SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 11.07.2011

Ja nie wiem jak to jest z tą szybkością Opery ale dla mnie na lapku o wiele szybciej chodzi Chrome albo IE9. Opera przy wersji bodajże alpha 10.50 miała byc znowu "the fastest browser" i hasło po raz kolejny wygasło. Nie tędy droga panowie z Opery. Ludziom nie są potrzebne bajery w stylu dodatki do speed diala czy Unite - najważszejsze w takim programie powinna być szybkość przy przeglądaniu stron internetowych.

Tak nawiasem mówiąc szkoda, że nie ma na forum jakiegoś przedstawiciela Opery, można by jakiś wishlist zrobić...


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 14.07.2011

dostępna jest nowa wersja JavaScript na diecieWink

JavaScript on a diet

Autor: Kaja SI(Kajaql). Thursday, 14. July, 10:30

Sticky
Hi!

My name is Kaja and I''m in Desktop QA doing first-line bug testing on Windows.

Here''s the newest snapshot featuring numerous Core updates including:

Improved handling of coordinates and widths inside the layout engine (see the changelog for more details)
, a simple form of bandwidth management where the author can give a hint about how much buffering is acceptable
Site compatibility fixes
Stability fixes
Memory fixes

We have also updated Carakan to use an improved, compact object model which increases overall performance, and reduces the engine''s memory usage by up to 6-7% (in some cases even more).

The Core team will continue to improve on this, and will post a more detailed explanation on the Core Concerns blog in the future, but here''s a quick summary from the Core team for now:

The Carakan engine internally uses automatic classes to keep track of object properties and their types. We''ve recently expanded the scope and power of these internal classes significantly to also record the layout (or shape) of the objects along with their property types. Carakan is as a result able to reduce the overhead per object, but the richer type information also enables the generation of better JITed code. The task represent the rollout of this improved, compact object model, demonstrating some of the incremental improvements made. Much more to come.

With such a big update to Core, please watch out for regressions and let us know if you see anything interesting.

WARNING: This is a development snapshot: It contains the latest changes, but may also have severe known issues, including crashes, and data loss situations. In fact, it may not work at all.


Changelog

General Core fixes
CORE-28724 Update to new IDNA specification (affects how names are converted to Unicode, and other things)
CORE-19293 support
CORE-28530 Compact object representation in Carakan
CORE-38791 Scrolling fails midway in print preview for multipage documents when smooth scrolling is enabled
CORE-37682 Plugin memory fix
CORE-38808 :valid CSS pseudo-selector not applied when input type url auto-prepends http://
CORE-28535 querySelectorAll does not throw for an unsupported pseudo-class part of selector if there is a valid part first (jQuery)
CORE-38966 SVG animating fill using goes through the default color rather than starting from the current color
CORE-39004 eval() of JSON-like string fails if simple named property is followed by indexed one, as in "({ x: ''a'', 0: ''b'' })"
CORE-37125 Javascript evaluation of objects literal done in the wrong order
CORE-38887 Setting selectorText to invalid selector changes selector
CORE-35863 "".split(/re/) not returning an empty array
CORE-38923 JavaScript toLocaleDateString gives different results than other browsers
CORE-38743 Cache fix for html5rocks.com
CORE-38998 Slightly tweaked the JIT compiler''s code generation when mixing bitwise operations and other arithmetics
CORE-33000 Spatial navigation not blocked in print preview
CORE-38973 Fixed a regression that caused HTMLCollection.item to return undefined instead of null for out of range indexes
CORE-38885 Parsing in a document where scripting is disabled will misbehave
CORE-38898 Flash video continues to download after tab is closed
CORE-38846 HTTPS connections dropping
CORE-37703 Feed preview stops on "loading" with installed extension with injected script
CORE-16017 Dragonfly: Clean up "unknown" stop reasons
CORE-39086 closes in the parser
CORE-30816 Dragonfly: Need a flag to to show URL loads originating from XHR
CORE-15815 Dragonfly: Clean up "unknown" script origin
CORE-38757 Setting valueAsNumber does not work as expected
CORE-39142 Missing reflow when setting outline dynamically
CORE-39049 Changing meta viewport via JavaScript doesn''t trigger re-layout
CORE-38832 Can''t retrieve already-present console messages when starting Dragonfly
CORE-7754 empty title="" should override parent title
CORE-39239 Failed to submit form in an iframe after frameset in another iframe
CORE-38121 User JS errors only reported once
CORE-23313 .style.textShadow drops color information
CORE-39013 Not all alternate stylesheets are discovered/listed in UI
CORE-7604 Font family and whitespace fails
CORE-39308 Improve handling of selection in text groups
CORE-15517 Three-digit hex color value in html tag attribute gets ignored
CORE-38946 document.activeElement should point to frame or iframe if child document has focus
CORE-37732 !important symbol gets parsed as part of unquoted font family
CORE-39338 SVG slideshow performance problem
CORE-27257 A webfont that overloads an existing platform font can break later uses of that font-family
CORE-39283 SVG memory leak
CORE-39260 CSS not parsed correctly
CORE-14410 Unquoted font-family with invalid characters not dropped

Coordinate handling
CORE-28833 inline-block wrap after exceeding 32767px in overflow container at books.google.com
CORE-36187 Floats taller than 32768px automatically cleared (affects Gmail)
CORE-2520 Positioning offsets => 32767px hide content
CORE-30734 Fixed position elements fail to respond to the mouse when scrolled too far horizontally (>10000 px)
CORE-38145 Block width limited to 32768px
CORE-31943 inline-block has maximum height of 2^15 (The Google Maps Api Reference)
CORE-17557 Page too wide, overflow caused by large negative text-indent and negative margin
CORE-35349 Float layout problem at tekniskamuseet.se due to large value not handled properly
CORE-30455 No content in the table at the bottom of the ''www.tvguide.com'' page - very large with makes scrollbar inactive, setting scrollLeft ignored
CORE-4766 Setting large value on iframe''s height misplaces iframe
CORE-14494 Large values and truncation - disappearing scrollbar horizontal
CORE-3472 Large values for left placement on absolutely positioned element fails
CORE-32481 Margin and large left placement value causes horizontal scrollbar for absolutely positioned element
CORE-33625 Huge margin (>1000px) at RSS preview of forum.de.selfhtml.org
CORE-24303 Limited page width (too wide a table, overlap)
CORE-14492 Large values and truncation - disappearing scrollbar vertical (img)
CORE-29066 IMG can''t be taller than 32767px (affects Y!Mail)
CORE-13433 Setting DOM element.scrollLeft ignored in some cases (scrollable div with table inside)
CORE-4171 Inner table with large percentage width expands outer table
CORE-39236 Input box beside button with large text-indent value disappears on receiving focus or typing into it
CORE-203 TD with percentage width should override TD with large pixel width
CORE-19546 Content pushed down in inline-block with ~2000+ children
CORE-19857 Marquee width overflow
CORE-38246 Margin miscalculation
CORE-15794 Huge replaced inline-block child of inline-table not redrawn after obscuring window/dialog is dismissed
CORE-7534 getComputedStyle retreives incorrect initial value of max-width and max-height properties
CORE-6066 offsetHeight value limit
CORE-38144 Tables width limited to ~32768px
DSK-340579 Margin Bottom can''t exceed ~32841px

Compatibility
CORE-39261 Scrolling prevented on Studenttorget.no
CORE-37975 Combination of text-align:right/center and negative text-indent introduces scrollbar in overflow container
CORE-31526 Moving element with box-shadow fails to paint correctly
CORE-24134 Should strip whitespace from contents of SCRIPT type attribute
CORE-37472 Box-shadow can introduce scrollbars
CORE-16900 Scrollbars recieve clicks on CSS positioned elements above them
CORE-38109 getPropertyPriority for shorthand properties
CORE-38334 ScrollToRect not working properly with border
CORE-38559 Overflow value from body propagates to viewport when root element has overflow != visible
CORE-9793 font-size: small on form elements produces larger text whilst it shouldn''t
CORE-38158 Redraw issue when adding same CSS file twice
CORE-38254 New Yahoo! Mail chat doesn''t load (generated hidden content for DOM-inserted iframe prevents rendering updates to the DOM inside the iframe itself)
CORE-38357 Margin is cleared due to combination of embedded content and min-height
CORE-38904 Replacing one of two references to the same externam CSS file disables the other

Stability
CORE-24058 XPath crash at walgreens.com and other sites
CORE-37171 Crash when running extractContents() on range ended at offset zero into a comment
CORE-39045 SVG font crash
CORE-38382 documentedit crash
CORE-38927 Freeze when removing the last element from nested body with documentedit
CORE-38765 DOM/documentedit crash
CORE-38963 Crash after focusing then unfocusing VIDEO element and pressing keys
CORE-39156 Crash on opening link in new tab from cross-network warning
CORE-38915 Crash with nested elements
CORE-39198 JS crash
CORE-39315 DOM crash
CORE-38793 Crash on going back to normal view after script removes iframe while document is in print preview
CORE-35414 Crash with SVG images that include CSS stylesheets via @import
CORE-39008 Form crash
CORE-38443 Opera freezes with a big ''link_queue_myopera.dat''
CORE-38864 Freeze at Google Maps due to value returned by window.self.innerHeight in an iframe with display:none

pobieranie
Windows

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mac

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Linux/FreeBSD

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - Houdini - 14.07.2011

X26 napisał(a):Ja nie wiem jak to jest z tą szybkością Opery ale dla mnie na lapku o wiele szybciej chodzi Chrome albo IE9. Opera przy wersji bodajże alpha 10.50 miała byc znowu "the fastest browser" i hasło po raz kolejny wygasło. Nie tędy droga panowie z Opery. Ludziom nie są potrzebne bajery w stylu dodatki do speed diala czy Unite - najważszejsze w takim programie powinna być szybkość przy przeglądaniu stron internetowych.


Nie wiem czy to wina różnych konfiguracji sprzętowych czy może kwestia subiektywnych odczuć ale na moim kilkuletnim PC Opera jest lżejsza i szybsza od FF i Chrome.


Re: Opera - wersje niestabilne - virugen - 14.07.2011

Od FF napewno Tongue


Re: Opera - wersje niestabilne - LZK - 14.07.2011

Houdini napisał(a):
X26 napisał(a):Ja nie wiem jak to jest z tą szybkością Opery ale dla mnie na lapku o wiele szybciej chodzi Chrome albo IE9. Opera przy wersji bodajże alpha 10.50 miała byc znowu "the fastest browser" i hasło po raz kolejny wygasło. Nie tędy droga panowie z Opery. Ludziom nie są potrzebne bajery w stylu dodatki do speed diala czy Unite - najważszejsze w takim programie powinna być szybkość przy przeglądaniu stron internetowych.


Nie wiem czy to wina różnych konfiguracji sprzętowych czy może kwestia subiektywnych odczuć ale na moim kilkuletnim PC Opera jest lżejsza i szybsza od FF i Chrome.

Lżejsza od firefoxa a porównywalna do chrome, co do szybkości u mnie napewno szybciej ładuje strony od chroma i trochę szybciej od FF 7 ale to też zależy od strony.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 14.07.2011

Zmiany w środku trza przyznać konkretne, jeszcze z jedne taki changelog i 12 będzie ciekawie śmigać. Ten snapshot jeszcze nie dla mnie, nie ma żadnych nowości konkretnych oraz poprawionych błędów. Czekam dalej ....


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 18.07.2011

Najbardziej to lubię gadki w stylu "zmniejszyliśmy użycie ramu!!". Bzdura. Mi wersja 12 przy otworzonych około 30 kart zabiera 800 MB! Nie wiem co się stało z aplikacjami do przeglądania internetu ale kiedyś Opera zamiast zajmować się pierdołami - po prostu robiła przeglądarkę. Tym się powinni zająć.
To ma być program do przeglądania internetu. W obecnych czasach obserwujemy powszechność połączenia, tak jak telewizji, więc przeglądarka internetowa też powinna chodzić maksymalnie szybko.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 18.07.2011

Masz włączone w opcjach "zapamiętuj treść odwiedzanych stron", automatyczne przydzielanie pamięci? Opera łyka wtedy ile może, aby większość informacji przechowywać w pamięci - dzięki temu mniej operacji wykonuje na dysku i działa szybciej. Skoro zabiera Ci aż 800 MB to musisz mieć sporo ramu, mi maksymalnie w porywach 400-500 MB, ale to muszę długo pracować z przeglądarką oraz intensywnie. Jeśli Ci to przeszkadza możesz ograniczyć w opcjach ile ma używać, ale jeśli masz jeszcze sporo ramu to rodzi się pytanie po co rezygnować z szybkości?

Osobiście czy korzystam z Opery, FF lub innego programu to zwykle przydzielam ile wlezie pamięci, bo szkoda by się marnowała oraz nie lubię jak coś mi mieli dyskiem.

Jeśli chodzi o te gadki zmniejszamy zużycie ramu itp. to też mnie śmieszą bo zwykle wcześniej zwiększają, a później co najwyżej starają się wrócić do starych wartości. Tak jest z wieloma opcjami, ale cóż marketing musi być. Obecny wyścig szybkości w przeglądarkach dla mnie to lekka ściema bo nowe testy, ale kurde często na nowych kompach, szybszym łączu itp. Liczy się to co mi osobiście pasuje i czy spełnia moje wymagania, resztę można olać Wink .


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 18.07.2011

Mam zaznaczone obie opcje i wiem, że to zżera ram ale chciałbym także, żeby przeglądarka szybko działała. I tak źle i tak nie dobrze. Ramu mam 1,5 GB więc raczej mało, to wiesz jak wygląda praca - Vista zabiera ponad 500, Opera 800 i zostaje prawie nic.
Nie chcę rezygnować z szybkości. Opera zawsze miała opinię bardzo szybkiej ale to co teraz robią to przechodzi ludzkie pojęcie.
Robią projekt Featherweight, który jednak skupia się na wyglądzieFacepalm a nie na szybkości działania samego programu.
Strasznie lubię Operę i ciężko mi się z nią rozstać no ale potem się dziwią, że tracą użytkowników.
Robili dobrą przeglądarkę i bardzo lekką nawet na starych maszynach - tak trudno wrócić do tego?


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 18.07.2011

Dziwne, że aż tyle Ci zabiera. Kurde ja to mam 400 MB wszystkie programy oprócz Opery, a reszta dla przeglądarki choć rzadko się całościowo przebija u mnie przez 1.2 GB całkowite zużycia ramu komputer. Mam Linuksa ale my tu gadu gadu o Operze, więc trochę się dziwie. Zadaj sobie pytanie czy potrzebujesz tej opcji "zapamiętuj treść odwiedzanych stron", osobiście nigdy z niej nie korzystałem i wystarczała mi zwykła historia przeglądania, a to jak ona pożera miejsce na hdd i w ramie wystarczyło bym ją wyłączył. Czasami wypada opróżnić pamięć podręczną na dysku i też Opera odżywa, a jak masz szybkie internet to można zrobić aby czyścił za każdym razem gdy wyłączasz. Inna przypadłość, co jakąś wersję zainstalować Operę od nowa - opcje wysłać na serwer lub tak jak ja skopiować te pliczki co trzeba (bo też nie wszystkie ustawienia się synchronizują - u mnie na linuksie to czcionki są problemem). Tyle i więcej rad jakoś sobie nie przypominam.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 18.07.2011

Mam wyłączone zapamiętywanie historii a dane przeglądarki czyszczę CCleanerem.
Pewnym wyjściem byłoby zamknięcie otworzonych kart ale niestety są mi potrzebne i nie dam rady dać ich do zakładek bo potrzebuje sprawdzać czy są aktualne.
Poza tym, to jednak chyba przeglądarka powinna być zoptymalizowana pod każdy sprzęt. Powinna sobie ustawiać ilość ramu automatycznie do posiadanej ilości.
Po prostu uważam, że Opera Desktop Team idzie nie w tym kierunku co trzeba.
Chcą mieć więcej rynku? Niech zajmą się tym co przeszkadza a nie "rozszerzeniami w speed dial" np.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 18.07.2011

X26 napisał(a):Pewnym wyjściem byłoby zamknięcie otworzonych kart ale niestety są mi potrzebne i nie dam rady dać ich do zakładek bo potrzebuje sprawdzać czy są aktualne.
Może nie do końca rozumiem o co chodzi, ale możesz spróbować tak: zapisz sesję otwartych kart (Menu>kart i okna->sesje>) w opcjach zmień w historii: "Sprawdź czy przechowywane strony zaktualizowano na serwerze", dokumenty przestaw na "zawsze", a obrazki to zależy czy potrzebujesz. Teraz po tym przeczyść Operę, wystarczy samo w opcjach czyszczenie pamięci (ja nie lubię CCleaner za to, że raz wykasował mi ciasteczka z Opery dziad jeden, ale nadal z niego korzystam, sprawdź w opcjach CC czy nie kasuje czasem sesji Opery - nie wiem czy to potrafi dawno do niego nie zaglądałem), a otwarte karty odtwórz sobie później z zapisanej sesji.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 18.07.2011

Ok. Może coś później spróbuje jak wrócę z roboty.
Dzięki wielkie.


Re: Opera - wersje niestabilne - KaMiL - 20.07.2011

OPERA 12 BUILD 1027

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 22.07.2011

dostępny jest build laboratoryjny z nowym parserem HTML5

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


instaluje się w osobnym folderze


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Eugeniusz - 31.07.2011

Zacząłem korzystać z klienta mail w Operze. Wszystko OK tylko dlaczego na dole wiadomości opera dodaje coś takiego: używam klienta pocztowego wbudowanego w Operę bla bla bla. Da się to wyłączyć?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Ratatui - 31.07.2011

Konta poczty i czatu → Właściwości konta → Wysyłanie i edytuj podpis.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Eugeniusz - 31.07.2011

Ooo dzięki. Udało się Smile


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Eugeniusz - 09.08.2011

Rany boskie, coś się popsuło z moją Operą i teraz menedżer pobierania nie może wyciągnać więcej niż 300KB/s. Free Download Manager ściąga na maksa, circa 960KB/s.
Co jest?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - adrian1877 - 09.08.2011

Eugeniusz napisał(a):Rany boskie, coś się popsuło z moją Operą i teraz menedżer pobierania nie może wyciągnać więcej niż 300KB/s. Free Download Manager ściąga na maksa, circa 960KB/s.
Co jest?

może taki serwer był ciulowy?