleta że jak jest ok to jest ok, wada że jak webmaster się nie postara, to problem spada na Operę Smile


Re: Opera - wersje niestabilne - prz3m3k - 09.07.2011

Dlatego uważam, że Opera wśród przeglądarek jest jak Linux wśród systemów operacyjnych. Niby lepsza, a i tak wszystkiego nie zrobiszSad