SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 02.11.2011

1 rdzeń to nie tragedia jak się ma 6, ale jak się ma 1? :-). Mam takiego starego kompa właśnie do netu i co nowsza wersja Opery to tym bardziej zamula. Chciałbym aby zamiast zajmować się pierdołami - zrobili porządną i leciutką przeglądarkę...


Re: Opera - wersje niestabilne - facecik - 02.11.2011

Ja jakoś nie zauważam, żeby żarła procesor, ramu sobie nie żałuje to fakt, ale mam go trochę i trochę podjada.
Niżej użycie ramu i procka przy otwartych 200 kartach !

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - Houdini - 02.11.2011

Z Operą jest tak że na różnych konfiguracjach potrafi różnie pożerać zasoby PC. Na przykład na moim staruszku jednordzeniowym opera jest generalnie najszybsza i najlżejsza ale zdarzają się strony internetowe na których przymula i użycie procesora jest prawie 100% podczas gdy inne przeglądarki działają płynnie. Nie wiem od czego to zależy.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 02.11.2011

No mi żre procesor jak głupi. Nie wiem od czego to zależy...


Re: Opera - wersje niestabilne - ludendorf - 02.11.2011

Ja nie narzekam. Działa jak trzeba, akceleracja wyłączona. I śmiga najszybciej z całej floty przeglądarek na moim PC


Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 04.11.2011

Przed relese 12 opera dziś wydała chyba pierwszy snapshot wersji 11.60 . Nazwa kodowa "Tunny"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


edit: jak dla mnie bardzo dobra decyzja. Dobrze że zdali sobie sprawę że akceleracja to jeszce kupa roboty i nie ma sensu się pchać i wydawać bubla. Ten build jest całkiem całkiem. Posiada najważniejsze cechy które polubiłem w next.

edit2: różnica w pamięci (2 karty) miedzy next a 11.60(n)260mb , (11.6)160 mb. Napewno ucieszą się osoby które narzekały na zbyt duże zapotrzebowanie na pamięć.


Re: Opera - wersje niestabilne - LZK - 04.11.2011

bardok206 napisał(a):edit2: różnica w pamięci (2 karty) miedzy next a 11.60(n)260mb , (11.6)160 mb. Napewno ucieszą się osoby które narzekały na zbyt duże zapotrzebowanie na pamięć.

U mnie między tymi dwoma buildami jest mała różnica w użyciu pamięci wynosi ~3mb przy czterech tych samych kartach + karta sd, w 12 z włączonąHWA ~180mb a w 11.60 ~177mb


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 08.11.2011

Różnicy w użyciu ramu nie ma prawie na moim sprzęcie.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 08.11.2011

Nowy build wydania 11.60 z podwójnym panelem email - fajnie wygląda, ale jeszcze nie działa tak ja trza w 100%. Ładnie wygląda i to trza przyznać, a pomysł też ciekawy w dłuższej perspektywie wyjdzie jak z wygodą.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 13.11.2011

11.01 mnie wkurzyła, przeszedłem na pewien czas na Chromium by odpocząć od paru irytujących mnie błędów :/
Przykre, że oni zawsze się tak śpieszą pod koniec. Crashuje mi się strasznie (na fb to nie idzie strony przeglądać), może ja tak tylko mam, ale szkoda mi nerwów obecnie czekam na kolejny build, może naprawią, a jak mi przejdzie to wiem który snapshot działał mi najlepiej.


Re: Opera - wersje niestabilne - Eugeniusz - 13.11.2011

To wina AVG że słabo wspiera Operę, nie Norwegów Tongue


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - KaMiL - 13.11.2011

Juz założyłem temat Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - korbennn - 13.11.2011

Opera od teraz 11.51

ENG

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


PL

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - ludendorf - 13.11.2011

Beta 11.60
Kod:
http://www.opera.com/download/get.pl?id=34197&location=360&nothanks=yes&sub=marine



Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - joa17t - 14.11.2011

Przekonałam się, że jeżeli chodzi o Operę, to trzeba używać albo jej wersji stabilnej, albo next. Zainstalowałam jej wersję beta i tak źle działała, że musiałam wrócić do stabilnej...


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 15.11.2011

Opera Next 12.00.1155

dodane wszystkie poprawki z wersji 11.60 + poprawki akceleracji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Opera 11.60 Final - Apocalypse - 06.12.2011

Ukazała się stabilna wersja Opery 11.60.
Do pobrania ze strony głównej producenta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Fajnie, że każdy kolejny numerek to duża zmiana ale mi ta wersja się wiesza od czasu do czasu...


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 06.12.2011

Będzie minus dla Operki jeśli ta wersja będzie się zacinać jak ostatnie buildyFacepalm
Nie radzi sobie z Flashem pod Linuksem u mnie oraz czasami nie wiedzieć czego ładuje coś bez sensu zamrażając stronę, a pod Win miałem nawet całą przeglądarkę - pojawiło się to w ostatnich buildach.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 06.12.2011

Od RC2 prawie nic nie zmienili. Ja mam bardzo często zwiechy. Nie działą grupowanie kart. Jednym słowem - nie jest fajnie. Ludzie piszą o błędach a oni nic. Podobno 9.64 była o wiele stabilniejsza...


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 06.12.2011

Będzie trza jechać na alphie 12 jak coś, albo poczekać do bety - tam już będzie więcej naprawionych błędów.

Final=RC2 tylko numer zmienili i nic więcej, znowu za szybko wydali final.

Muszę sobie swego czasu zostawiać buildy w kopiach, które nie sprawiają problemów i jak coś ich używać.