SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Eugeniusz - 09.08.2011

Ten sam plik pobiera się z maks. prędkością za pomocą FDM.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - KaMiL - 09.08.2011

Mi na chomikuj Firefox sciaga 300, a DownThemAll maksymalnj, czyli 750. Tylko dlaczego tak jest?...


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 09.08.2011

Możesz sprawdzić pod inną przeglądarką? Może limitują jakoś, menadżery zawsze lepiej sobie z tym radziły. Nie pamiętam abym miał kiedyś taki przypadek, choć czasami pobierałem menadżerem do pobierania jak opera się dławiła (ale to było daaaawnooo).


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - adrian1877 - 09.08.2011

Ja polecam managera jDownloader, radzi sobie ze wszystkim, rozpoznaje captcha, z prawie wszystkich serwerów jak ściągam moge spauzować jak coś ściągam i na drugi dzień wznowć chodź nie mam konta premium np. filesonic, magaupload, fileserver, wupload


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Eugeniusz - 09.08.2011

Nie używam jdownloadera bo jest napisany w Javie i żre RAM jak głupi.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 09.08.2011

mi na operze 12 pobiera normalnie
może znowu awaria w vectrze jak coś się dzieje to przycinają download ale jak podzielisz na kilka segmentów wtedy leci normalnie


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 12.08.2011

Co się dzieje z tą przeglądarką. Zapowiadają nową wersję a nawet jeszcze Alpha nie ma. Jak oni dalej sobie wyobrażaja istnienie na rynku. Chrome kasuje wszystko. Wersja za wersją a Opera stoi. Pewnie z "nowości" w wersji 12 będą rozszerzenia na pasku zakładek Facepalm ...


Re: Opera - wersje niestabilne - Houdini - 12.08.2011

X26 napisał(a):...Chrome kasuje wszystko...


Raczej nie znajdziesz w tym topicu aprobaty dla twych słówWink


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 12.08.2011

Kasuje w sensie - kasuje rynek. W domu używam Opery na 2 kompach już od paru ładnych lat, ale nic się nie rozwija ta przeglądarka.


Re: Opera - wersje niestabilne - Konto usunięte - 12.08.2011

Taaaa, chrome "kasuje" ale raczej pod względem użycia cpu. Jego popularność wynika z prostoty i ogromnych możliwości marketingowych firmy Google.
Opera oferuje znacznie więcej, lecz nie może pozwolić sobie na taką reklamę, niemniej rozwija się, ale z innym cyklem wydawniczym.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 12.08.2011

Mamy inne odczucia. Używam Opery bardzo długo i na moich kompach to ona zarzyna cały sprzęt. Nie w tym kierunku poszli...


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 12.08.2011

mi nic nie zarzyna wczoraj miałem chromium 15 i był o wiele cięższy więcej RAMu potrzebował i więcej czasu procesora zajął podczas normalnego używania


Re: Opera - wersje niestabilne - Konto usunięte - 12.08.2011

Ehhh. to że jednemu zarzyna, to nie znaczy, że innemu też musi. Wiecie, że to zależy od miliarda czynników, których nie jesteście w stanie wymienić? Wink


Re: Opera - wersje niestabilne - Houdini - 12.08.2011

X26 napisał(a):Mamy inne odczucia. Używam Opery bardzo długo i na moich kompach to ona zarzyna cały sprzęt.


Mam starego 5-6 letniego pc i to właśnie Opera jest dla niego najlżejsza a Chrome przez te jego rozdzielone procesy przymula.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 12.08.2011

Ja mam jeszcze starszego (około 9 lat) i owszem Chrome też przycina ale Opera żre zasoby aż miło. Na 2 rdzeniowym procesorze Chrome jest znacznie szybszy od opery. Echh pamiętam wersję bodajże 10.50 i zapowiedzi, że Opera będzie znowu "the world fastest browser". Czemu zrezygnowali z tego hasła i z szybkośći?


Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 12.08.2011

Wystarczy wejść na chrome na stronę abc.com. Otworzyć ją kilka razy i sprawdzić cpu w menadżerzechrome na aktywnej i nieaktywnej karcie. Co kilka sekund jest tam animacja która wciąga 15% cpu. Na nieaktywnej karcie jest to maksymalnie 1%.


Re: Opera - wersje niestabilne - Eugeniusz - 12.08.2011

Houdini napisał(a):
X26 napisał(a):Mamy inne odczucia. Używam Opery bardzo długo i na moich kompach to ona zarzyna cały sprzęt.


Mam starego 5-6 letniego pc i to właśnie Opera jest dla niego najlżejsza a Chrome przez te jego rozdzielone procesy przymula.

U mnie również Opera działa najlepiej, rocznik sprzętu... 2004-2005 rok?


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 12.08.2011

Pomijacie jeszcze kwestię ustawień w przeglądarce, a Opera na standardowych potrafi sporo zjeść, zresztą większość tak ma. Dobrze ustawisz pod swój sprzęt to śmiga aż miło.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 12.08.2011

Jak dla mnie to przeglądarka (tak jak i inne programy) powinny być zoptymalizowane do poprawnego działania na standardowych ustawieniach.


Re: Opera - wersje niestabilne - LZK - 12.08.2011

X26 napisał(a):Co się dzieje z tą przeglądarką. Zapowiadają nową wersję a nawet jeszcze Alpha nie ma. Jak oni dalej sobie wyobrażaja istnienie na rynku. Chrome kasuje wszystko. Wersja za wersją a Opera stoi. Pewnie z "nowości" w wersji 12 będą rozszerzenia na pasku zakładek Facepalm ...

Raczej będzie więcej nowości , sami na twiterze napisali że przeskakują odrazu na 12 bo będą spore zmiany. Co za różnica czy rozwijać będą np 2 miesiące pre alphe i miesiąc alphe czy trzy miesiące tylko alphe? Pozatym pewnie dlatego teraz robią pomału pre alphe bo chcą skończyć parser HTML5 i być może HWA.