SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 14.06.2012

Zainstalowałem na czysto prawie (ustawienia email, wtyczki, hasła tylko zostawiłem) i powiem trochę lepiej. Niestety flash bez zmian - tutaj i tak winiłbym adobe.

Akceleracja u mnie zabija komputer i nie da się jej używać.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - PascalHP - 14.06.2012

SkyDrive dalej nie działa...
Wyszukiwanie za pomocą obrazu w Google Grafika również.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 14.06.2012

Oj coś z tą 12stką jest nie tak, adblock przestał mi blokować rekalmy, no i czasem po wejściu na niektóre odnośniki łapie zwiechę na 10 sekund, w 11.64 też to występowało....


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 14.06.2012

facecik napisał(a):Oj coś z tą 12stką jest nie tak, adblock przestał mi blokować rekalmy, no i czasem po wejściu na niektóre odnośniki łapie zwiechę na 10 sekund, w 11.64 też to występowało....

Do blokowania reklam polecam NoAds Advanced, działa lżej oraz łatwiej nim blokować.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 14.06.2012

Przeinstalowanie Opery na czysto pomogło chyba, ale zaraz sprawdzę jak NoAds działa, bo na 12 nie testowałem.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - nikita - 14.06.2012

U mnie póki co wszystko działa jak należy. Jeśli chodzi o samą szybkość, to też przy 12 więcej pogrzebałem w opcjach i chodzi na prawdę bardziej żwawo. Z Flashem nie mam problemów (sprawdzane tylko na youtube). SkyDrive i Google Grafika również działa, chyba że nie wiem o co chodzi.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 14.06.2012

Google Grafik w pasku wyszukiwania masz 2 ikony? Jest klawiatura oraz wyszukiwanie podobnych obrazków - pod FF mam pod Operą nie pokazuje się.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - nikita - 14.06.2012

Mam dwie jeśli mówimy o tych samych. Na Windowsie 7 x86 również tak to wygląda.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 15.06.2012

Tak nawiasem mówiąc to ciekawe czy można wierzyć tym testom z peacekeepera. Wyniki są tak różne.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 15.06.2012

nikitagorbaczow napisał(a):Mam dwie jeśli mówimy o tych samych. Na Windowsie 7 x86 również tak to wygląda.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kurde to teraz nie wiem co jest nie tak. Możliwe, że coś mi to blokuje, będę musiał sprawdzić.

Nie dokładnie sprawdziłem i tam mam tą ikonę, chodzi dokładnie czy tą małą ikonę aparatu masz tutaj?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - PascalHP - 15.06.2012

nikitagorbaczow napisał(a):Mam dwie jeśli mówimy o tych samych. Na Windowsie 7 x86 również tak to wygląda.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ta ikona u mnie nie powoduje nic w Operze.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - preter - 17.06.2012

Zaktualizowałem sobie Operkę i rzeczywiście w wersji 12 działa lepiej - strony wyświetlają się nieco szybciej, szczególnie te odwiedzone wcześniej. Po za tym te motywy są naprawdę rewelacyjne:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 17.06.2012

Korzysta ktoś z modułu poczta? Właśnie mi się rozsypał całkowicie, no może nie tak co rozsypał co nie mam do niego dostępu. Każda próba otwarcia byle jakiej wiadomości kończy się crashem.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - preter - 17.06.2012

I właśnie dlatego nie korzystam z modułu Poczta w Operze, w przeszłości jak testowałem, to zawsze był z nim jakiś problem. Jak widać nic w tej mierze się nie zmieniło.
Po za tym, Opera to świetna przeglądarka i przeglądarką ma pozostać.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - ktośtam - 17.06.2012

Zainstalowałem Operę i jestem pod wrażeniem.
Strony ładują się równie szybko co w Chrome ale buforowanie filmików na YT działa jakby sprawniej niż w GC.
Zobaczymy jak będzie dalej.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 18.06.2012

Mam prośbę, zróbcie test

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, bo ta nowa Opera ma jakiś chyba z nim problem, na 11.64 test mi normalnie działa pokazuje moją maksymalną prędkość, a na 12 jest o ok 30% niższy transfer.Na innych przeglądarkach test również przechodzi poprawnie.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 18.06.2012

U mnie na x64 wszystko jest ok.

Poczta u mnie też działa bez problemu.
Wszystko więc zależy od konfiguracji.

Ja jestem z 12 zadowolony.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 18.06.2012

O widzę ,że kolega X26 blisko mieszka Wink, ten sam operator, a dużego zasięgu JMDI nie ma .
A co do tematu, czyli to jest Twój max transfer i tyle Ci zmierzyło ? Ja też jestem zadowolony, tylko że jak zainstaluję starą wersję to mi pokazuje prawidłowy transfer, a na 12 wersji pokazuje 20Mbit mniej.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 18.06.2012

Tak najlepsza dzielnica na B. Smile.

JMDI jest bardzo dobrą firmą i jestem zadowolony.

Mam 8MB od 17 do 1 w nocy jak zapewne wiesz.
A teraz mam podwójną czyli powinno być 16 ale zadzwoniłem do nich, że było tak około 14 więc się wzięli do roboty i teraz mam tak jak na wyniku.

Obie wersje Opery działają u mnie tak samo na tej stronie.
Sprawdź może jeszcze IE jak Ci pokazuje wynik.

Może to jest coś zależne od flasha?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Eugeniusz - 18.06.2012

Niestety ja jestem wściekle niezadowolony z dwunastki. Często się zacina, nie reaguje na polecenia.
Owszem, strony ładuje sprawnie, ale tylko jak mam trzy-cztery karty otwarte. Przy 6 pojawiają się problemy z wydajnością.
Szkoda Sad