SafeGroup
Testy AV-Comparatives - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Publikacje (https://safegroup.pl/forum-27.html)
+--- Dział: Testy (https://safegroup.pl/forum-22.html)
+--- Wątek: Testy AV-Comparatives (/thread-707.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


Re: Testy AV-Comparatives - ichito - 26.05.2011

Tommy...sam widzisz i nie potrzebujesz do tego opracowań Smile Wg mnie poziom wykrywania znacząco nie wzrósł...i nie wzrośnie...ponieważ zwyczajnie nikt z producentów nie nadąża za opracowywaniem sygnatur. Opracują 100 tys. a w tym samym czasie przybywa ze 150 tys. jedyne wyjście to "wspomagacze" czyli wszelkiej maści dodatkowe monitory zachowań, moduły analizy heurystycznej czy chmurki. I dlatego klasyczne AV i klasyczne testy na detekcję już tracą powoli na znaczeniu, bo chyba bardziej zależy producentom na realnym działaniu dla użytkownika i wprowadzaniu coraz to kolejnych "polepszaczy" kosztem nawet rezygnacji z prestiżowych testów.
-----------------------
edit:
znalazłem to opracowanie...faktycznie Kaspersky Lab

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cały artykuł"IT Threat Evolution for Q1-2011"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Testy AV-Comparatives - ananael - 26.05.2011

Ten test pokazuje siłę heurystyki produktów. Jest to jeden z najważniejszych składników każdego poważnego antywirusa.
Dobre wyniki G-Daty, ESETu, Aviry, przyzwoicie Kaspersky i Panda. Reszta mizernie.

Co do Avasta.. Niby go nie ma w teście a i tak jest Tongue
G-Data to przecież połączone siły Avasta i Bitdefendera. Razem 61%, sam Bitdefender 35% więc Avast jest z pewnością w górnej części tabeli, ale nie sądzę żeby sam znalazł się w pierwszej trójce.


Re: Testy AV-Comparatives - Eugeniusz - 26.05.2011

Nie ma sensu od 61% odejmować 35%, bo po pierwsze G Data ma starsze wersje silników (a sygnatury w tym teście to sprawa drugorzędna, więc liczą się emulatory, heurystyka), po drugie nie zawsze Avast wykryje to czego BitDefender nie wykrył.


Re: Testy AV-Comparatives - ananael - 26.05.2011

Yyyy... a kto odejmuje?


Re: Testy AV-Comparatives - Eugeniusz - 26.05.2011

Przymierzałeś się Tongue


Re: Testy AV-Comparatives - shinjiru - 27.05.2011

A nie lepiej by było oddać sprawę w ręce userów?None Założyłem nawet temat z propozycją byśmy mogli sami dodawać sygnatury do istniejących baz plus ich update czy coś w tym stylu, jak widać pomysł zbyt głupi bo nikt nie skapował...


Re: Testy AV-Comparatives - tommyklab - 27.05.2011

To fajnie Symantec daje o sobie swiadectwo, bez sieci nie umie zrobi© HIPSa
p.s. muszé zrobi© resa, bo sie jézyki pomieszaøy Smile


Dodano: piątek, 27 maja 2011, 23:25

ichito napisał(a):Tommy...sam widzisz i nie potrzebujesz do tego opracowań Smile Wg mnie poziom wykrywania znacząco nie wzrósł...i nie wzrośnie...ponieważ zwyczajnie nikt z producentów nie nadąża za opracowywaniem sygnatur. Opracują 100 tys. a w tym samym czasie przybywa ze 150 tys. jedyne wyjście to "wspomagacze" czyli wszelkiej maści dodatkowe monitory zachowań, moduły analizy heurystycznej czy chmurki. I dlatego klasyczne AV i klasyczne testy na detekcję już tracą powoli na znaczeniu, bo chyba bardziej zależy producentom na realnym działaniu dla użytkownika i wprowadzaniu coraz to kolejnych "polepszaczy" kosztem nawet rezygnacji z prestiżowych testów.
-----------------------
edit:
znalazłem to opracowanie...faktycznie Kaspersky Lab

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cały artykuł"IT Threat Evolution for Q1-2011"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



No przecież na www kaspersky nie tak dawno pisało, że opracowali i opantentowali chyba w usa technologię na wykrywaniu nowego malware po samym nowym md5, ile w tym prawdy to nie wiem, może źle przeczytałem Smile

Dokładnie, teraz znacząca rola to HIPS Smile


Re: Testy AV-Comparatives - ananael - 27.05.2011

shinjiru napisał(a):A nie lepiej by było oddać sprawę w ręce userów?None Założyłem nawet temat z propozycją byśmy mogli sami dodawać sygnatury do istniejących baz plus ich update czy coś w tym stylu, jak widać pomysł zbyt głupi bo nikt nie skapował...


To by botnety zaczely sygnatury robic i jeszcze by je dystrybuowaly ;p
A tak serio to mozesz sobie trzaskac sygnaturki do ClamAVa..


Re: Testy AV-Comparatives - shinjiru - 28.05.2011

no, ale sam pomyśl, liczy się bezpieczeństwo użytkowników, więc można by też im było zaufać... coś by mogli wymyśleć w tym stylu co podałem, bo myślę,że to by się mogło opłacać niż samo wysyłanie do labu


Re: Testy AV-Comparatives - jViper - 01.06.2011

Jak ktoś nie ma wyobraźni i odpala każdą nieznaną aplikację to nie pomoże mu najlepszy pakiet IS.
Każdy z tych pakietów ma słabą heurystykę a większość z nich wciąż oparta jest o sygnaturki.

Jedynie co pomocne może być to jakiś plugin do przeglądarki z antywirem w chmurze.
I wierzcie mi, że to wystarczy do bezpiecznego surfowania.


Re: Testy AV-Comparatives - marsellus - 01.06.2011

jViper napisał(a):Jak ktoś nie ma wyobraźni i odpala każdą nieznaną aplikację to nie pomoże mu najlepszy pakiet IS.
Każdy z tych pakietów ma słabą heurystykę a większość z nich wciąż oparta jest o sygnaturki.

Jedynie co pomocne może być to jakiś plugin do przeglądarki z antywirem w chmurze.
I wierzcie mi, że to wystarczy do bezpiecznego surfowania.

Jedyne co może być pomocne w takiej sytuacji to AppGuard Cool


AV-Comparatives Whole Product Dynamic "Real World" June - facecik - 15.07.2011

Nowy test od AV-Comparatives

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Monthly Results

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Testy AV-Comparatives - KaMiL - 15.07.2011

Brawo F-Secure Cool


Dodano: 15 lip 2011 20:57

Ale zaraz... toć to jest stary test...


Re: Testy AV-Comparatives - facecik - 15.07.2011

Czytaj Kamil dobrze Wink


Re: Testy AV-Comparatives - KaMiL - 15.07.2011

Ok, chyba już rozumiem Smile, ale to po co najpierw dales link do starego testu? Bo aktualny to jest ten miesieczny.


Re: Testy AV-Comparatives - facecik - 15.07.2011

Tak masz rację , źle powklejałem Facepalm
Poprawione , ale F-Secure nadal najlepszy , i w tym miesiącu i w tym roku.


Re: Testy AV-Comparatives - Eugeniusz - 15.07.2011

F-Secure, F-Secure, Fu***ing Secure Tongue


Re: Testy AV-Comparatives - KaMiL - 15.07.2011

No, a mi chodzilo o ten pierwszy link Wink

Geniu, co Ty brałeś? Smile


Re: Testy AV-Comparatives - Eugeniusz - 15.07.2011

Cytat z wildersów Smile


Re: Testy AV-Comparatives - ktośtam - 15.07.2011

Nie no wynik F-Secure jest miażdżący. Compromised: 0,2% I teraz nie rozumiem dlaczego z takim wynikiem, F-Secure jest tak mało popularny? Ah, już wiem. Marketing...Suspicious