SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje niestabilne - slawektor - 26.04.2012

Tutaj jest co prawda test na alpha, wiec teraz powinno być jeszcze lepiej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rożnicę można też zobaczyć i odczuć używając Internet Explorer (64-bitowego) a zwykłego.

Cytat: Zarządzanie pamięcią jest też lepsze. Znoszą ograniczenie użycia pamięci dla jednego procesu na poziomie 3gb.
Szybsze działanie-64 bitowe instrukcje umożliwiają wykonywanie większości obliczeń szybciej,np. mnożenie dużych liczb można wykonać jedną instrukcją, dla 32 bit musisz pisać procedurę,która dzieli liczbę po 8 czy 4 bity i wykonuje mnożenie po kawałku.
Przeglądarka akurat z tego nie korzysta, ale już rysowanie fraktali,czy grafika tak - programy mogą działać 30% szybciej.



Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 26.04.2012

X26 napisał(a):Takie małe pytanko. Jakie są naprawdę korzyści z x64? Jak wyjdzie finalna warto zainstalować x64 jako domyslną?

Możliwość wykorzystania większej ilości ramu? Może jakaś lepsza optymalizacja pod kod x64, a raczej nie wiem czy da się poczuć. Ja od dawna mam na Linuksie i nie widzę różnic w porównaniu do wersji x86 na Win7.


Re: Opera - wersje niestabilne - andrzej76 - 26.04.2012

A tyle ma u mnie IE9 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Opera 12 beta :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Firefox 12 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - facecik - 26.04.2012

U każdego będzie taki sam wynik Andrzej .Najwyższy wynik aktualnie zapewnia Maxthon 3.3.7 - 437 pkt


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 26.04.2012

nadal nic ze zużyciem pamięci nie zrobili i zajmuje po kilkaset megaRAMu Wall


Re: Opera - wersje niestabilne - andrzej76 - 26.04.2012

U mnie zajmuje tyle ( około 300Mb) :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



4GB na pokładzie to i tak nic nie grozi. Wink


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 26.04.2012

zord napisał(a):nadal nic ze zużyciem pamięci nie zrobili i zajmuje po kilkaset megaRAMu Wall

Pewnie masz włączoną pewną opcję, która zjada ram jak szalona.
"Zapisuj treść odwiedzanych stron" - u mnie to powodowało za duże zużycie

Jeszcze gorsza opcja, alpha-beta z komentarzy je ram ja głupia u niektórych, dlatego sobie darowałem testowanie tego stwora w obecnej formie.


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 26.04.2012

przy włączonej akceleracji jest tyle co w menadżerze zadań + jeszcze kilkaset mega tylko niewidoczne w procesach a widoczne w ogólnej zajętości pamięci


Re: Opera - wersje niestabilne - andrzej76 - 26.04.2012

buri napisał(a):"Zapisuj treść odwiedzanych stron" - u mnie to powodowało za duże zużycie


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Po wyłączeniu tego - nicałe 100Mb ram.


Dodano: 26 kwie 2012, 10:53

Uruchomiony Webroot , Opera, SkyDrive i procesy systemu , zajmuje mi to :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



A teraz bez przeglądarki , Webroot , SkyDrive i procesy :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Kto ma mniej na Windows 7 ?Grin
Śmiało można ją zainstalować na 1GB ramu.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 27.04.2012

zord napisał(a):przy włączonej akceleracji jest tyle co w menadżerze zadań + jeszcze kilkaset mega tylko niewidoczne w procesach a widoczne w ogólnej zajętości pamięci

O tym nie wspomniałeś na początku, akceleracja to jeden wielki eksperyment jak dla mnie. Za bardzo chcieli być lepsi, akceleracja całej strony, ciekawe z którym wydaniem to ogarną Facepalm Pomysł świetny, ale na razie wykonanie trochę słabe, dlatego wyłączona jest standardowo akceleracja na razie.


Dodano: 27 kwie 2012, 7:50

Więc postanowiłem przetestować. Tak zmiękłem i zainstalowałem, mówcie co chcecie, ale mnie korciło.

Na becie działa mi wreszcie w miarę normalnie strona dp.pl - nie zacina mi się w czasie ładowania. Flesh w nowej wersji nie zawiesza przeglądarki, czyli wina leżała chyba po stronie Opery. Jak dla mnie te dwa punkty to postęp jeśli chodzi o wcześniejsze wydanie. Dziwnym trafem je mniej ramu od wersji 11.62, albo mi się tylko wydaje. Gmail chodzi wreszcie płynnie co mnie też cieszy.

Teraz minusy, włączyłem akcelerację dla testu, niby poprawnie wykryte wszystko oraz aktywne, ale oprócz crashu nic więc nie udało mi się z tego wykrztusić. Uznaję iż akceleracja mi jest do niczego nie potrzebna w takiej formie, więc niech lepiej biorą się do roboty. Testowałem wczoraj jak sprawuje się akceleracja w Fx 12 i bardzo ładnie działa sobie. Opera płynniej wczytuje na moim sprzęcie strony niż Fx i nie wiem czym to jest spowodowane, ale denerwuje trochę - plus dla Opery. Flash potrafi się przebić przez parę stron i zakładek - "niezłe halo".

Olewając akcelerację, po naprawie jakiś 200-500 błędów pewnie będzie dobrze się sprawować na kompie. Już wiem iż poleci instalacja na czysto, aby czasem się nie zawiódł.


Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 07.05.2012

Coś długo trzeba czekać na nst wersje bety. Po wyjściu pierwszejspodziewałem się jak zawsze wysypu kolejnych. A tu niespodzianka, idzie już 2 tydzień a kolejnej wersji nadal brak. Czyżby stał się cud i dopieszcząfinalna wersję? Chociaż mamy w tym przypadku akcelerację wiec łatwo nie będzie.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Flash999 - 08.05.2012

Czy ktoś wie dlaczego dodatki ładują się tak wolno? Uruchamiam przeglądarkę i chcę wpisać adres w pasek adresu. Niestety, pole deaktywuje się przez ładującą się ikonkę Ghostery i WOT. Czy można je ukryć? Spod ustawień opcja jest na szaro Sad.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - preter - 08.05.2012

Flash999 napisał(a):Czy ktoś wie dlaczego dodatki ładują się tak wolno? Uruchamiam przeglądarkę i chcę wpisać adres w pasek adresu. Niestety, pole deaktywuje się przez ładującą się ikonkę Ghostery i WOT. Czy można je ukryć? Spod ustawień opcja jest na szaro Sad.

aboutconfig > Extensions są tu dwie opcje: PluginResponseTimeouti PluginStartTimeout , ale nie wiem jeszcze jak działają.
Dawno miałem to sprawdzić ale wiecznie zapominam None


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Flash999 - 08.05.2012

Nie przyniosło to oczekiwanego efektu Sad. A może jest sposób na wymuszenie ukrycia ikonek?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - preter - 08.05.2012

Hmmm, mam pewien pomysł, nie wiem tylko czy wypali Zaraz sprawdzę i dam znać.


Dodano: 08 maja 2012, 21:07

Przeniosłem pole adresu na pasek główny, a pasek adresu zwyczajnie wyłączyłem. Niestety to nie pomogło, to nie wina samych ikonek ale w ogóle ładowania się rozszerzeń. Jedyna opcja to... pozbyć się rozszerzeń Lol


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - nikita - 08.05.2012

Flash999, a próbowałeś z wyłączonym WOT-em?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Flash999 - 09.05.2012

Mało co to dało. Dalej ikonka Ghostery przerywa pisanie Sad. Jednak nie chcę z niego rezygnować.


Opera 11.64 - facecik - 09.05.2012

Pojawiła się wersja 11.64

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na razie brak changelog-u


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - bardok206 - 10.05.2012

Miałem pisać że 3h temu pojawia się na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

co tam będzie. Strzelam że będzie połowa rzeczy które miały się znaleźć w wersji 12. A dwunastką zostanie wydana troszkę później z akceleracja itp. Te moduły które już są ok i stabilne wsadzą do 11.62 i tak powstanie 64. Ale jak będzie to zobaczymy. Ale trzeba wziąć pod uwagę że zmiany z 61 na 62 były ciekawe. edit: zapomniałem o wersji na max która zarezerwowała numer 63.

edit:zaraz zainstaluje

edit2: ciężko stwierdzić. Liczyłem chociaż że pozbyli się już windżetów i unity... ale nadal są.

edit3: wielkość pliku instalacyjnego jest taka sama jak w 62, więc pewnie naprawa bugów i łatanie dziur.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - PascalHP - 10.05.2012

Nie zauważyłem zmian w interfejsie, zapewne poprawki bezpieczeństwa.