SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 06.12.2011

Jakąś tam jedną rzecz zmienili ale build jest taki sam?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 06.12.2011

X26 napisał(a):Jakąś tam jedną rzecz zmienili ale build jest taki sam?

Jak instalowałem na Debianie to mi dał komunikat czy chce przeinstalować, bo mam już tą wersję.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 06.12.2011

Changelog since 11.60 RC 2

DSK-349986 gnome-settings-daemon exits if Opera has something in its clipboard on exit

Takie coś dodali, ale to bardzo niedobrze, że to samo co RC2. Kilka poważnych błędów zostało.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - nikita - 06.12.2011

czy opera idzie w zlym kierunku?Sad bo ostatnio spotykam sie z negatywnymi opiniami nawet od stalych, niegdys zawsze zadowolonych uzytkownikow. Pytanie dlaczego inne przegladarki nie maja tylu klopotow?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 06.12.2011

Idą w złym kierunku bo zajmują się pierdołami zamiast optymalizacją silnika. Przeciętnemu użytkownikowi nie przeszkadzał stary mail - client, natomiast na pewno wszystkim przeszkadza ilość błędów...


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 06.12.2011

Oni jak dla mnie za sztywno się trzymają tych swoich planów. Jednak wersja teraz powinna być nastawiona na zero nowości, a łatamy wszystko ile się da tylko. Więcej błędów nie świadczy czasami, że jest gorzej - wszystko zaczyna się psuć gdy te błędy dokuczają.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - andrzej76 - 06.12.2011

X26 napisał(a):bo zajmują się pierdołami


Dokładnie, mały % udziału na rynku, gdyby może nie te pierdoły więcej userów by ją używało, no i przydało by się więcej dodatków, co zwiększa funkcjonalność przeglądarki, na razie nie imponują pod tym względem.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 06.12.2011

buri napisał(a):Oni jak dla mnie za sztywno się trzymają tych swoich planów. Jednak wersja teraz powinna być nastawiona na zero nowości, a łatamy wszystko ile się da tylko. Więcej błędów nie świadczy czasami, że jest gorzej - wszystko zaczyna się psuć gdy te błędy dokuczają.


Firefox 3.6 przez 2 lata użytkowania w robocie nie zawiesił mi się ANI RAZU. A Operka, którą bardzo mimo to lubię potrafi to zrobić kilka razy dziennie. Eeech już mi powoli zaczyna brakować cierpliwości....


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 06.12.2011

przecież jest dodany nowy poprawiony szybszy silnik z wspierający najnowsze standardy


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 06.12.2011

Jest to prawda - ale nie jest on stabilny, a to chyba ważne?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 06.12.2011

u mnie nie ma jakiś większych problemów wszystko działa i jak na razie nic się nie zawiesza


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 06.12.2011

U wielu są. Na forum można poczytać. Ale ok - nie narzekam to bardzo dobra przeglądarka gdyby tylko poszli w inną stronę...


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 06.12.2011

No niestety potwierdzę tylko, że Opera lubi się wieszać , poprzednia stabilna 11.52 wyjątkowo często się wywracała , aż mnie to zaczęło już irytować. Mam nadzieję że w tej wersji tego nie uświadczę.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - slawektor - 06.12.2011

Lista zmian:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Konto usunięte - 06.12.2011

andrzej76 napisał(a):Dokładnie, mały % udziału na rynku, gdyby może nie te pierdoły więcej userów by ją używało, no i przydało by się więcej dodatków, co zwiększa funkcjonalność przeglądarki, na razie nie imponują pod tym względem.


Moim zdaniem za mały udział odpowiadają dwa czynniki:

1. Zbyt mała reklama.

2. "Inność" - stawiam na to, że gdyby domyślnie wyłączyli wszystkie dodatki i wyrzucili pasek boczny, w ogóle wywalili wszystko i zostawili tylko to co trzeba, to mieliby więcej użytkowników. Większość z nich chce tylko przeglądać strony, Opera natomiast oferując o wiele więcej i prezentując to "odstrasza". Oczywiście funkcje te powinny być, bo są głównym atutem dla osób, które chcą czegoś więcej niż tylko przeglądarki. Poza tym dla ciekawskich powinny być jakieś proste i szybkie prezentacje pozwalające na szybkie zapoznanie się z daną funkcją. Według mnie obecnie Opera jest dobra dla osób, które użytkują jej od dawna, nowi czują się raczej zagubieni (wiele razy próbowałem, zawsze odnosiłem takie wrażenie).

BTW. Zaktualizowałem, ciekawe czy są jakieś zmiany w DragonFly.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - joa17t - 06.12.2011

Czyli nie warto instalować finalnej wersji Operyi pozostać przy jej becie, która działa bez zarzutu?

Swoją drogą Opera Nextteż u mnie bardzo dobrze działa.

Przedtem zawsze miałam dwie wersje Opery - stabilną i Next, ale przekonałam się, że beta Opera może działać bez zarzutu... Miałam problemy z jej wsteczną wersją.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - KaMiL - 06.12.2011

joa17t napisał(a):Czyli nie warto instalować finalnej wersji Operyi pozostać przy jej becie, która działa bez zarzutu?

Swoją drogą Opera Nextteż u mnie bardzo dobrze działa.

Przedtem zawsze miałam dwie wersje Opery - stabilną i Next, ale przekonałam się, że beta Opera może działać bez zarzutu... Miałam problemy z jej wsteczną wersją.

Musisz sama sprawdzić... Nie można stwierdzić, że u wszystkich się wiesza. Może u Ciebie będzie działała bez zarzutu.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - joa17t - 06.12.2011

Kamil10506 , może przetestuję stabilną Operę.

Zawsze mogę wrócić do bety.

Szkopuł w tym, że w becie są stosowane nowe rozwiązania...

Ale skoro już mam w systemie Operę Next, to mogę spokojnie przetestować jej wersję stabilną.


Edit : stabilna Opera działa u mnie bez zarzutu.

Kamil10506 , miałeś rację, to że ktoś ma problemy z tą wersją Opery, nie znaczy, że ja też będę je mieć. Smile


Re: Opera - wersje niestabilne - ludendorf - 06.12.2011

Jak zaznaczać tekst na stronach w najnowszej wersji? Bo gdy chce to zrobić w normalny sposób to strona się przewija gdy trzymamy LPM


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 07.12.2011

Te problemy, o których wcześniej pisałem nie powtarzają się już. Miałem chyba zły humor :-)... Dlatego warto zainstalować 11.60