SafeGroup
Pogawędki XIV - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki XIV (/thread-7059.html)



Re: Pogawędki XIV - Eugeniusz - 21.10.2013

Po co gimbom IRC, skoro teraz w gimnazjum jest rocznik 2000. Oni komputery znają od kołyski, powinąwszy IRC, stare gierki, DOS-a i Win95.

Najgorsze jest to, że rocznik 2000 za 5 lat dostanie dowód osobisty. Wtedy ci ludzie będą mogli legalnie pić, palić, chodzić na wybory. W imię Boga, niech się ogarną!


Re: Pogawędki XIV - Plati - 21.10.2013

Eugeniusz napisał(a):Wtedy ci ludzie będą mogli legalnie pić, palić


ach... myślałem że po tych słowach będą inne... Smile


Re: Pogawędki XIV - Konto usunięte - 21.10.2013

A co ten dowód im zmieni, skoro oni te wymienione rzeczy i nawet więcej robią juz teraz, bez dowodów? Nic się nie zmieni, głupi nadal będą głupimi, a nieliczni na poziomie wygina lub zanikną przez "wypredatorowanie" (zawsze wolałem mówić tak niż wyalienowani).


Re: Pogawędki XIV - Plati - 21.10.2013

Co do narzekania na młodszych - 4000 lat pne już to mówili.


Re: Pogawędki XIV - ichito - 22.10.2013

Plati napisał(a):Co do narzekania na młodszych - 4000 lat pne już to mówili.

Sadzę, że jeszcze wcześniej, ale nie zmienia to faktu, że wciąż są do tego podstawy Grin Ponadto dochodzi do tego przepaść technologiczna między pokoleniami. Dawniej aż tak wiele w otaczającej rzeczywistości się nie zmieniało przez dziesięciolecia...teraz kilka, kilkanaście lat i mamy inny świat.


Re: Pogawędki XIV - chomikos - 22.10.2013

Wiem, że Gieniu zaraz mnie strolluje Suspicious Ale... Tak jak pisałem, mimo że jestem 2000, to znaczy, że jestem debilem? Przepraszam. Wiem, że większość gimb w tym kraju, to ludzie tacy a nie inni. Poza tym, "gimbus" powiedziałbym, że to stan umysłowy, nie wiekowy. Gimbusem można być także w wieku Gienia, jeśli się tak zachowuje. Ja zawsze staram się odnosić z szacunkiem do innych osób, ale i mieć poczucie humoru. Nie mam np. dla Platiego za złe
Plati napisał(a):I tak nie zaruchasz.
Rozumiem wasze przemyślenia. To, że jestem Bronym jak tysiące innych osób, często nie jest akceptowane, aczkolwiek np. w mojej szkole nikt prócz takiego Sebastiana (typowy gimbus) nie ma mi tego za złe. Tylko on rzuca tekstami do wszystkich typu "Twoja stara jest tak gruba, że nie mieści się do tramwaju". Tyle wg. mnie w temacie


Re: Pogawędki XIV - ichito - 22.10.2013

"Poza tym, "gimbus" powiedziałbym, że to stan umysłowy, nie wiekowy."
Bardzo trafne...mówię całkiem serio. Arogancja, chamstwo, brak tolerancji, egoizm, brak wrażliwości i empatii to są być może stany i emocje udawane w pewnym wieku, ale bywają też rzeczami zakorzenionymi głęboko w psychice niektórych osób i to niezależnie od ich wieku...to taki stan wyuczony, bo jest wtedy prościej i jest się zwolnionym od myślenia i działania na rzecz innych.


Re: Pogawędki XIV - tommyklab - 22.10.2013

Nazwanie kogoś "gimbusem" to teraz modne od czasów wprowadzenia gimnazjum, wcześniej było modne powiedzenie "dziecko neo" (od neostrady jako środka komunikacji ze światem) Smile


Re: Pogawędki XIV - Waves - 22.10.2013

Wyciągnieliśmy hasło do WiFi z laptopa szkolengo i teraz mogę być online praktycznie 24/7 Smile


Re: Pogawędki XIV - chomikos - 22.10.2013

U nas było prościej Cool


Re: Pogawędki XIV - Plati - 22.10.2013

tommyklab napisał(a):Nazwanie kogoś "gimbusem" to teraz modne od czasów wprowadzenia gimnazjum, wcześniej było modne powiedzenie "dziecko neo" (od neostrady jako środka komunikacji ze światem) Smile


Teraz modne jest narzekanie na wszystko. Zwłaszcza na młodszych. A media tylko nakręcają to i mówią że 15-16 latki to są jeszcze dzieci.


Re: Pogawędki XIV - Miquell - 22.10.2013

Plati napisał(a):A media tylko nakręcają to i mówią że 15-16 latki to są jeszcze dzieci.
To prawda Beer
Co gorsza, w ten sposób owe "dzieci" często zwalnia się wręcz od odpowiedzialności, w szerokim tego słowa znaczeniu....


Re: Pogawędki XIV - Plati - 22.10.2013

No właśnie, przez mówienie że to są dzieci, zwalnia się je z odpowiedzialności i dzisiaj ta granica wejścia w dorosłość jest najwyższa w historii będzie się jeszcze podnosić.


Re: Pogawędki XIV - chomikos - 22.10.2013

Powiedzcie mi co brać. Koniecznie z FirefoxOS. ZTE Open (ten byłby z Ebay''a z USA ściągany, czyli bardzo wysoki koszt wysyłki), czy Alcatel One Touch Fire (ten byłby z alledrogo)


Re: Pogawędki XIV - Eugeniusz - 22.10.2013

Lumię.


Re: Pogawędki XIV - Konto usunięte - 22.10.2013

Popieram, Lumia będzie najlepszym wyborem.
Jeżeli myślisz, że w chwili obecnej FirefoxOS jest godny uwagi to... mylisz się.


Re: Pogawędki XIV - KaMiL - 22.10.2013

Chomiku, czemu z FirefoxOS?


Re: Pogawędki XIV - Eugeniusz - 22.10.2013

Ha, już nie wołają ode mnie dowodu w monopolowym Grin. Jutro mam rektorskie to pijem... Musimy zrobić zlot, musowo.


Re: Pogawędki XIV - sopel69 - 22.10.2013

Eugeniusz napisał(a):Jutro mam rektorskie to pijem...

Jeżu, kurczę etc.. jakbym na studia wrócił, to było tak dawno że prawie już zapomniałem.


Re: Pogawędki XIV - Conor29134 - 22.10.2013

Chomik w aktualnym stanie odpuść sobie FirefoxOS dla mnie to też bardzo ciekawy system ale poczekam aż doidzie do 2.0 i kupie jaki złom na androidzie co bede mógł wgrać na niego roma z FOS