SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje niestabilne - Eugeniusz - 07.06.2013

To z czego będziemy korzystać Sad??


Re: Opera - wersje niestabilne - Konto usunięte - 07.06.2013

Ugną się. Skoro Chromium, Chrome i podobne mają zakładki, to Opera mieć nie może?
Przecież jak tego nie dodadzą, to wątpię aby komuś chciało się tak korzystać.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 07.06.2013

Jak nie oni to będzie dodatek i to bardzo szybko, ale jednak wolałbym mieć to w przeglądarce.

Jeszcze dodatkowo co myślicie o tym dodatku Disconnect do Opery?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Lepszy niż Ghostery czy jednak ściemniają, jakoś nie wiem jak przetestować jego siłę.


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 07.06.2013

Ghostery blokuje trochę więcej, Disconnect zostawia niektóre reklamy.


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 24.06.2013

Kolejna wersja Opery ? 15.0.1147.100
Cytat: Rainy monday

Autor: Alexey(alex-shpak). poniedziałek, 24 czerwca 2013 09:34:14
It was quite rainy this weekend, so we have prepared an update to Opera Next for you.

Highlights
Ctrl+Insert, Shift+Insert hotkeys work in address bar
Ctrl+Shift+V does "paste and go"
Maximized window state saved on Windows, too
Chromium updated to 1500.52


Windows

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mac

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Starsza wersja jak zwykle zostaje a nowa ląduje w kolejnym folderze tak ze jak ktoś używa HIPSów EMETa czy zewnętrznego firewalla musi ustawić wszystkie reguły od nowaWall


Re: Opera - wersje niestabilne - PascalHP - 24.06.2013

Przeraża mnie trochę tempo wprowadzania funkcji, bo zapowiada się, że jakoś specjalnie się nie wzbogaci pod względem funkcjonalności... Sad


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 02.07.2013

No i jest finalna wersja 15

Windows

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mac

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wersji na linuxa nie ma poczty nie ma zakładek nie ma notatek nie ma zaawansowanych opcji nie ma synchronizacji i wielu wielu funkcji nie ma nie ma za to jest nowy silnik za to od Googla Facepalm


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Konto usunięte - 02.07.2013

Nie będzie kłamstwem napisać że... nie ma prawdziwej Opery.
Naprawdę nie wiem co chcą osiągnąć wypuszczaniem takich wersji. Mogli rozwijać jednocześnie starszą (poprawki zgłaszanych błędów) i rozwijać tą na silniku Google. Może nie chcieli dawać starszych rzeczy w pełnym wymiarze, licząc na feedback i pomoc użytkowników w rozwoju, chociażby przez sugestie.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Houdini - 02.07.2013

Nowa wersja Opery to jakiś żart. Wyczuwam bardzo długi żywot wersji 12.14 na moim PC.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - preter - 02.07.2013

Houdini napisał(a):Nowa wersja Opery to jakiś żart. Wyczuwam bardzo długi żywot wersji 12.14 na moim PC.

+1, ja również pozostaję przy starszej wersji 12.15
Nowa wersja to kastrat, którego nie warto używać.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - PascalHP - 02.07.2013

Dobra, zmienili taktykę, wybaczam... Ale żeby nie dało się zmienić strony startowej?! Albo ja jestem jakiś ułomny?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Zaku - 03.07.2013

Aktualnie Opera stała się kolejną nakładką na Chrome, której w takiej postaci nie warto używać. A szkoda, bo zawsze trzymała jakiś poziom.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 04.07.2013

Na blogu Opery padły linki do wersji 12.16

Cytat: Windows:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mac:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Linux:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jakoś nie dopatrzyłem się listy zmian/poprawek.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Flash999 - 05.07.2013

Ładnie wygląda, nic więcej. Chyba więcej ustawień nie mogli schować, kolejna kopia Chrome.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - korbennn - 08.07.2013

Uff po wkurzającym bugu w 12.15 trochę się naczekałem na przeskok z 12.14 na 12.16 - jakby przyjemniej, może mi się zdaje bom młody Wink

Szumnie ogłaszanej i promowanej v15 nie zainstaluję.

edit//
heeee ten błąd nadal uniemożliwia zmianę domyślnej wyszukiwarki, wywalił mi startpage''a na ggl - jest jakieś obejście??


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Houdini - 08.07.2013

korbennn napisał(a):edit//
heeee ten błąd nadal uniemożliwia zmianę domyślnej wyszukiwarki, wywalił mi startpage''a na ggl - jest jakieś obejście??


Podobno da się tym sposobem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ja sobie dałem spokój z aktualizacją i siedzę na 12.14. W nowszych widać że Opera stała się pieskiem Google/Yandex i to nie jest bug tylko celowe działanie.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - korbennn - 08.07.2013

Widziałem ten wątek - lubię experymentować, ale żywcem odechciało mi się patrząc na mnogość kroków - znaczy żegnamy Operę, po 13 latach, f@k


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - DedalNort - 08.07.2013

Pewnie będę następny, który zrezygnuje. Z operą jestem już ponad 10 lat. Jak przyjdzie mi się pożegnać z Opera Mail to dostanę depresji. Od innych przeglądarek jak dotąd szybko mnie odrzucało, chociaż zbyt wiele prób nie było. Próbowałem korzystać z Firefoxa, Dragona i IceDragona ale nic z tego nie wyszło. Polecacie jakieś alternatywy dla opery?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 08.07.2013

A ja dla odmiany jako wieloletni użytkownik (ponad 12 lat)powiem coś pozytywnego, a mianowicie że ta nowa Opera pomimo wszystkich wad jest na moim sprzęcie najszybszą przeglądarką jaka istnieje, po prostu błyskawica.W porównaniu z GC to rakieta, i działa zdecydowanie lżej niż dawca silnika.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Konto usunięte - 08.07.2013

DedalNort napisał(a):Pewnie będę następny, który zrezygnuje. Z operą jestem już ponad 10 lat. Jak przyjdzie mi się pożegnać z Opera Mail to dostanę depresji. Od innych przeglądarek jak dotąd szybko mnie odrzucało, chociaż zbyt wiele prób nie było. Próbowałem korzystać z Firefoxa, Dragona i IceDragona ale nic z tego nie wyszło. Polecacie jakieś alternatywy dla opery?


Biorąc pod uwagę możliwości personalizacji to jedynie firefox i dodatki do niego. No chyba że maxthon Ci się spodoba.