SafeGroup
Testy AV-Comparatives - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Publikacje (https://safegroup.pl/forum-27.html)
+--- Dział: Testy (https://safegroup.pl/forum-22.html)
+--- Wątek: Testy AV-Comparatives (/thread-707.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


Re: Testy AV-Comparatives - ichito - 25.12.2009

Mam Symanteca Smile


Re: Testy AV-Comparatives - Gnome - 25.12.2009

A ja nadal pozostanę przy Avirze, zresztą w podsumowaniu dobrze o niej napisali, więc czekam na nową wersję.


Nowy test AV-Comparatives-February 2010 - Meir - 20.03.2010

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

GDATA i Avira...dalej rządzą...
Panda,Trusport,PC Tools...bardzo dobry wynik...
Avast przed Kaspersky''m...koniec świataWink

BTW.Najnowszy teścik...najnowsze przemyślenia i weryfikacje naszych zabezpieczeńTongue


Re: Testy AV-Comparatives - lunaticdreams - 20.03.2010

Avira jak zwykle dobrzeSmile


Re: Testy AV-Comparatives - Eru - 20.03.2010

Nie wiem czy śmiać się czy płakać Tongue


Re: Testy AV-Comparatives - Pablosss - 20.03.2010

Wynik Aviry można uznać za historyczny - zdobyła A+ Smile


Re: Testy AV-Comparatives - LikwidatoR - 20.03.2010

Avira jak zawsze dobrze jak G data bo to niemieckie firmy, a firma austriacka więc mówi samo za siebie , znajomościSmile Patrząc na Aviręna ostatnie testy, dostawała w dupę od każdej organizacji , w testachnaszych wewnętrznychteż dawała ciała, na forum MBAM też gorzej wykrywa, ogólnie mocny zanik formy a tujak zawsze dobrze,śmierdzi mi tu kantem . Jak narazie tylko tutajsa wysoko. G data żadne zaskoczenie dzięki 2 silnikom. Panda wysoko, ale ona już w paru testach potwierdziła mocna pozycję. Norton też w sumie bez niespodzianki, nawet zanotował wzrost. Co to jest za K7 jakiś bubel co sięraz na 2 dni aktualizuje??,w żadnych testach nie występuje, na Vt z forum Mbam nic prawie nie wykrywa a tudość wysoko, śmiech na saliSmile Sophos bardzo dobry Av tak niska skuteczność, Trend Micro tylko 90%? PcTools jego debiut i od razuwysoko, no no, co do Kaspra to się podniósł z deczka bo mial 94.7% ostatnio, ale jak go prawie wyprzedzajakiś K7, Avast z gównianą heurystyką to są jakieś jajca.

FP. Patrząc na ten test bałbym się używać Mcaffe jak ponad 60 Fp wali, normana też nie wspominając o K7. Avaścik już taki dobry w Fp nie jest.G data znów wysoko, w sumie jak ją miałem nic nie strzeliła żadnym fałszywym alarmem. Nod i kasperjak zawsze wysoko z Fp od dłuższego czasu.

Po tym teście się wszystkiego spodziewać można w sumieWink


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 20.03.2010

może coś poprawili wavirze i dlatego jest lepiej
ja tam się cieszę
czas pokaże poczekajmy na inne testy


Re: Testy AV-Comparatives - LikwidatoR - 20.03.2010

Ja nie mam nic do Aviry, sam ja używałemdługi czas, spisała się dobrze, ale wtedy używałem jej jak w każdym teście wymiatała. Prawdziwy Av , formę jego możnazobaczyć jeśli radzi sobie bardzo dobrze w każdym teście lub prawie każdym, jedne potknięcie każdemu się zdarza, bo potrafi sobie radzić, przechodzić testy w testach w każdym teście o innej metodologi, widać czy jest wszechstronny, jak go stworzono. Mimo,że każdy test ma inną metodologie testu, ale i tak sobie radzi. Avira to potrafiła w wersji 7, 8 , teraz nie bardzo. Nie jest przypadek,że w wielu podupadłaSmile Dla mnie wyznacznikiem jakości produktu jest sumowanie testów z wielu organizacji , a niepatrząc na jedenbo co mi z jednego testu jak jest jeszczebardzo dobrafirma do testowania VirusBulletin, Av-test, Pcsl, Virus.Gr, Malware.ru, Virusinfo, matousec, Malware research group, Nie zawsze się liczy ilość bo jakość, ale w testach Av jak każda z wymienionych firm ma inną metodologie, Vb ma inna niż AV-test itp. i są cenione, mają renomę , w sumie AV-c też tylko jest 8>1Wink Na ilość sampli nie ma też co patrzyć czy będzie 600 tys. czy 1 mln czy 3 tys. Liczy się bardziejsposób wykonania testu, jak nowoczesna jest metodologia, podejście do testu. Bo skanowanie paczek jest tylko jedną z części testu, co z tego,że mi wykryje a usunie??. Dlatego patrzę na każde testy.Na wykrywalność, na usuwanie malware, na ochronę proaktywną, jak sobie radzi bez aktualizacji, na Hipsy na Fw, heurystykę itp. Jak wszystko ma na wysokim poziomiewtedyAv jest dobry, ale aby to dostrzec trzebaprzeglądać wszystkie testy, a nie patrząc tylko na jedenjak na wyrocznie co niektórzy z forum mają, na pewno jedna osoba, że jak jest wysoko w AV-c to program jest git , a resztasię nie liczy lub jest 2, 3 planowa,takie podejście mnie bawiSmile


Re: Testy AV-Comparatives - zord - 20.03.2010

Sophos 16 miejsce tylko że z tego co widze u siebie to wykrywa lepiej od aviry


Re: Testy AV-Comparatives - facecik - 20.03.2010

Szkoda , że VIPRE nie testują , a nowy Avast rozczarowaniem , wynik słabszy niż stara wersja 4 , za to PC Tolls bardzo wysoko.
polak900 napisał(a):może coś poprawili wavirze i dlatego jest lepiej
ja tam się cieszę
czas pokaże poczekajmy na inne testy


Nie jest lepiej ale gorzej(poprzednia wykrywalność 99.4% teraz 99.3), mniej tylko FP(21 do 11) i dlatego ADV+ , ale testowali "tylko" ~1.2 miliona próbek , a poprzednio ~1,6 miliona.


Re: Testy AV-Comparatives - zord - 20.03.2010

albo jakim cudem eScan ma 1 fp f-secure 2 a bitdefender 3 skoro korzystają z tego samego silnika ?


Re: Testy AV-Comparatives - Dozamet1 - 20.03.2010

F-secure korzysta z chyba 4różnych silników


Re: Testy AV-Comparatives - asg - 20.03.2010

w 2008 podczas instalacji F-Secure podawał 13 firm współpracujących


Re: Testy AV-Comparatives - N!xau - 20.03.2010

GData i Avira jak zwykle wysoko w testach. Dużym zaskoczeniem jest dla mnie debiut PcTools i Pandy, której twórcy kiedyś bardzo źle wypowiadali się o testach AV Comparatives. Trend Mirco, Norman, Kingsoft, K7 - porażka na całej linii, nigdy nie miałem zaufania do tych antywirusów.


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 20.03.2010

facecik napisał(a):Szkoda , że VIPRE nie testują , a nowy Avast rozczarowaniem , wynik słabszy niż stara wersja 4 , za to PC Tolls bardzo wysoko.
polak900 napisał(a):może coś poprawili wavirze i dlatego jest lepiej
ja tam się cieszę
czas pokaże poczekajmy na inne testy


Nie jest lepiej ale gorzej(poprzednia wykrywalność 99.4% teraz 99.3), mniej tylko FP(21 do 11) i dlatego ADV+ , ale testowali "tylko" ~1.2 miliona próbek , a poprzednio ~1,6 miliona.


różnica 0,1 % jest w granicach błędu statystycznego
ale w porównaniu z starym testem jest tak jak mówisz
pewnie wszystko wróci do normy jak wyjdzie następna wersja.
chciałbym żeby tak było


Re: Testy AV-Comparatives - prz3m3k - 20.03.2010

facecik napisał(a):Szkoda , że VIPRE nie testują , a nowy Avast rozczarowaniem , wynik słabszy niż stara wersja 4 , za to PC Tolls bardzo wysoko.
polak900 napisał(a):może coś poprawili wavirze i dlatego jest lepiej
ja tam się cieszę
czas pokaże poczekajmy na inne testy


Nie jest lepiej ale gorzej(poprzednia wykrywalność 99.4% teraz 99.3), mniej tylko FP(21 do 11) i dlatego ADV+ , ale testowali "tylko" ~1.2 miliona próbek , a poprzednio ~1,6 miliona.


Dlatego IMO takie testy można sobie wsadzić w cztery literki. Wiadomo, że dana pula malware lepiej "przypasuje" lepiej danemu pakietowi, niż innemu. Teraz ten ma szczęście bo trafił na bardziej sprzyjającą mu paczkę, w następnym okresie będzie kto inny... ot cała filozofia.


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 20.03.2010

prz3m3k napisał(a):
facecik napisał(a):Szkoda , że VIPRE nie testują , a nowy Avast rozczarowaniem , wynik słabszy niż stara wersja 4 , za to PC Tolls bardzo wysoko.
polak900 napisał(a):może coś poprawili wavirze i dlatego jest lepiej
ja tam się cieszę
czas pokaże poczekajmy na inne testy


Nie jest lepiej ale gorzej(poprzednia wykrywalność 99.4% teraz 99.3), mniej tylko FP(21 do 11) i dlatego ADV+ , ale testowali "tylko" ~1.2 miliona próbek , a poprzednio ~1,6 miliona.


Dlatego IMO takie testy można sobie wsadzić w cztery literki. Wiadomo, że dana pula malware lepiej "przypasuje" lepiej danemu pakietowi, niż innemu. Teraz ten ma szczęście bo trafił na bardziej sprzyjającą mu paczkę, w następnym okresie będzie kto inny... ot cała filozofia.


twoja opinia twoje zdanie.
ja zawsze opieram się na tych testach i z wirami nie mam problemu
buduje zestawy właśnie na ich podstawie


Re: Testy AV-Comparatives - facecik - 20.03.2010

polak900 napisał(a):
facecik napisał(a):Szkoda , że VIPRE nie testują , a nowy Avast rozczarowaniem , wynik słabszy niż stara wersja 4 , za to PC Tolls bardzo wysoko.
polak900 napisał(a):może coś poprawili wavirze i dlatego jest lepiej
ja tam się cieszę
czas pokaże poczekajmy na inne testy


Nie jest lepiej ale gorzej(poprzednia wykrywalność 99.4% teraz 99.3), mniej tylko FP(21 do 11) i dlatego ADV+ , ale testowali "tylko" ~1.2 miliona próbek , a poprzednio ~1,6 miliona.


różnica 0,1 % jest w granicach błędu statystycznego
ale w porównaniu z starym testem jest tak jak mówisz
pewnie wszystko wróci do normy jak wyjdzie następna wersja.
chciałbym żeby tak było


Tak 0,1% to bardzo niewiele , ale w przypadku 1,6 miliona próbek to robi się już bardzo wiele Wink (1600 sztuk)


Re: Testy AV-Comparatives - prz3m3k - 20.03.2010

Ja też nie mam problemów z virami. Nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek w swoim życiu wpuścił jakiegoś syfa do systemuSmile)) A nie, był taki jeden przypadek... ale to było dawno temu i nie prawda, na współdzielonym z rodziną kompie. Praktycznie bez żadnych zabezpieczeńSmile
A na czym ja się opieram? Na zdrowym rozsądku oraz jak najmniejszej instalacji/dezinstalacji wszelakiego softu. Systemowi wychodzi to tylko na dobreSmile