SafeGroup
Testy AV-Comparatives - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Publikacje (https://safegroup.pl/forum-27.html)
+--- Dział: Testy (https://safegroup.pl/forum-22.html)
+--- Wątek: Testy AV-Comparatives (/thread-707.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


Re: Testy AV-Comparatives - Pablosss - 20.09.2009

zord napisał(a):to jest praktycznie to samo przy dostępie czyli podczas zapisu pliku na dysk


Jeśli dla Ciebie wykrywanie zagrożenia podczas skanowania ( czyli za pomocą skanera na żądanie ) to jest to samo co wykrycie zagrożenia podczas zapisu na dysk ( przez skaner rezydentny ) to jest to samo to o czym my tu rozmawiamy Smile


Re: Testy AV-Comparatives - zord - 20.09.2009

a nie jest to to samo bo ?


Re: Testy AV-Comparatives - Pablosss - 20.09.2009

zord napisał(a):a nie jest to to samo bo ?


Bo podczas skanowania na żądanie uruchomiony jest skaner jak sama nazwa wskazuje a podczas wykrywania zagrożenia w trakcie zapisu działa tzw skaner rezydentny czyli ochrona w czasie rzeczywistym która chodzi cały czas, w przeciwieństwie do skanera który uruchamia się jak sama nazwa mówi "na żądanie".


Re: Testy AV-Comparatives - zord - 20.09.2009

i co z tego wynika nic w niektórych programach nie ma osobnych ustawień skanera i rezydenta i czy wejdziesz do folderu w którym są próbki virusów czy zeskanujesz ten folder wynik będzie taki sam


Re: Testy AV-Comparatives - Pablosss - 20.09.2009

zord napisał(a):i co z tego wynika nic w niektórych programach nie ma osobnych ustawień skanera i rezydenta i czy wejdziesz do folderu w którym są próbki virusów czy zeskanujesz ten folder wynik będzie taki sam


Nie znam wszystkich AV ale wydaje mi się że w znacznej większościz nich są osobne ustawienia dla każdej tej funkcji.


Re: Testy AV-Comparatives - zord - 20.09.2009

w antyvirusie ms nie ma w f secure którego teraz używam też tak jak w wielu innych nie ma
zauważyłem generalnie że się czepiasz słówek mimo że nic to nie wnosi do tematu


Re: Testy AV-Comparatives - Pablosss - 20.09.2009

zord napisał(a):w antyvirusie ms nie ma w f secure którego teraz używam też tak jak w wielu innych nie ma
zauważyłem generalnie że się czepiasz słówek mimo że nic to nie wnosi do tematu


Wnosi bardzo wiele, tylko po prostu tego nie widzisz ponieważ jesteś święcie przekonany że tylko Ty masz rację Smile


Re: Testy AV-Comparatives - zord - 20.09.2009

według mnie nie wnosi nic dałem przykład antyvirusa ms i kilka postów trzeba było zmarnować na wyjaśnienia że przy dostępie i skanowaniu wykrywa tak samo


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 20.09.2009

o znowu się kłócicie
dawno nie było sporu


Re: Testy AV-Comparatives - Pablosss - 20.09.2009

zord napisał(a):według mnie nie wnosi nic dałem przykład antyvirusa ms i kilka postów trzeba było zmarnować na wyjaśnienia że przy dostępie i skanowaniu wykrywa tak samo


MS nie jest jedynym AV na rynku.


Re: Testy AV-Comparatives - zord - 20.09.2009

Pablosss napisał(a):MS nie jest jedynym AV na rynku.


albo mi się wydaje albo pisałem właśnie o nim


Re: Testy AV-Comparatives - Pablosss - 20.09.2009

zord napisał(a):albo mi się wydaje albo pisałem właśnie o nim


Widzę że ta dyskusja do niczego nie doprowadzi. Nie zapominaj tylko o tym że nawet najlepszy AV wykrywa zaledwie kilka % szkodliwego kodu obecnego w sieci. Na szczęście coraz więcej osób zaczyna to dostrzegać i zaczyna dostrzegać potrzebę używania nowocześniejszych programów ochronnych.


Re: Testy AV-Comparatives - VenomX - 20.09.2009

Zgadza się Pablosss , mojej ochrony nikt nie przebije Tongue


Re: Testy AV-Comparatives - Pablosss - 20.09.2009

VenomX napisał(a):Zgadza się Pablosss , mojej ochrony nikt nie przebije Tongue


To tylko kwestia czasu, na każdego coś się znajdzie Smile


Re: Testy AV-Comparatives - VenomX - 20.09.2009

Wydaje mi się iż na SD będzie najtrudniej dlatego on jak coś posprząta Smile


Re: Testy AV-Comparatives - zord - 20.09.2009

Też się zgadzam ale dyskusja była o wykrywalności i wynikach testów AV-COMPARATIVES które co da się zauważyć nie we wszystkich przypadkach pokrywają się z rzeczywistością


Re: Testy AV-Comparatives - VenomX - 20.09.2009

zord napisał(a):Też się zgadzam ale dyskusja była o wykrywalności i wynikach testów AV-COMPARATIVES które co da się zauważyć nie we wszystkich przypadkach pokrywają się z rzeczywistością


Zord - Skoro testy tobie nie odpowiadają to po prostu nie opieraj się na nich a na własnych . Od dłuższego czasu nie interesowały mnie tego typu testy posiadając Noda, istotą jest to , że system jest czysty i nie ma problemów .


Re: Testy AV-Comparatives - Pablosss - 20.09.2009

zord napisał(a):Też się zgadzam ale dyskusja była o wykrywalności i wynikach testów AV-COMPARATIVES które co da się zauważyć nie we wszystkich przypadkach pokrywają się z rzeczywistością


Wiele zależy też od wersji programów, do testów są przeważnie brane starsze wersje programów, co może mieć wpływ na wyniki.


Re: Testy AV-Comparatives - tikrit2 - 22.09.2009

Testy zawsze mogą dziwić. Trzeba jednak pomyśleć, że nad aplikacjami pracują ludzie i to od ich pracy zależy jakość produktu. Nikt nie może mieć na starcie gwarantowanej pierwszej 5tki. Sama marka nie pociągnie jeżeli nie idzie za nią ciężka praca, dobra koncepcja i odrobina szczęścia. Dlatego nie odmawiajmy ''potencjalnie gorszym'' wzlotów, tak jak odmawiamy
''potencjalnie lepszym'' spadków. Każda branża się zmienia, a ta... sami wiecie najlepiej jak szybko.Grin.
Jeżeli już mamy porównywać ten test do innego, to tylko do poprzedniego z AV-Comparatives (ze względu na podobne założenia).


Re: Testy AV-Comparatives - VenomX - 22.09.2009

Zgadza się Smile