SafeGroup
Testy AV-Comparatives - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Publikacje (https://safegroup.pl/forum-27.html)
+--- Dział: Testy (https://safegroup.pl/forum-22.html)
+--- Wątek: Testy AV-Comparatives (/thread-707.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


Re: Testy AV-Comparatives - Eugeniusz - 24.04.2011

To widocznie używasz za dużo metafor.


AV-Comparatives Retrospective / Proactive Test - maj 2011 :) - jasiekkidawa - 25.05.2011

ŚWIEŻUTKI --> AV-ComparativesRetrospective / Proactive Test z maja 2011 Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Testy AV-Comparatives - mateusxzz - 25.05.2011

Avast! wyszedł z testu ? Suspicious


Re: Testy AV-Comparatives - Eugeniusz - 25.05.2011

Niektórzy się nie zgodzili bo nie odpowiadała im metodologia testów.


Re: Testy AV-Comparatives - Meir - 25.05.2011

Symantec też się nie zgodził Grin


Re: Testy AV-Comparatives - N!xau - 25.05.2011

Hehe mam nadzieję że to tylko jednorazowy protest i nie zrezygnują całkiem z udziału w ich testach
F-Secure 7.None


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 25.05.2011

wyniki wykrywania malware realtime nieco ponad 60% skuteczności dla najlepszego programu - tragediaWall
pewnie Symantec i avast mieliby lepsze wyniki Grin


Re: Testy AV-Comparatives - nikita - 25.05.2011

Hm... Microsoft całkiem nieźle się prezentuje prawie na środku "tabeli". Taka trochę nowośćWink Pewnie gorzej by to wyglądało gdyby w teście brały udział wszystkieczołowe produkty w branży.


Re: Testy AV-Comparatives - facecik - 25.05.2011

polak900 napisał(a):wyniki wykrywania malware realtime nieco ponad 60% skuteczności dla najlepszego programu - tragediaWall
pewnie Symantec i avast mieliby lepsze wyniki Grin

Polak, a kiedy to w tesach AV-Comparatices Proactive Test wyniki to były lepsze niż w tym roku ?
Ja nie za bardzo sobie przypominam, parę razy Avira miała ponad 70% ale wtedy miała też dużo FP.Reszta zawsze oscylowała w granicach 60% max wykrywalności.


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 25.05.2011

sorry ale czy to nie jest za mało
czujesz się bezpieczny przy takim wykrywaniu w real time, weź pod uwagę innych zielonych użytkowników, którzy instalują sobie powiedzmy taką GDATE
i myślą że jest ok, a tu tylko 61% skuteczności, dla mnie to jest niedopuszczalne, ale to dla mnie


Re: Testy AV-Comparatives - facecik - 25.05.2011

polak900 napisał(a):sorry ale czy to nie jest za mało
..... weź pod uwagę innych zielonych użytkowników, którzy instalują sobie powiedzmy taką GDATE
i myślą że jest ok, a tu tylko 61% skuteczności, dla mnie to jest niedopuszczalne, ale to dla mnie

Polak, ale ja tu nie dyskutuje o skuteczności, czy jest wystarczająca czy nie, ale o tym że poziom proaktywnej ochrony w aktualnym teście jest podobny jaki był w ubiegłych latach.
A Ty płaczesz że tragedia.Jest jak było,czyli bez zmian .
I to się długo nie zmieni, bo zaawansowany user poradzi sobie nawet bez AV, a nowicjusz nie używa sandboxa czy HIPS-a , a sygnatury zawsze będą w tyle za nowościami.
Na razie nie wymyślili skutecznej proaktywnej ochrony dla kompletnego laika.
polak900 napisał(a):czujesz się bezpieczny przy takim wykrywaniu w real time,

Ja czuję się bardzo bezpieczny , nawet bez AV czy HIPSa, czy piaskownicy . A Ty nie ?


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 25.05.2011

ty tak
ja też
poziom wykrywania jest na tym samym poziomie, ale to nie znaczy że nie może być większy
programy av i ich real time stoją w miejscu, to widać od kilku lat
dla mnie real time jest najważniejszy w av i powinien się szacować na poziomie 80 % dla najlepszego programu,
ale może dla ciebie jest ok
nie ma co nad tym deliberować bo sie nie zgodzimy


Re: Testy AV-Comparatives - facecik - 25.05.2011

No nie dogadamy, bo nie czytasz co ja piszę Smile
Ja twierdzę że testy proaktywne stoją w miejscu , na tym samym poziomie , i nie ma tragedii.
Ty stwierdziłeś że aktualny test wypadł tragicznie, a ja się z tym nie zgadzam , bo poziom jest co roku taki sam , na podobny poziomie.
Zgadzasz się ? Wink


Re: Testy AV-Comparatives - zord - 25.05.2011

polak900 czytałeś metodologie testu ?
programy były ostatni raz aktualizowane 22 lutego, od 23 lutego do 3 marca były zbierane próbki i potem testowali programy
w czasie testów nie było dostępu do internetu (między innymi symantec dla tego nie chciał brać udziału bo był by bez pomocy z chmurki)


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 25.05.2011

przestańmy zord Symanteca w to mieszać
mnie interesuje tylko wynik końcowy, jest dla mnie marny, nie ma programu, który by się znaczniepoprawił. a parę obniżyło loty
nie mamy co dyskutować av jak dla mnie zawodzą


Re: Testy AV-Comparatives - zord - 25.05.2011

czyli według ciebie nieaktualizowane programy powinny mieć wynik 100%Cool


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 25.05.2011

pisałem o 100% gdzie to napisałemGrin


Re: Testy AV-Comparatives - tommyklab - 25.05.2011

Hmm, można powiedzieć, że to jest test świeżych próbek na nieuaktualnianym AV/IS i niewpiętym do neta przez dokładnie 9 dniWink


Re: Testy AV-Comparatives - ichito - 26.05.2011

Panowie nie czarujmy się i nie gorączkujmy - parę dni temu widziałem gdzieś raport (nie wiem czy nie Kasperskyego) analizujący ilość i rodzaj malware za cały ostatni kwartał czyli 4 m-ce 2011...rzut oka na wykres pokazywał, że ilość malware z tym okresie to niemal połowa całego malware wykrytego w ubiegłym roku. Przyrost jest zastraszający i żaden producent nie nadgoni z sygnaturami, bo to niemożliwe.


Re: Testy AV-Comparatives - tommyklab - 26.05.2011

Po naszym forumowym skromnym labie już to widzę:

- za cały 2010 (12.2009-11.2010) rok było 10.4GB malware
- od 12.2010 do 05.2011 już jest prawie 10GB

A to są tylko te pozbierane malware ogólnie dostępne, bez wariantów, odmian, mutacji Smile