SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 18.06.2012

Niestety, na każdej innej przeglądarce wynik taki sam, czyli prawidłowy, tylko 12 robi takie numery.Poza tym, niestety ale jest ona jednak wolniejsza od wersji 11.64 która działa jak rakieta.
edit:
X64, a opłaca Ci się brać tą wolną wersję internetu ?
bo ja mam ta opcję 32/64ale fizyczie transfery są znacznie wyższe,ok 71-72Mbit, i płacę tylko 40 pln, w pakiecie z telewizją tylko i kanałami HD których jest 18 i są bezpłatne.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 18.06.2012

No nie wiem w umie od czego to zależy.

Wtyczki wszystkie aktualne?

Ja mam 12 na dwóch kompach. Na Viście x64 i 7 x64 i oba różnią się parametrami dosyć znacząco a przeglądarka chodzi bez problemów.

Może spróbujcie zrobić czyste instalacje.

facecik napisał(a):X64, a opłaca Ci się brać tą wolną wersję internetu ?bo ja mam ta opcję 32/64ale fizyczie transfery są znacznie wyższe,ok 71-72Mbit, i płacę tylko 40 pln, w pakiecie z telewizją tylko i kanałami HD których jest 18 i są bezpłatne.


Nie gram, nie ściągam w zasadzie nic. Potrzebne mi było tylko do roboty. Ale 40 zł? Ja płacę 59 :-(. Masz linka do tej oferty? TO jest okresowa czy na stałe?
Niestety nie mam telewizora HD ale myślę nad nim intensywnie :-).


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 18.06.2012

Cofnąłem specjalnie system, bo myślałem że może F-Secure coś namieszał , mam w tej chwili nowy system, zrobiłem test, na 11.64 mam full speed 71Mbit, a na 12 max 52Mbit.Na innych przeglądarkach problemu brak.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - ktośtam - 18.06.2012

U mnie OPera 12, po czystej instalacji, na speedtest.net pokazuje prędkość 3 - 4 razy niższą niż np. IE.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 18.06.2012

facecik napisał(a):mam full speed 71Mbit, a na 12 max 52Mbit


Co Ty robisz z takim transferem? Smile. Ile się film ściąga? Minutę?

Ja bym zrobił tak. Odpal jakiś duży download i sprawdź ile idzie na Operze transferu a ile na innych przeglądarkach.
Speedtest.net jest oparty chyba na flashu a z tym różnie bywa.

A jakich wersji używacie x32 czy x64? A jak x64 to instalacja czysta?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 18.06.2012

Divix nieco ponad minutę Wink
a co do tematu ,pobieranie idzie normalnie, tylko na speedtest.net jest problem. A niewaśne zresztą Smile , pewnie to poprawią w następnym buildzie.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 18.06.2012

To jak pobieranie idzie normalnie, to chyba nie ma się czym przejmować.
Speedtest jaki jest taki jest. Przy Twojej prędkości chyba nie ma znaczenia co pokazuje ten test...


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 18.06.2012

Nie no zgadza się ,ten test nie ma znaczenia kompletnie, pisze tylko dlatego że coś jest z tą 12 jednak nie tak.U znajomego przed chwilą sprawdzałem i ta sama kwestia.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 18.06.2012

ten bug z speedtestem występuje od bardzo dawna z tego co pamiętam to w każdej wersji opery go miałem


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 18.06.2012

Zordzie, nigdy nie spotkałem się z tym na Operze, a naprawdę często sprawdzam , dopiero do wersji 12 się pojawiło.Sprawdz sobie na ostatniej stabilnej 11.64 czy też to u Ciebie występuje.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 18.06.2012

W 11 też występował ten problem. Może jak test trwał by trochę dłużej to wynik był by ok. Na innych przeglądarkach jest od razu pokazane 100% przepustowości na operze startuje mniej więcej od połowy i dochodzi jak nie dojdzie w określonym czasie to wieszWink


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 18.06.2012

No to popatrz jaka różnica Grin

OPERA 12

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Opera 11

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Plati - 18.06.2012

Jak wylaczyc w Operze 12 "poprzednie zapytania"w Google oraz podkreślanie wyrazów które właśnie piszę?

Co do tego pirwszego to czytałem że jakiś plik Operowy trzeba zaznaczyć jako Tylko do odczytu. Czy istnieje jakaś prostsza metoda, powiedzmy taka jak w Firefoksie?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 19.06.2012

Plati napisał(a):podkreślanie wyrazów które właśnie piszę?

Inaczej sprawdzanie pisowni. Możesz wyłączyć: Ustawienia->Preferencje->Zaawansowane->Przeglądanie->Sprawdzanie pisowni. Prościej jednak będzie kliknąć na podkreślony wyraz, PPM->Słowniki->dodaj lub usuń słownik->wybrać polski i ustawić jako domyślny.
Plati napisał(a):Jak wylaczyc w Operze 12 "poprzednie zapytania" w Google

Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o autosugestie.
Ustawienia->Preferencje-> Wyszukiwanie->Włącz sugestie ...
Możesz w tej zakładce również zmienić wyszukiwarkę domyślną.

Proponuję również odznaczyć opcję:
Ustawienia->Preferencje->Zaawansowane->Przeglądanie->Zapamiętaj treść odwiedzanych stron
Wyłączy to wyszukiwanie wyrażeń w wcześniej przeglądanych stronach. Czasami strasznie zasobożerna funkcja.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Plati - 19.06.2012

Dalej mam te "poprzednie zapytania w google". Wiem, że można iksem usunąć wynik, jednak wolałbym jakieś rozwiązanie jak w Firefoksie.
I czy istnieje jakiś wordfilter do Opery? Coś podobnego do Foxfiltera/Procon Latte - blokowanie nie ze względu na witryny, tylko ze względu na frazy.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - korbennn - 20.06.2012

Od 5 dni na 12 x64 - jestem zadowolony, w końcu jedna z moich ''ulubionych'' działa bez zarzutu i inne drobne usprawnienia sprawiają że nie wrócę do 11ki.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 20.06.2012

Coś strasznie u mnie procka ssie na stronie dobrychprogramów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 20.06.2012

Strzelam, że to javascrypt, bo kiedyś ktoś w komentarzach wspominał.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Street - 20.06.2012

Jakie polecacie dodatki do opery? Opera posiada jakiegoś w miarę ogarniętego adblocka?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Eugeniusz - 20.06.2012

Na Operze mam to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i jakoś działa Smile
poza tym mam pogodę w speed dialu.