SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje niestabilne - Twoja stara - 24.03.2013

To jest już niestety zaklepane Tongue


Re: Opera - wersje niestabilne - PascalHP - 28.03.2013

Nie narzekajcie, plus jest taki, że poprawi się kompatybilność ze stronami. Smile


Re: Opera - wersje niestabilne - facecik - 28.03.2013

PascalHP napisał(a):Nie narzekajcie, plus jest taki, że poprawi się kompatybilność ze stronami. Smile

Jeśli mam być szczery , to nie spotkałem się osobiście z takim problemem, a używałem Opery od ponad 10 lat.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 03.04.2013

Opera 12.15 Build 1748

Pobieranie:
Windows
32 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

64 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Linux

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mac

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - korbennn - 04.04.2013

Ja mu startpage a on mi google, ja mu usuwam z listy google, a on przywraca, czary to!


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - N!xau - 04.04.2013

U mnie działa bez zarzutów.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Houdini - 05.04.2013

korbennn napisał(a):Ja mu startpage a on mi google, ja mu usuwam z listy google, a on przywraca, czary to!


Aktualizowałem i mam to samo. Jakiś żart normalnie. powrót do 12.14.


edit:
Poszukałem trochę na temat problemu i jest to bug występujący u niektórych a wynika prawdopodobnie z wprowadzanych zabezpieczeń przed zmianą domyślnej wyszukiwarki przez programy trzecie/malware.


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 28.05.2013

Dostępna jest najnowsza wersja przeglądarki Opera Next 15

Cytat: The next version of Opera, available now

Autor: Anna Rohleder(AnnaMetro). wtorek, 28 maja 2013 05:28:55

opera next
speed dial
release
desktop
next
opera
stash
discover
mail

Today we are releasing a brand-new version of Opera for you to try out. As the name suggests, Opera Next for Windows and Mac is a sneak preview of the next release of our desktop browser.

When it comes to making a completely new and improved web browser, there are a few indispensable elements such as: powerful technology, clean and modern design, and fresh new ideas.

But most important of all is your feedback, so please have a look at the next version of Opera and these new features:

Speed Dial

[Obrazek: opera-win-speeddial.png]

Lighter, brighter, and with the addition of a search box and folders to make it fun and easy to stay organized.

Stash

[Obrazek: opera-win-stash.png]
Think of it as your browser’s back pocket – a nifty way to store pages temporarily, like when you’re doing research or comparing online offers

Discover

[Obrazek: opera-win-discover.png]

With 13 different content categories across more than 30 languages, you’ll be spoiled for choice when it comes to finding more news and entertainment online.

Smartbox

[Obrazek: opera-win-address-dropdown.png]

Search smarter, with an all-in-one window that guesses what you’re looking for as you type – and gives you a choice of search providers.
Opera Mail

On popular demand we have split the Opera Mail client from our desktop browser. The new Opera Mail can be found as a snapshot on the Opera Desktop Team blog.
Download Opera Next

Opera Next is as always free and available from

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Please let us know what you think. You can submit comments or feedback right here!


Niestety program został pozbawiony wielu opcji przede wszystkim synchronizacji z chmurą, czata klienta torrent i wielu innych.
Według mnie to wydanie jest krokiem w tył i jak program ma tak wygladac w wersji finalnej to nie widze dalszego sensu uzywania go...


Re: Opera - wersje niestabilne - Konto usunięte - 28.05.2013

Ale bida po wejściu w ustawienia... zupełnie jak w Chrome.

EDIT:
Gdzie jest płynne przewijanie?


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 28.05.2013

Tam nic nie ma to chyba jest zwykła nakładka która do niczego sie nie nadaje...


Dodano: 28 maja 2013, 9:47

lukasamd napisał(a):EDIT:
Gdzie jest płynne przewijanie?


Nie ma oprócz tych funkcji które reklamują pozostała funkcjonalność poprzedniej opery została usunięta.


Re: Opera - wersje niestabilne - facecik - 28.05.2013

Co oni zrobili z moja ulubiona przeglądarką......rip


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 28.05.2013

W internecie ludzie tym czymś juz sie zachwycają.


Re: Opera - wersje niestabilne - Konto usunięte - 28.05.2013

No właśnie widzę teraz... to zupełnie inna przeglądarka.
Brak grupowania kart, rozszerzenia jakby inne, z inną bazą (pod Chrome podchodzą).
Zresztą da się instalować np. LastPass dla Chrome z pliku, ale i tak nie działają w nim funkcje binarne.
Gesty myszy niby są, ale przy prawokliku nie ma żadnego menu z "poradnikiem" jak wcześniej.
W zasadzie nie da się nic w wyglądzie zmienić, są skórki ale zmieniają tło tylko...
DragonFly dla webmasterów - nie ma po nim śladu, jest konsolka z Chrome.
Brak wbudowanego adblocka / personalizacji CSS / zmiany useragenta per serwis.


Nie wiem co przeniosą ze starej Opery do nowej, ale to jest chyba początek końca tej przeglądarki, bo na co komu kolejny klon Chrome?
Co z tego, że jest szybka? Wszystkie atuty straciła.

UA Opery Next:
Kod:
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/28.0.1500.20 Safari/537.36 OPR/15.0.1147.18 (Edition Next)



Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 28.05.2013

Poczytajcie komentarze pracowników Opery. To jest wersja poglądowa, jeszcze pozbawiona funkcjonalności tak to zrozumiałem. Zrobili jakby szkielet, aby móc dodawać funkcje niezależnie od silnika. Obecnie to jest istny kastrat, ale jakoś sobie nie wyobrażam, że w finalnej wersji zabraknie zakładek, większej liczby ustawień, Opera link itp. Pierwsze wydanie jakie dali, trza poczekać dać im czas na przywrócenie funkcjonalności - u mnie dostaną taki kredyt, a oceniać będę przy wydaniu wersji finalnej. Oczywiście jak już będzie wydanie ostateczne to wtedy będę im wypominał każdą wyciętą funkcjonalność.


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 28.05.2013

Jaki szkielet tą wersje tworzyli jakieś pół roku. To co oni w tym czasie robili ?


Re: Opera - wersje niestabilne - facecik - 28.05.2013

Niewątpliwym plusem jest szybkość działania, zdecydowanie lepiej niż GC , po drugie jest naprawdę lekka , niemalże jak na starym silniku .
Nie wiem w czym sęk , ale GC przy niej wydaje się po prostu ociężały.


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 28.05.2013

Moze i jest lekka ale nie widzę różnicy w ładowaniu stron na starej operze i tym czymś.


Dodano: 28 maja 2013, 10:57

Chwila teraz dopiero popatrzyłem dobrze na menadżer zadań po podsumowaniu wszystkich procesów wychodzi ze jednak jest gorzej niz na starej operze


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 28.05.2013

zord napisał(a):Chwila teraz dopiero popatrzyłem dobrze na menadżer zadań po podsumowaniu wszystkich procesów wychodzi ze jednak jest gorzej niz na starej operze

W komentarzach to pisali, że jest to ten sam silnik co w Chromium, bez zmian zmian. Oni chcą się tylko skupić na funkcjonalności, wyglądzie, a silnik niezależnie aktualizować z Chromium.


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 28.05.2013

O jakich funkcjonalnościach oni myślą ? Chyba nie o tym czytniko rss podobnym tworze który pobiera informacje ze zdefiniowanych stron jest całkowicie zbędny a którego nawet wyłączyć sie nie da.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 28.05.2013

zord napisał(a):O jakich funkcjonalnościach oni myślą ? Chyba nie o tym czytniko rss podobnym tworze który pobiera informacje ze zdefiniowanych stron jest całkowicie zbędny a którego nawet wyłączyć sie nie da.

Zadajesz mi za trudne pytania, chciałbym sam znać na nie odpowiedź Sad