SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Eugeniusz - 12.08.2011

Hmm dzisiaj zauważyłem że dwa pliki pobierają się z prawie identyczną prędkością, 379KB/s, z dwóch różnych serwerów.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 16.08.2011

Zamiast robić więcej nowości typu HTML Parser to powinni poprawić sam kod przeglądarki. Co z tego, że dodają nowości skoro cały program działa wolniej. A co do wersji wczesnych to rozumiem, że są wakacje i mniej pracowników. Czekamy na wrzesień - pewnie będzie Alpha z prawdziwego zdarzenia.


Re: Opera - wersje niestabilne - ludendorf - 16.08.2011

Wersja 12.00 1047

Kod:
http://snapshot.opera.com/windows/bergen_12.00-1047/Opera-Next-12.00-1047.exe



Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 02.09.2011

Wyszedł kolejny build. Speed dial dostał niezłego kopa...


Re: Opera - wersje niestabilne - Houdini - 02.09.2011

bardok206 napisał(a):Wyszedł kolejny build. Speed dial dostał niezłego kopa...


tzn?


Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 02.09.2011

Nie manp tego bezsensownego wczytywania wszystkichdiali za każdym razem jak otwieramy nową kartę. Wszystko od razu jest załadowane.


Re: Opera - wersje niestabilne - Houdini - 03.09.2011

bardok206 napisał(a):Nie manp tego bezsensownego wczytywania wszystkichdiali za każdym razem jak otwieramy nową kartę. Wszystko od razu jest załadowane.


Dobrze że to zmienili. Dało się to wyłączyć i w 11.50 ale trzeba dłubać w ustawieniach. W każdym razie dawno temu zapomniałem o tej niedogodności.

"You will have to edit the skin.ini of your preferred skins and possibly of the standard skin. The line: Thumbnail Busy Image = anims/busy_anim.png should be changed to Thumbnail Busy Image = with no assigned graphic file."


Re: Opera - wersje niestabilne - szulcu - 03.09.2011

Jedyne, czego Operze brakuje to wsparcie dla akceleracji sprzętowej GPU. Jest to już w kompilacji z laboratoriów, ale ciekaw jestem kiedy połączą to z Opera.Next Wink


Re: Opera - wersje niestabilne - ludendorf - 03.09.2011

up
Czyli że karta graficzna pomaga wczytywać strony szybciej ? Pomaga procesorowi, o to Ci chodzi?


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 03.09.2011

pomaga renderować grafikę tyle tylko że jak na razie nigdzie nie ma to praktycznego zastosowania jedyne strony które to obsługują to strony z testami Tongue


Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 13.09.2011

Dziś pojawił się nowy build 1065 z pełnym wsparciemECMAScript (JavaScript) 5.1.

Główne zmiany :
CORE-28638 Implement full support for new ECMAScript 5 features
CORE-38784 Native implementation of ECMAScript typed arrays for increased performance
CORE-40275 Implement <video muted>
DSK-343260 Support GTK+3 on Linux
CORE-33418 Update to the Unicode 6.0.0 specification

Link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie wiem czy to efekt placebo ,ale jest znaczna poprawa w szybkości wczytywania stonek. Jak to wygląda u was?


Re: Opera - wersje niestabilne - andrzej76 - 16.09.2011

bardok206 napisał(a):Nie wiem czy to efekt placebo ,ale jest znaczna poprawa w szybkości wczytywania stonek. Jak to wygląda u was?


Oj...oj.. jest poprawa i to niesamowita, u mnie to samo, śmiga jak rakieta.


Re: Opera - wersje niestabilne - tachion - 16.09.2011

no dość fajnie chodzi ta opera teraz


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 16.09.2011

na tej ostatniej wersji nie działa strona Opera Mail po zalogowaniu ładuje się bez końca


Re: Opera - wersje niestabilne - ludendorf - 16.09.2011

@up
Kiepska sprawa
Krecha za takie coś


Re: Opera - wersje niestabilne - Flash999 - 18.09.2011

Czy u Was też np. na Youtube aby aktywować playera trzeba kliknąć? Czy w ustawieniach można to zmienić?


Re: Opera - wersje niestabilne - adrian1877 - 18.09.2011

Ehhh, przerzuciłem się na FF. Opera ma za dużo bugów, przynajmniej u mnie to zauważyłem. Strony w powiększeniu zamulają, na FF nie a korzystam z tego bo kiedyś popełniłem błąd kupując monitor 21,5 1920x1080 i jest zdecydowanie za mała plamka a nie zamierzam zmniejszać rozdziałki z natywnej na mniejszą. Przy dużej ilości zakładek u mnie potrafi się zawiesić. Zauważalnie zdarzają się jej resety i to na wersji stabilnej. Jedynie korzystam z niej dla "podgląd elementu" dla webmasterów. Więcej błędów nie pamiętam Smile


Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 18.09.2011

Flash999 napisał(a):Czy u Was też np. na Youtube aby aktywować playera trzeba kliknąć? Czy w ustawieniach można to zmienić?

Nie, wszystko z automatu leci. możliwe że w opcjach masz zaznaczone" włącz wtyczki na żądanie " czy coś takiego.


Re: Opera - wersje niestabilne - Flash999 - 19.09.2011

W ustawieniach już zaznaczyłem wczytywanie na bieżąco i jest ok. Dalej tylko nie wiem co z tym Youtube...


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 19.09.2011

Właśnie wrzuciłem na warsztat tą wersję i widać o dziwo szybsze ładowanie stron - może jakieś usprawnienia, ale też chyba sztuczka iż nie ładuje się wszystko na raz tylko najpierw to co widzimy? Wystarczy szybko przesunąć np. na stronie onetu i tam dalej się ładuje (na moim wolnym łączu widać). Mi nie przeszkadza a nawet pasuje bo najpierw oglądam przecież to co widać na starcie. Nie ładujący się speeddiall za każdym razem = wreszcie! Problemy z flash to chyba nie u mnie. Powiększone strony chodzą pięknie, więc to też nie u mnie.

Zaznaczam iż skopiowałem sobie większość profilu aby nie musieć ustawiać całości pod siebie. Dla mnie jak na pre-alpha może być, jeszcze dłużej po testuje i sprawdzę jak z stabilnością.

Ja mam wczytywanie na żądanie ustawione wszędzie, tylko na yt wyłączone - daje taki spokój od reklam i przyspiesza wczytywanie śmieciowych stron aż miło.