SafeGroup
Pogawędki XIV - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki XIV (/thread-7059.html)



Re: Pogawędki XIV - Eugeniusz - 17.10.2013

Mówiłem żeby zorganizować zlot? Mówiłem!


Re: Pogawędki XIV - Konto usunięte - 17.10.2013

A kto powiedział że nie można?
Ja tam jestem chętny, ale wiadomo jaki to będzie zlot - wolna amerykanka, każdy wszystko w swoim zakresie.
Mówię serio, nawet jeszcze w tym roku, nawet jeszcze w tym miesiącu póki pogoda jakaś jest. Nawet jakby to byłby tylko wieczór w jakims pubie to byłoby coś świetnego.


BTW. Po pewnej dyskusji zdałem sobie sprawę, że fotografia nie ma sensu (znowu to słowo Grin).
Tzn. ma, ale tylko dla mnie gdy chodzi o mnie, tylko dla osoby X jeżeli ona robiła zdjęcia itd.
Dlaczego? Bo nikt nie wie co czułem, czym się kierowałem, dlaczego zrobiłem je tak a nie inaczej... nikt nie wie jaka to była sytuacja i oglądać widzi tylko jakiś obrazek, nie zna kontekstu. Szkoda, chciałbym dać innym możliwość zobaczenia tego, co ja sam widziałem.


Dodano: 18 paź 2013, 0:03

Dobra, starczy tego anime, macie tu moją "super-zajeb..." facjatę.
Tak, możecie spier*** ze strachu Tongue


Re: Pogawędki XIV - morphiusz - 18.10.2013

lukas,bardzo ładny awatar Wink


Re: Pogawędki XIV - chomikos - 18.10.2013

Spoko avatar Łukasz Wink


Re: Pogawędki XIV - KaMiL - 18.10.2013

Eugeniusz napisał(a):Wszyscy dużo rozumieją i dużo wiedzą. Tylko później jest zgoła inaczej...


Dodano: 17 paź 2013, 22:36

KaMiL napisał(a):Wierzę w Boga, nie w Kościół jako instytucję.

Ooo, jakie to jest ostatnio modne. Ciekawe co powiesz jak będziesz bierzmowany Suspicious


No patrz, a ja jestem dziwny i nie robię tego, bo to jest modne. Czuję i wierzę tak, bo po prostu taki jestem.
A bierzmowany jestem od roku i nie wiem, co to ma do tego. Zmień może trochę myślenie o ludziach w ogóle i nie patrz na nich jak na grupy; każdy człowiek jest osobną jednostką.


Dodano: 18 paź 2013, 11:25

A w przeciwieństwie do Ciebie ja nie mam depresji i to nie ja uważam, że życie jest pozbawione sensu.
Ostatnio bardzo dużo przeszedłem i gdyby nie wiara, to byłbym w kiepskim stanie, a na razie trzymam się dobrze.


Dodano: 18 paź 2013, 11:26

A nawet jeśli to jest TYLKO wiara, to co z tego? I tak nie dowiem się nigdy, czy Bóg istnieje na 100%. A wiary nikt mi nie odbierze, a ona przynajmniej pozwala mi lepiej żyć.


Dodano: 18 paź 2013, 11:33

A Ty Fala weź się w garść i przestań gadać o lekach antydepresyjnych Grin


Re: Pogawędki XIV - Waves - 18.10.2013

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki XIV - KaMiL - 18.10.2013

Kocham taką pogodę. Aż chce się... spać.


Re: Pogawędki XIV - Waves - 18.10.2013

Idę rozpalę w piecu Smile


Re: Pogawędki XIV - Plati - 18.10.2013

KaMiL napisał(a):Kocham taką pogodę. Aż chce się... spać.


+1

co dopiero będzie w listopadzie...


Re: Pogawędki XIV - Eugeniusz - 18.10.2013

KaMiL napisał(a):No patrz, a ja jestem dziwny i nie robię tego, bo to jest modne. Czuję i wierzę tak, bo po prostu taki jestem.
A bierzmowany jestem od roku i nie wiem, co to ma do tego. Zmień może trochę myślenie o ludziach w ogóle i nie patrz na nich jak na grupy; każdy człowiek jest osobną jednostką.

Jak to co ma to do tego. Jak można nie uznawać instytucji kościoła katolickiego i potulnie pójść na bierzmowanie? Hipokryzja Panie Kamilu, hipokryzja do potęgi n-tej.

KaMiL napisał(a):A w przeciwieństwie do Ciebie ja nie mam depresji i to nie ja uważam, że życie jest pozbawione sensu.
Ostatnio bardzo dużo przeszedłem i gdyby nie wiara, to byłbym w kiepskim stanie, a na razie trzymam się dobrze.

A czy ja gdzieś jasno powiedziałem że życie nie ma sensu? To jest fundamentalne pytanie na które ja nie mam jasnej odpowiedzi. Może dlatego, że jestem chory (wciąż oficjalnie) i świat postrzegam inaczej niż większość ludzi.
KaMiL napisał(a):A nawet jeśli to jest TYLKO wiara, to co z tego? I tak nie dowiem się nigdy, czy Bóg istnieje na 100%. A wiary nikt mi nie odbierze, a ona przynajmniej pozwala mi lepiej żyć.

Nie rozumiem tego pytania i nie odniosę się do tego.
KaMiL napisał(a):A Ty Fala weź się w garść i przestań gadać o lekach antydepresyjnych

Lekarz psychiatra to może ocenić i wykluczyć typową jesienną depresję czy chandrę. Nie ukrywam, że jedną z przyczyn mojej depresji była mała ilość światła słonecznego. Wychodziłem rano o 6, było ciemno, wracałem do domu o 16 i też było ciemno. Zdrowi ludzie odzyskują energię wraz z wydłużającym się dniem, ja czegoś takiego nie odczuwałem. Przeciwnie, im dłużej dzień trwał, tym więcej myśli się pojawiało.


Re: Pogawędki XIV - KaMiL - 18.10.2013

Cytat: Jak to co ma to do tego. Jak można nie uznawać instytucji kościoła katolickiego i potulnie pójść na bierzmowanie? Hipokryzja Panie Kamilu, hipokryzja do potęgi n-tej.

Ty chyba sobie jaja robisz... Widzę, że nieźle zinterpretowałeś moją wypowiedź...
Pisząc, że "wierzę w Boga, a nie w Kościół jako instytucję", chciałem wyraźnie podkreślić, jaki jest sens mojej wiary. Nie wierzę w duchownych, tylko w Boga, czyli tego, który w tej religii jest najważniejszy. Gdzie ja napisałem, że NIE UZNAJĘ instytucji Kościoła?
Nadinterpretacja, Panie Adamie, nadinterpretacja.


Dodano: 18 paź 2013, 18:23

Na jesienną chandrę potrzebne są leki antydepresyjne?...


Dodano: 18 paź 2013, 18:26

Cytat: Nie rozumiem tego pytania i nie odniosę się do tego.

Hmm, to nie było pytanie.
Chciałem tylko napisać, że nawet jeśli wiara dla wielu (w tym dla Ciebie) jest niepotrzebna i bezpodstawna, to przynajmniej w moim przypadku ma ona dosyć ważne znaczenie i dzięki niej lepiej sobie radzę z problemami.


Dodano: 18 paź 2013, 18:29

A tak poza tym... Nawet jeśli wiele rzeczy w instytucji Kościoła jest, według mnie, po prostu złych, to mimo wszystko "potulnie poszedłem do bierzmowania". Bo nie zrobiłem tego dla biskupa, który mnie bierzmował, tylko dla siebie i dla Boga.
Ale jestem staroświecki i zacofany, nie?


Re: Pogawędki XIV - Eugeniusz - 18.10.2013

Oh come on, Rzymianie powiadają cessante causa, cessat effectus Smile

Nie będę dalej prowadził tej dyskusji. Jest bezcelowa i prowadzi do jątrzącego się konfliktu. Tylko żebyś nie uznał tego za kapitulację Suspicious


Re: Pogawędki XIV - KaMiL - 18.10.2013

Nie, nie uznam. Według mnie też jest bezcelowa na dalszą metę.


Dodano: 18 paź 2013, 18:36

*dłuższą metę? Tongue


Re: Pogawędki XIV - Konto usunięte - 19.10.2013

Dobra, my tu gadu gadu, a Niemcy się zbroją.
Czy ktoś byłby chętny na ruszenie tematu zlotu o którym była ostatnio mowa? Czy ktoś by się na takie "kameralne spotkanie" typu wieczór przy złocistym (i/lub wodzie mineralnej/soku) w jakimś mieście pisał?


Re: Pogawędki XIV - Eugeniusz - 19.10.2013

Hmm mi pasuje Kraków, Warszawa, Lublin no i Radom (:E).
Najbardziej odpowiada mi Kraków. Hejże, Ichito jest z Krakowa!


Re: Pogawędki XIV - Waves - 19.10.2013

Ja odpadam niestety chyba, że jakimś cudem będziecie w Białej i chcecie się ze mną spotkać Cool


Re: Pogawędki XIV - Konto usunięte - 19.10.2013

Ja bym preferował zachód... Wrocław - blisko mam, inni mogą się pofatygować, a co tam Grin
A tak serio, na Kraków jeszcze też mógłbym przystać.


Re: Pogawędki XIV - Waves - 20.10.2013

Panowie jak mogę tak w kilku zdaniach opisać za co odpowiada conhost.exe i lsm.exe? Nie mogę sobie z nimi poradzić a moje tłumaczenia z angielskiego niezbyt mi pasują :/


Re: Pogawędki XIV - Eugeniusz - 20.10.2013

lukasamd napisał(a):Ja bym preferował zachód... Wrocław - blisko mam, inni mogą się pofatygować, a co tam Grin
A tak serio, na Kraków jeszcze też mógłbym przystać.

Hmm Wrocław może być, ale to dopiero na wiosnę (jak dożyję). Może najpierw zastanówmy się, ile osób mogłoby przyjechać?


Dodano: 20 paź 2013, 20:59

Miło jest mi poinformować, iż właśnie łyknąłem ostatnią dawkę leków przeciwdepresyjnych. To oznacza jedno - jestem już cały, zdrowy i co najważniejsze, obyło się bez strat własnych :-)

Chorowałem na depresję 264 dni (od 28 stycznia 2013 roku), z czego 13 dni spędziłem w szpitalnym odosobnieniu.

Viva la vida!


Re: Pogawędki XIV - Conor29134 - 21.10.2013

"IRC gimby nie znajo"

Bedąc w szkole odpaliłem apke irca wyświetliłem konsole podeszłem do znajomego i pytam się czy wie co to jest
on złapał mi telefon i próbował wpisać jakieś polecenie od Cs-a Grin
Jak powiedziałem że to IRC to jeden "a co to IRC"