SafeGroup
Testy AV-Comparatives - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Publikacje (https://safegroup.pl/forum-27.html)
+--- Dział: Testy (https://safegroup.pl/forum-22.html)
+--- Wątek: Testy AV-Comparatives (/thread-707.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


Re: Testy AV-Comparatives - Eugeniusz - 15.10.2010

Z tą chmurą jest tak że jak np. otworzę Delphi, popiszę coś, pokombinuję i uruchomię to praktycznie zawsze wytnie/zablokuje plik i tyle.
Na razie jeden dzień używania Pandy i nic nie było z fp.


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 15.10.2010

panda i wszystko jasne
kaspersky w prostej linii idzie na dno
reszta w normie


Podsumowanie roku przez AV-Comparatives - Eugeniusz - 10.01.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

F-Secure produktem roku.


Re: Testy AV-Comparatives - Meir - 10.01.2011

F-Secure ? Pojechalipo bandzie z tym werdyktem Smile


Re: Testy AV-Comparatives - PascalHP - 10.01.2011

W końcu F-Secure nie jest zły, poza tym, że mogliby poprawić wydajność, w szczególności przy skanowaniu. Tongue


Re: Testy AV-Comparatives - Pablosss - 10.01.2011

Wybór jakby to ująć delikatnie - zaskakujący Smile


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 10.01.2011

mnie też ten werdykt dziwi
ale cóż możemają rację


Re: Testy AV-Comparatives - mateusxzz - 10.01.2011

Ale wiecie, ostatnio F-Secure wykazywało bdb wyniki w wykrywaniu Smile


Re: Testy AV-Comparatives - PascalHP - 10.01.2011

mateusxzz napisał(a):Ale wiecie, ostatnio F-Secure wykazywało bdb wyniki w wykrywaniu Smile

Bitdefender podskoczył w wykrywaniu, to i F-Secure się wzniósł. Smile


Re: Testy AV-Comparatives - facecik - 10.01.2011

F-secure to zawsze był dobry produkt, ale do najlepszego to w każdej kwestii mu sporo brakuje.Ale jak widać wykrywalność w testach AV nie ma już aktualnie takiego znaczenia.


Re: Testy AV-Comparatives - yaslaw - 11.01.2011

Jedyne produkty które we wszystkich testach dostały advanced+ w tym roku to f-secure oraz Avira.
Używam go od jakiegoś czasu i muszę powiedzieć że jestem więcej niż zadowolony. To prawda że ma niedostatki (powolne usuwanie infekcji, mało opcji dla bardziej zaawansowanych użytkowników etc etc.), jednak naprawdę jest produktem więcej niż dobrym. Zauważyłem tylko iż u wielu ludzi występuja konflikty i powoduje on znaczne zwolnienie komputera. U mnie akurat chodzi on świetnie na dość średnim sprzęcie.
Zgadzam się że wiele z siły zawdzięcza on bitdefenderowi natomiat jest od tego produktu znacznie lepszy (deep guard chociażby i ich własna heurystyka która jest dość dobrym uzupełnieniem).
Są produkty które w poszczególnych kategoriach są lepsze od f-secure, natomiast zdecydowanie jest to najbardziej wyważony z antywirusów - w każdej kategorii która przychodzi mi do głowy f-secire wypada powyżej przeciętnej (dla kontrastu w żadnej kategorii nie jest też na tyle wyśmienity aby bił na głowę konkurencję, ot jest dobry lub bardzo dobry). Może to właśnie zrównoważenie zostało docenione przez av-comparatives.
To były moje 3 grosze.


Re: Testy AV-Comparatives - facecik - 11.01.2011

Zgadzam się z Tobą Yaslaw, ale jak spojrzy się na ich zestawienie i wynik to ja tu czegoś nie rozumiem chyba.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W czym on jest najlepszy? FP ?


Re: Testy AV-Comparatives - kapitan zawada - 16.01.2011

Product Dynamic Protection i Low False Positives <- to ma być najważniejsze?
IMO, tu Avira powinna wygrać, ale gdzie żebym ja skromny coś narzucał.
A to AV-comparatives to nie to co robi testy do rozpałki KomputerŚwiata?
I jeszcze jedna, ogólna niejasność. Gdata działa tak jakbyśmy mieli avast! i bitdefendera na kompie. Jak oni wyliczają skuteczność? Średnia czy co Smile?


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 16.01.2011

ja też cały czas się zastanawiam nad tym testem
zawsze ceniłem tę organizację, ale ten test jest według mnie nic nie warty a ten wynik z du... wzięty chyba
oświećcie mnie, bo ja czegoś nie rozumiem


Re: Testy AV-Comparatives - Eugeniusz - 17.01.2011

donq napisał(a):I jeszcze jedna, ogólna niejasność. Gdata działa tak jakbyśmy mieli avast! i bitdefendera na kompie. Jak oni wyliczają skuteczność? Średnia czy co Smile?

Normalnie. Raz wykryją oba silnik, raz Avast, raz BitDefender. Ich nie interesuje co wykryło. Ważne że wykryło.
Podobnie jest z tym całym Trustportem - ma silnik AVG, Normana, Dr.Web. Wcześniej miał BitDefendera.


Na żądanie od AV-C - Eugeniusz - 12.04.2011

Kolejny test

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Testy AV-Comparatives - facecik - 12.04.2011

O widzę ,że Avast zaczął znowu sypać FP, ale wykrywalność ogólna rośnie.A to wersja 5 czyli szansa, że 6 była by lepsza.Zaskoczeniem jest Eset , sporo FP.Avira trochę podupadła ,AVG osiągnął dno,reszta bez większych zmian.


Re: Testy AV-Comparatives - Eugeniusz - 12.04.2011

Ogólnie Avast nieźle sobie poradził, trochę jestem zaskoczony McAfee.


Re: Testy AV-Comparatives - zord - 12.04.2011

Trend Micro 290 fpCool bitdefender dobrze wypadł dobra wykrywalność i tylko 3 fp


Re: Testy AV-Comparatives - asg - 12.04.2011

Widać jak Avast pociągnął GDacie fałszywki. Eset musi zmienić hasło reklamowe (tysięce decyzji - żadnych błędów). Pojawił się Webroot i klapnął. F-Secure bardzo solidnie, a wiecznie niedoceniony eScan słusznie wysoko.