SafeGroup
Testy AV-Comparatives - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Publikacje (https://safegroup.pl/forum-27.html)
+--- Dział: Testy (https://safegroup.pl/forum-22.html)
+--- Wątek: Testy AV-Comparatives (/thread-707.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


Re: Testy AV-Comparatives - asg - 24.08.2010

Ponieważ wszystko zależy od tego na co zwracasz uwagę.
Dla mnie nie ma znaczenia, że system uruchamia się 5 sek dłużej, pierwszy skan trwa 45 min więcej.
Dla mnie ważne jest, żeby nie przedłużały się procedury programów na których pracuję.
Wynik globalny musi wzbudzić więc kontrowersje.


Nowy test AV-Comparatives (on-demand) - Eugeniusz - 23.09.2010

Nowy teścik, stan na 20 września:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Testy AV-Comparatives - PascalHP - 23.09.2010

Kaspersky bardzo się opuszcza... Czołówka się zmienia... te znane poszły do tyłu, te mniej do przodu.


Re: Testy AV-Comparatives - facecik - 23.09.2010

No noooo AVIRA pięknie, trzyma poziom pomimo wielu naszych narzekań Smile
A Kaspersky to mega rozczarowanie , które w zasadzie wcale mnie nie zaskoczyło.


Re: Testy AV-Comparatives - Eugeniusz - 23.09.2010

Avast też niczego sobie.


Re: Testy AV-Comparatives - PascalHP - 23.09.2010

facecik napisał(a):No noooo AVIRA pięknie, trzyma poziom pomimo wielu naszych narzekań Smile
A Kaspersky to mega rozczarowanie , które w zasadzie wcale mnie nie zaskoczyło.


W sumie wynik Kapserskiego też mnie specjalnie nie zaskoczył, bo taka postać rzeczy jest już od dłuższego czasu.


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 23.09.2010

a ja się wypowiem tak: ten test pokazuje że różnica pomiędzy poszczególnymi firmami jest bardzo mała jeżeli chodzi o detekcję
i z testu na test jest z programami lepiej niż wcześniej
różnica jest na prawdę nieduża pomiędzy renomowanymi firmami i sięga max 2%
Avira zawsze była dobra w testach na żądanie, a GDATA wykazuje najlepszą skuteczność w obu testach
Kaspersky zaczyna przypominać Symanteca z dawnych lat, Symantec pokazuje że zaczyna robić dobre produkty i wyciąga wnioski chociaż różnica pomiędzy nimi wynosi zaledwie 0,4%, Eset zaskakuje dużo lepszym wynikiem
takie jest moje zdanie


Re: Testy AV-Comparatives - facecik - 23.09.2010

@polak900
jeśli dla Ciebie 14 tyś zagrożeń, tylko z tych testowanych to bardzo mało , to ja nie mam pytań.


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 23.09.2010

ja tak tak to przeliczasz to jest to liczba która robi wrażenie
ale procentowo to mało w ogólnym rozrachunku


Re: Testy AV-Comparatives - facecik - 23.09.2010

polak900 napisał(a):ja tak tak to przeliczasz to jest to liczba która robi wrażenie
ale procentowo to mało w ogólnym rozrachunku


Polak , ale pomyśl ... to tylko ponad 900k próbek, aile jest w sieci ?
Jeśli policzysz te 2% z ogólnej liczby zagrożeń w sieci , to z 14 tyś zrobi się o wiele wiele więcej.....


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 23.09.2010

tak dobrze to kalkulujesz, nie brałem tego pod uwagę


Re: Testy AV-Comparatives - ichito - 24.09.2010

No popatrzyłem sobie i w sumie mam taką refleksję...Avast za free...MSE za free...i oba z bardzo przyzwoitym wynikiem. To czemu się dziwić, że ludzie je instalują? Avast jest szybki i ma sporą wykrywalność, jest popularny, długo na rynku i ma dobrą prasę...dla domowego użytkownika jak znalazł. MSE wolniejszy, ale dużo mniejsza ilość FP...a w kontekście ostatniego posunięcia Microsoftu zezwalającego na komercyjne użycie MSE w małych firmach, wróżę spadek sprzedaży płatnych pakietów.
Jeśli jakikolwiek informatyk w takiej małej firmie będzie trochę kumaty to za free ma ochronę całej firmowej sieci, bo i darmowych zapór do komercyjnych zastosowań też się trochę znajdzie...ba...wystarczy NetVeda i z jednego stanowiska mamy całą sieć właściwie pod kontrolą.


Re: Testy AV-Comparatives - asg - 24.09.2010

Czyli mam GDaty nie zmieniać?


AV- Comparatives, Whole Product Dynamic Tests.. Ongoing 2010 - ELWIS1 - 24.09.2010

Pierwszy test to blokowanie zainfekowanych stron. 307 probek.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W tescie wzięli udział:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Testy AV-Comparatives - PascalHP - 24.09.2010

Bitdefender zaskakująco nisko, jak na swoją wykrywalność, GDATA również, choć po wynikach jej silników, nie ma się co dziwić.


Re: Testy AV-Comparatives - ELWIS1 - 24.09.2010

W tym tescie bardziej o blokowanie stron chodzi, ale fakt BitDefender slabo.


Re: Testy AV-Comparatives - Eugeniusz - 24.09.2010

Norton miałby lepszy wynik ze swoimi DNS''ami. Są niezłe - szybkie, stabilne. Cieszy dobry wynik Aviry. Wersja Free miałaby 0None2


Re: Testy AV-Comparatives - PascalHP - 24.09.2010

ELWIS1 napisał(a):W tym tescie bardziej o blokowanie stron chodzi, ale fakt BitDefender slabo.

Wiem, że o blokowanie stron chodzi, ale mimo wszystko prezentował się wysoką wykrywalnością na plikach.


Re: Testy AV-Comparatives - asg - 15.10.2010

a tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

do pobrania ciekawy materiał na temat fałszywek.
Okazuje się, że Kasperek sieje bardziej niż Microsoft a instalowanie Pandy to już ruletka.


Re: Testy AV-Comparatives - Plati - 15.10.2010

ciekawe czy PandyCloud tez to dotyczy