SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - bardok206 - 15.04.2012

U mnie nic nie tnie. 62 w porównaniu do 61 chodzi o wiele wiele "gładzej" w prawie każdym elemencie przeglądarki.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 15.04.2012

Jeśli wina leży po moim ociężałym katalogu profil (ponad 200 MB) to będzie szybkie rozwiązania SHIFT+DELETE i instalacja Opery na czysto. Mam synchronizację więc większość wróci sama - taką mam nadzieję oczywiście. Poczekam jeszcze może ktoś się wypowie.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - bardok206 - 15.04.2012

Sprawdź instalacje "usb" najpierw.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 15.04.2012

Ojjj tam ojjj tam "cp -r .opera" w bezpieczne miejsce i można szalećTongue


Dodano: 15 kwie 2012, 9:12

Dobra wina leżała w nawarstwionym katalogu profil. Skasowałem, a to co nie udało mi się przywrócić z Opera Link przekopiowałem ręcznie i mam po staremu - głównie nie chciało mi się od nowa maili ustawiać Smile


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - bardok206 - 20.04.2012

Nastąpiła zmiana wyglądu na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 23.04.2012

Wydali prawdopodobnie ostatni snapshot.

Myślę, że jutro beta...
Może nowy wygląd?


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 23.04.2012

Może i ostatni przed betą, ale chyba daruję sobie testy beta1, bo jak patrzę jeszcze ile mają znanych, a nie naprawionych błędów nie ma co sobie psuć opinii na razie. Śledzę ciągle co zmieniają oraz czytam komentarze na co ludzie się skarżą i jeszcze sporo roboty. Nowości pewnie już nie będzie, więc teraz tylko łatanie błędów.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 23.04.2012

Jak zawsze z nimi. Zabierają się za wszystko naraz i potem zostają niedociągnięcia. Powinno być wg. mnie tak: 64 bity i osobne procesy w 11.70, obsługa kamery 11.80 a akceleracja 12.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 23.04.2012

X26 napisał(a):Jak zawsze z nimi. Zabierają się za wszystko naraz i potem zostają niedociągnięcia. Powinno być wg. mnie tak: 64 bity i osobne procesy w 11.70, obsługa kamery 11.80 a akceleracja 12.

Właśnie u nich to standard już, dużo nowości, a mało czasu na dopracowanie sobie dają. Dlatego Opera 12 to będzie dopiero tak 12.3 jak już połatają większość.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 23.04.2012

Czy tak czy siak to 12 zapowiada się na ładną rewolucję w przeglądarkach. Na razie chodzi wolniej niż normalna, ale mam nadzieję, że HWA będzie jednak przydatne. No cóż zobaczymy co tam jutro pokażą...


Re: Opera - wersje niestabilne - PascalHP - 23.04.2012

Są zapowiadane jakieś zmiany w kliencie poczty Opery?


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 23.04.2012

Niedawno zmienili klienta od podstaw więc nie sądzę...


Re: Opera - wersje niestabilne - LZK - 23.04.2012

buri napisał(a):Nowości pewnie już nie będzie, więc teraz tylko łatanie błędów.

Raczej będą:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(Clipboard API)
i

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 25.04.2012

Dostępna jest wersja kandydująca 12.00 beta Kompilacja 1387

więcej informacji i pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


po ustawieniu paru opcji całkiem ładny wynik w HTML5 test

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - Street - 25.04.2012

Wow Smile


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 25.04.2012

w poprzednich kompilacjach miałem dość duży wyciek pamięci i crasze flasha ten RC jak na razie działa dość stabilnie


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 26.04.2012

Wyszła 12 beta ale bez żadnych firewerków...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Hmm. Z włączonym HWA i wersja x64 jest wolniejsza niż stabilna x86.
Trochę mnie to dziwi...
To po co było pracować tyle czasu nad HWA - żeby teraz domyślnie było to wyłączone?
Coś się nie popisali...


Re: Opera - wersje niestabilne - slawektor - 26.04.2012

Zależy jak na to patrzeć.
Opera zamierza zakończyć wsparcie dla widżetów i technologii Unite.
Cytat: Lista nowości jest długa, a o niektórych już pisaliśmy, warto jednak przypomnieć co trafi do 12 wersji Opery. Po pierwsze, wygląd przeglądarki można łatwo zmienić za pomocą skórek, które znaleźć można na stronie z dodatkami.
Po drugie, wtyczki nie będą już zagrożeniem dla stabilności programu, gdyż będą uruchamiane jako osobne procesy. Po trzecie, Opera 12 została znacznie przyspieszona względem poprzednich wersji, a dzięki optymalizacji ladowania kart będzie się również szybciej uruchamiać
i zamykać. Twórcy stron internetowych mogą skorzystać z API getUserMedia, które da im dostęp do sprzętu — na przykład do kamerki internetowej.
Skoro już o sprzęcie mowa, Opera powiadomi użytkownika, jeśli odwiedzona strona będzie próbowała uzyskać dostęp do sprzętu lub innych danych. W tej wersji znalazł się również moduł Opera Reader pozwalający czytać strony internetowe jak książki, a nie jak zwoje, które trzeba mozolnie przewijać. Aby aktywować moduł należy w ustawieniach przeglądarki (w pasku adresu wpisujemy opera:config) zaznaczyć opcje Scroll is Pan oraz Smooth Scrolling.
Poza tym znajdziemy tu możliwość kontrolowania kart z poziomu rozszerzeń, wsparcie dla nagłówka Do Not Track, animacje i przejścia CSS3, przeciągnij-upuść w HTML5 oraz akcelerację sprzętową i WebGL.
Źródło: Dobre programy



Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 26.04.2012

będą mieć cieżkie zadanie ,szczególnie po wydaniuwersji 11.62. Która jest naprawde gładka,szybko i wszystko chodzi mega płynnie. Ewidentnie czuć poprawę względem ...61.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 26.04.2012

Takie małe pytanko. Jakie są naprawdę korzyści z x64? Jak wyjdzie finalna warto zainstalować x64 jako domyslną?