SafeGroup
Pogawędki XIV - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki XIV (/thread-7059.html)



Re: Pogawędki XIV - Eugeniusz - 03.08.2013

To są książki wielkości "Łyska z pokładu Idy" Cool


Re: Pogawędki XIV - chomikos - 03.08.2013

Źle Gieniu Tongue Tak około 200 to książki dłuższe niż 200 stron. Jak wrócę znad morza to wstawię wam podgląd ilości moich książek.


Dodano: 03 sie 2013, 22:53

Co jeszcze do Ciebie Preter... Nie idę jak napisałeś (oraz jak zabrzmiał mój ostatni post) na ilość, ale raczej na jakość. Czytam to co lubię, czyli głównie Fantasy, obyczajowe, popularno-naukowe.


Re: Pogawędki XIV - Konto usunięte - 03.08.2013

Ale znowu wspominasz o liczbach, a to moim zdaniem zupełnie zaprzecza idei prawdziwego czytania książek i czerpania z nich rozrywki większej, niż dają nam telewizja czy gry.
Nie powiem, raz czyta się większe, raz mniejsze... obecnie niemal wszystko leży na "Kundlu", sporo np. z chomika (gdyby to było cenowo tak jak w USA, to bym kupował), ale nie to się liczy. Były takie, że niby krótkie, ale do bólu treściwe i "zmieniały życie". Do tej pory mam ciary na plecach jak przypomnę sobie tetralogię Ciszewskiego... Takie przygodowe sci-fi niby tylko, ale tak się utożsamiłem z głównym bohaterem, tyle widziałem w nim własnych cech, że finał mnie przeraził. Zamknąłem, odłożyłem, nie mogłem dojść do siebie.

Nie, gry tego nie potrafią...


Re: Pogawędki XIV - tommyklab - 03.08.2013

to teraz przyznać się kto czyta XXX pisemka? Grin


Re: Pogawędki XIV - ktośtam - 04.08.2013

tommyklab napisał(a):to teraz przyznać się kto czyta XXX pisemka? Grin

Po co pisemka, kiedy mamy Internet Cool


Re: Pogawędki XIV - preter - 04.08.2013

chomikos napisał(a):Co jeszcze do Ciebie Preter... Nie idę jak napisałeś (oraz jak zabrzmiał mój ostatni post) na ilość, ale raczej na jakość. Czytam to co lubię, czyli głównie Fantasy, obyczajowe, popularno-naukowe.

To nie ja napisałem, że idziesz na ilość Wink


Re: Pogawędki XIV - Waves - 04.08.2013

Wygląd na DP się zmienił... Dobrze, że bezpośrednie linki zostały Smile


Dodano: 04 sie 2013, 14:42

Już wiem dlaczego ktośtam kupił Alfę Romeo!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki XIV - KaMiL - 04.08.2013

Waves napisał(a):Wygląd na DP się zmienił... Dobrze, że bezpośrednie linki zostały Smile

Tylko dla zalogowanych Tongue


Re: Pogawędki XIV - facecik - 04.08.2013

Dokładnie, też dzisiaj na to zwróciłem uwagę, goście ściągają z całym syfem dorzuconym. Szkoda komentować takiego posunięcia.


Re: Pogawędki XIV - KaMiL - 04.08.2013

Zobaczycie, niedługo za bezpośrednie linki trzeba będzie płacić ;P


Re: Pogawędki XIV - zord - 04.08.2013

Przecież są linki bezpośrednie dostępne dla niezalogowanych.


Re: Pogawędki XIV - Eugeniusz - 04.08.2013

Hmm dobreprogramy... portal, któremu podobno spadły obroty z reklam, chociaż stać go na zorganizowanie HotZlotu. Nawet jeśli przyjmiemy, że lwią część kosztów HZ ponoszą sponsorzy, to i tak coś tu nie pasuje.
Portal, który ewidentnie nie radzi sobie z trollami, kontakt z redakcją zerowy, pyszałkowatość redaktorów ogromna.
Portal, gdzie wiadomości o nowej aktualizacji Comodo pojawiają się natychmiast po opublikowaniu nowej wersji, chociaż np. ledwie co udało się dodać informację (a właściwie flagę) o polskiej wersji OA, samych zrzutów ekranu oczywiście nie zaktualizowano.
Nie wspominam o Delcie...*

* najgorsza rzecz na świecie - ściągnąć sobie Adwcleaner z DP i zarazić się DeltąCool


Re: Pogawędki XIV - Waves - 04.08.2013

zord napisał(a):Przecież są linki bezpośrednie dostępne dla niezalogowanych.


No właśnie Wink

Cytat: najgorsza rzecz na świecie - ściągnąć sobie Adwcleaner z DP i zarazić się Deltą Cool


To dobre do zabijania czasu. Pobierasz sobie adwcleaner przez asystent pobierania i jednocześnie pojawia się delta. Potem pobranym programem kasujesz deltę i można tak znowu Grin


Re: Pogawędki XIV - ktośtam - 04.08.2013

Eugeniusz napisał(a):Nie wspominam o Delcie...*

* najgorsza rzecz na świecie - ściągnąć sobie Adwcleaner z DP i zarazić się Deltą Cool

Najzabawniejsze w tej całej sprawie jest to, że raptem 6 dni po publikacji ostatniego postu na forum DP w temacie dotyczącym Delty obudził się moderator (może dopiero odzyskał świadomość po HZ), który zamknął wątek bo:
Cytat: W temacie zaczyna się już publikacja gróźb karalnych, z tego powodu uważam, że wątek należy zamknąć. Otwarcie tematu pozostawiam do decyzji redakcji portalu.

Rzekome groźby karalne miały miejsce miejsce kilka stron wcześniej, więc reakcja jest nieco na pokaz i po raz kolejny dowodzi jak słabo DP radzi sobie z krytyką. Żenujące, że chcą być uważani za profesjonalny portal a w obliczu twardych faktów, chowają się do piwnicy jak podwórkowe pierdoły.


Re: Pogawędki XIV - Konto usunięte - 04.08.2013

Adwcleaner pobiera się bez asystenta, przynajmniej teraz.
Linki bezpośrednie są, ale teraz są zrobione na szaro, co przy zielonym linku do pobierania jednoznacznie sugeruje mniej ogarniętym, że to jakaś wygasła opcja... A to się nie zmieni, na zlocie dano jasno do zrozumienia bo nie jednak osoba o to pytała. Będzie więc dalsze narzekanie, nie bez powodu i nie bez sensu zresztą.

Kontakt jest kiepski, to fakt. Na zlocie można porozmawiać, ale na co dzień to redakcja niemal się nie udziela. W tej sprawie wspomnianej przez Eugeniusza reagują, bo ciągnie się i na blogu (Cebula odpisywał) i na zlocie też było o tym, no ale odpowiedź po powiedzmy ponad 70 komentarzach to jednak "trochę powolna" reakcja. Powinni inaczej podchodzić do kontaktu z użytkownikami, bo na zlocie jest zupełnie inny poziom, którego brakuje przy korzystaniu z portalu.

@ktośtam:
Moderator, w tym wypadku roobal, nie ma nic do redakcji.
Moderatorzy na forum DP to wolontariusze, podobnie jak i moderatorzy bloga, a niebawem ponoć i od komentarzy.


Re: Pogawędki XIV - ktośtam - 04.08.2013

lukasamd napisał(a):@ktośtam:
Moderator, w tym wypadku roobal, nie ma nic do redakcji.
Moderatorzy na forum DP to wolontariusze, podobnie jak i moderatorzy bloga, a niebawem ponoć i od komentarzy.

Nigdzie nie napisałem, że Moderator jest członkiem Redakcji DP.
Ba! Co więcej, w moim moście nigdzie nie pada zwrot "Redakcja DP" Wink


Re: Pogawędki XIV - facecik - 04.08.2013

lukasamd napisał(a):Linki bezpośrednie są, ale teraz są zrobione na szaro, co przy zielonym linku do pobierania jednoznacznie sugeruje mniej ogarniętym, że to jakaś wygasła opcja... .

O faktycznie są , nawet ogarnięty może nie zauważyć Grin


Re: Pogawędki XIV - Konto usunięte - 04.08.2013

No i w tym cały problem, wygląda na nieaktywną funkcję.
Jakby tam był AVG, czy nawet Ask, no dobra, olał pies...


Re: Pogawędki XIV - Waves - 04.08.2013

A słyszeliście co się dzieje "na Torze" ? Aresztowali właściciela Freedom Hosting i jeszcze aferka z dziwnymi JS na stronach typu 4pedo .


Re: Pogawędki XIV - Plati - 05.08.2013

Ktoś kto umie zabezpieczyć ten program od Tora (trzeba go skonfigurować po ściągnięciu) to jest bezpieczny w obrębie tej sieci.
Z tym aresztowaniem własicicela hostingu to jest wielka niewiadoma i raczej pogłoski. Jesli tak naprawdę się stało, to oznacza, że Tormail nie jest jednak bezpieczny i teraz NSA czyta maile, nie tylko od Snowdena Smile

Na chwilę obecną strony wykorzystujące JS na Torze wykorzystują iframe (ktory jest dostarczony do najnowszej wersji Firefoksa 17 ESR) które łączy się z Verizonem (a tak naprawdę FBI podszytym pod Verizon) w USA, a tam smutni panowie przeglądają sobie twoje IP Smile

Teraz też jest bezpiecznie, wystarczy mieć JS wyłączone.