SafeGroup
Testy AV-Comparatives - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Publikacje (https://safegroup.pl/forum-27.html)
+--- Dział: Testy (https://safegroup.pl/forum-22.html)
+--- Wątek: Testy AV-Comparatives (/thread-707.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 20.03.2010

masz racje zdrowy rozsądek najważniejszy


Re: Testy AV-Comparatives - Blade - 20.03.2010

No no Avira pokazała klasęSmile


Re: Testy AV-Comparatives - Gnome - 20.03.2010

Avira trzyma poziom i to cieszy, ale zaskakująco (a może i nie ostatecznie do stajania Symanteca) wypadł PC Tools (no ale ze SD), czy ktoś jeszcze pamięta docinki gdy wchodzili ze sprzedażą na nasz rynek.

No ale zabezpieczenia zabezpieczeniami a zdrowy rozsądek najważniejszy.


Re: Testy AV-Comparatives - ELWIS1 - 20.03.2010

W sumie dla mnie pozycja Aviry nie jest jakims wielkim zaskoczeniem, chociaz w ostatnim czasie ma slabsza wykrywalnosc na najnowsze zagrozenia. Jednak dosc szybko dodaja do bazy.

Panda bardzo dobrze wykrywa, jak wynika z tego testu.


Re: Testy AV-Comparatives - asg - 20.03.2010

mnie zastanawia super wynik eScana na FP.
U mnie ten program czepia się wszystkiego: od ustawień strony startowej po sterowniki myszki bezprzewodowej. I on ma w tym teście 1 FP !?


Re: Testy AV-Comparatives - LikwidatoR - 20.03.2010

Musieli daćgrubo w łapę dlaAV-cWink


Re: Testy AV-Comparatives - zbycho - 21.03.2010

Cytat: Dlatego IMO takie testy można sobie wsadzić w cztery literki. Wiadomo, że dana pula malware lepiej "przypasuje" lepiej danemu pakietowi, niż innemu. Teraz ten ma szczęście bo trafił na bardziej sprzyjającą mu paczkę, w następnym okresie będzie kto inny... ot cała filozofia.


Kazdy profesjonalny test można sobie wsadzić w .... .Ale test,jak kazdy profesjonalny test,coś mówi.
To czy to zrozumiesz,to juz nie wina tych co napisali raport.
Co do "przypasowania"to przy dziesięciu,stu,tysiącu,parudziesięciu tysiącach mozna tak " myśleć ".Powyzej,takie myslenie to brak myślenia.

Cytat: A na czym ja się opieram? Na zdrowym rozsądku oraz jak najmniejszej instalacji/dezinstalacji wszelakiego softu. Systemowi wychodzi to tylko na dobre


Co do Systemu to on sam nie wie co mu wychodzi na dobre.Stad niezliczona ilośc poprawek.
A w kwestii instalacji/deinstalacji to strach (najmniejszej instalacji/dezinstalacji wszelakiego softu) nie jest dobrym doradcą.
Wiedza jest lepszym.


Re: Testy AV-Comparatives - prz3m3k - 21.03.2010

"Kazdy profesjonalny test można sobie wsadzić w .... .Ale test,jak kazdy profesjonalny test,coś mówi.
To czy to zrozumiesz,to juz nie wina tych co napisali raport.
Co do "przypasowania"to przy dziesięciu,stu,tysiącu,parudziesięciu tysiącach mozna tak "myśleć".Powyzej,takie myslenie to brak myślenia."

Tak owszem. Zawsze "coś" mówi... tylko co znaczy to coś? Dla mnie to "coś" to jednak za małoSmile

Teraz cytat z wcześniejszego posta, innego autora. "Nie jest lepiej ale gorzej(poprzednia wykrywalność 99.4% teraz 99.3), mniej tylko FP(21 do 11) i dlatego ADV+ , ale testowali "tylko" ~1.2 miliona próbek , a poprzednio ~1,6 miliona."

I tu mamy sedno sprawySmile zbycho, jeśli wg Ciebie te 400k próbek to jest nic... no cóżSmile To jest OGROMNA różnica, te 400k potrafi WIELE zmienić. Np. testujesz coś na powiedzmy... 1.4 mln. próbkach. Ok produkt wypada dobrze, ale gdy dorzucisz mu...dajmy kolejne 100k, na których łapie zbyt dużo fp, bądź przepuszcza ogromną ich ilość. I co wtedy? Program potrafi wówczas z wysokiej pozycji zlecieć gdzieś na dół.
Teraz już wiesz, co miałem na myśliSmile
Tak czy siak. Będę brał te testy na serio tylko wtedy, gdy będą testować nasz WSZYSTKICH dostępnych próbkach, powiedzmy na dzień xx-yy-zzzz, godzina ff:gg:hhSmile

Co do strachu, o którym wspomniałeś. Ja go nie mam. Po prostu nie chce robić sobie syfu z systemuSmile To normalne jest, że część softu ingeruje tak w system, że pozostawia po sobie ślady, których nie potrafią usunąć nawet dedykowane deinstalatorySmile
Ziarenko do ziarenka i po roku mamy typowego muła, bądź zaczynają się konflikty w systemieSmile))


Test antywirusów AV Comparatives - crackerek - 29.03.2010

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Avira nieźle się trzyma. Smile


Re: Testy AV-Comparatives - Eru - 29.03.2010

Ta i tylko w tym teście...


Re: Testy AV-Comparatives - MiniMax - 30.03.2010

Kingsoft & K7 jak zwykle bezkonkurencyjni... Grin
Królowie softu.


Nowe testy AV-Comparatives - PrzemvelBenny - 08.06.2010

Pojawił się test ochrony Retrospective/Proactive Test i cóż... Avira jest na 4. miejscu, nawet Microsoft ją przegonił! Craze

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mam CIS i niestety bardzo brakuje mi go w tych testach Smile


Re: Testy AV-Comparatives - Eugeniusz - 08.06.2010

Przechodzić na MSE po jednym teście? Bez przesady.


Re: Testy AV-Comparatives - Serafin - 08.06.2010

To tylko test heurystyki.


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 08.06.2010

właśnie avira dostała ocenę advanced +
całkiem nieźle sobie radzi w proactive coraz lepiej
zawsze była lepsza w on-damand


Re: Testy AV-Comparatives - asg - 07.07.2010

Raport po polsku (z podstrony G Data):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Proaktywne (generyczne/heurystyczne) możliwości wykrywania na żądanie złośliwego oprogramowania


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 08.07.2010

4 miejsce aviry nie jest złe mimo chwilowej zadyszki


Re: Testy AV-Comparatives - Plati - 18.07.2010

Avast - słabo, bardzo słabo.


Performance Tests AV-Comparatives - Ratatui - 24.08.2010

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Test bada szybkość wykonywania podstawowych czynności jak np. otwieranie Worda albo pliku PDF z zainstalowany aplikacjami Internet Security i ich wpływ na działanie komputera. 1 miejsce zajęła Panda Internet Security 2011.


Re: Testy AV-Comparatives - Konto usunięte - 24.08.2010

Ciekawe jak to wygląda w praktyce... u mnie ESET i Symantec są znacznie szybsze niż Kaspersky (na tyle szybsze, że te wyniki i tak nie są porównywalne do różnicy jaką u siebie widziałem).
Wypróbowałbym tą Pandę, ale nie wiem czy "ryzykować" - każda instalacja ich softu jak do tej pory kończyła się u mnie pełną reinstalacją systemu...