SafeGroup
PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: PC Tools Firewall Plus - wasze opinie (/thread-725.html)



PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - Plati - 28.03.2009

Witajcie, założyłem ten temat, bo już nie wiem co myśleć o firewallu firmy PC Tools. Jest to bardzo dobry i darmowy firewall (86% w teście Matousec), przejrzysty i spolszczony interfejs, zadaje mało pytań w przeciwieństwie do D+ w CIS i nie spowalnia uruchamiania komputera jak Online Armor w wersji 3.0 i 3.5 beta.

Dla mnie jego największym plusem jest stosunkowo mała ilość opcji, spolszczony interfejs, dobra skuteczność. Jednak u mnie przed formatem po instalacji tego FW system po uruchomieniu wywalał BSODy. Więc już nie wiem co o nim myśleć, z pewnością chciałbym go mieć, ale chcę poznać wasze opinie na temat PC Tools Firewall Plus, jak u was działa i czy "opłaca" się go mieć.


Re: PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - polak900 - 28.03.2009

nie dopracowany jest ten pakiet pod względem stabilności, nie tylko tobie wywala niebieskie ekrany.
poza tym jest ok, ale ten pierwszy zarzut go dyskwalifikuje w moich oczach aż do momentu kiedy poprawią.
zapomniałem dodać że testowałem go na windows vista , nie wiem jak chodzi na xp


Re: PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - Dozamet1 - 28.03.2009

Kiedyś starsze wersje u niektórych nie pyły wykrywane prze centrum zabezpieczeń ale najnowsza już jest git!Lekki, średniej jakości firewall a co najważniejsze w rodzimym języku!Chyba dobra alternatywa jak ktoś nie lubi upierdliwego comodo.zonealarm który spowalnia wczytywanie stron oraz nie chce płacić za np.Outpost


Re: PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - mbm86 - 28.03.2009

U mnie też PC Tools Firewall wywalał BSOD-y Sad
Gdyby tego nie było to myślę że zagościłby na moim kompie dłużej niż na kilkanaście minut bo tyle czasu dobrze chodził a potem niestety wpadka.
Dwa razy podchodziłem do tego firewalla i niestety zawsze miałem z nim ten sam kłopot. Jak widzę nie jest to odosobniony problem.


Re: PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - mateusxzz - 28.03.2009

A ja mówię, że jest to dobry Firewall Smile


Re: PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - mbm86 - 28.03.2009

MateusXz napisał(a):A ja mówię, że jest to dobry Firewall Smile Zainstalowany na Windows Vista SP2 RC Smile Zero niebieskich ekranów chodzi stabilnio i bezszelestnie Smile Macie z nim problem, ja na szczęście nie Smile

Miałeś po prostu szczęście Smile Może po formacie, na czystym systemie nie byłoby tych kłopotów. Być może to wina złej konfiguracji.


Re: PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - mateusxzz - 28.03.2009

Nie wiem czy miałem szczęście Smile


Re: PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - Dozamet1 - 28.03.2009

Ja mam XP z Sp3 i jak ostatnio miałem tego firewall to żadnych problemów z nim nie miałem!


Re: PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - Jurek - 28.03.2009

Testowałem ten firewall i napiszę parę słów na tamat jego mocnych i słabych stron.
Atuty, to: bezpłatność, polska wersja, łatwa konfiguracja, opcja dla niezaawansowanych użytkowników, ochrona Wi-Fi i bardzo dobry wynik w teście Matouseca (firewall z SD) - 86%.

Mankamenty to: wieszanie się przy pierwszym otwieraniu po instalacji niektórych aplikacji, np. MPC i LimeWire, kłopot z zapamiętywaniem niektórych reguł no i czasem komplikacje przy instalacji zapory.
Chcę podkreślić, że PCTools Firewall Plus jest kompletny tylko w przypadku instalacji Spyware Doctora, który pełni funkcję nie tylko ochrony przeciw spyware ale również HIPSa, moim zdaniem jednak nie najlepszego.

Z darmowych zapór chyba lepiej polecić OA lub Comodo.


Re: PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - mbm86 - 28.03.2009

Cytat: Z darmowych zapór chyba lepiej polecić OA lub Comodo.


Z tym się zgodzę ale wolę póki co OA dlatego że jest w miarę prosty w obsłudze. Gdyby Comodo było po polsku to kto wie? Tongue


Re: PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - Plati - 28.03.2009

mbm86 napisał(a):U mnie też PC Tools Firewall wywalał BSOD-y Sad
Gdyby tego nie było to myślę że zagościłby na moim kompie dłużej niż na kilkanaście minut bo tyle czasu dobrze chodził a potem niestety wpadka.
Dwa razy podchodziłem do tego firewalla i niestety zawsze miałem z nim ten sam kłopot. Jak widzę nie jest to odosobniony problem.


no właśnie, ale ciekawe czemu nie rozwiążą tego problemu...


Re: PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - Jurek - 28.03.2009

mbm86 napisał(a):
Cytat: Z darmowych zapór chyba lepiej polecić OA lub Comodo.


Z tym się zgodzę ale wolę póki co OA dlatego że jest w miarę prosty w obsłudze. Gdyby Comodo było po polsku to kto wie? Tongue


Z naszych eksperymentów na forum wynika również, że OA posiada trochę lepszy HIPS od Comodo.
Czy ma również bazę automatycznych reguł,kontrolę www,blokadę IP, ID, tryb stealth i skaner antyspyware tak jak Outpost?


Re: PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - mbm86 - 28.03.2009

Jurek napisał(a):
mbm86 napisał(a):
Cytat: Z darmowych zapór chyba lepiej polecić OA lub Comodo.


Z tym się zgodzę ale wolę póki co OA dlatego że jest w miarę prosty w obsłudze. Gdyby Comodo było po polsku to kto wie? Tongue


Z naszych eksperymentów na forum wynika również, że OA posiada trochę lepszy HIPS od Comodo.
Czy ma również bazę automatycznych reguł,kontrolę www,blokadę IP, ID, tryb stealth i skaner antyspyware tak jak Outpost?


W wersji free niestety nie ma większości z tych funkcji


Re: PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - p!otr@$ - 28.03.2009

u mnie też bsody plik przy zamykaniu systemu od karty XFI niezdążyłem kliknąć ok


Re: PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - Plati - 29.03.2009

mbm86 napisał(a):(...) Gdyby Comodo było po polsku to kto wie? Tongue


To będzie niespodzianka Smile

@Jurek, jeżeli pytasz o PC Tools FW, to on posiada tryb stealth, blokadę IP. Najbardziej jednak ten produkt PC tools mnie wkurzał z aktualizacjami. Klikałem codziennie na Smart Update, i z 2 razy się zaktualizował, jednak później gdy zerknąłem do informacji o wersji, to tam bylo napisane, że funkcja Smart Update nigdy nie była używana.


Re: PC Tools Firewall Plus - wasze opinie - Jurek - 13.11.2011

Plati napisał(a):@Jurek, jeżeli pytasz o PC Tools FW, to on posiada tryb stealth, blokadę IP. Najbardziej jednak ten produkt PC tools mnie wkurzał z aktualizacjami. Klikałem codziennie na Smart Update, i z 2 razy się zaktualizował, jednak później gdy zerknąłem do informacji o wersji, to tam bylo napisane, że funkcja Smart Update nigdy nie była używana.


Używałem PCTools Firewall Plus wraz z SD i osobiście nie polecam. Comodo z Defese+, właściwie skonfigurowany i odpowiednio używany jest znacznie skuteczniejszy, szybszy i bezawaryjny.

Ja używam Outposta Firewalla i jestem bardzo zadowolony. Leciutki, szybki, wyjątkowo skuteczny firewall oraz HIPS. Na normalnym poziomie ochrony bardzo mało komunikatów a przy włączonym trybie samouczenia, zero komunikatów. Tryb samouczenia jest idealny dla niezaawansowanych użytkowników ale nie zapewnia najwyższego bezpieczeństwa, ponieważ wszystkie decyzje podejmuje program a nie zawsze są one właściwe Smile