SafeGroup
F-Secure Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: F-Secure Internet Security (/thread-756.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 14.07.2011

I tu sie mylisz, bo w wersji 2012 Kasper jest o wiele lzejszy od wersji 2011 Wink


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 14.07.2011

Może jest lżejszy, ale lekki nie jest na pewno.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 14.07.2011

Czy ja wiem?...


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 14.07.2011

Takie są moje odczucia, w porównaniu np. do Nortona - Kaspersky jest mułem.


Re: F-Secure Internet Security - facecik - 15.07.2011

Zgadza się, nie chodzi tu o zajętość pamięci , ale o katowanie procka i dysku.
A wykrywalność jest jaka jest, dlatego obecna wersja jak i 2 poprzednie , niczym pozytywnym nadal się nie wyróżniają.
To bardzo solidny soft utrzymujący zawsze wysoki poziom, ale tylko tyle.


Re: F-Secure Internet Security - N!xau - 15.07.2011

PascalHP napisał(a):DeepGuard, który blokuje czasami za dużo, np. przy włączonym DeepGuardzie nie zainstalujesz (nawet nie tyle instalacja, co uruchomienie programu, z tego co pamiętam) Alcohol''a albo Daemon Tools''a bo go zablokuje, nawet nie mówiąc o tym i w sumie przeciętny użytkownik nie znajdzie przyczyny, ponadto domyślnie zablokowana jest wymiana plików między komputerami, przez co użytkownik sam musi utworzyć reguły, z mojego doświadczenia wiem, że nie zawsze załapał i trzeba było całkowicie wyłączyć zaporę, by udostępnianie plików było możliwe.

Jakiej wersji uzywales ? Bo ja na pc mialem kazda wersje f-secure od 2008 poczawszy i nigdy nie mialem takich problemow z daemonem czy oDC. A co do sterownika daemona to przez ten sterownik nie da sie skanowac np GMERem itdSmile

Mam pytanie do tych co testuja bete 2012, czy f-secure bedzie mial wsparcie dla opery, chrome ?


Re: F-Secure Internet Security - Eugeniusz - 15.07.2011

To zamiast Daemon Tools zainstalujcie sobie Virtual Clone Drive. Do podstawowych zadań wystarcza, nie jest oparty na sterowniku SPTD (tym problematycznym).


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 15.07.2011

N!xau napisał(a):
PascalHP napisał(a):DeepGuard, który blokuje czasami za dużo, np. przy włączonym DeepGuardzie nie zainstalujesz (nawet nie tyle instalacja, co uruchomienie programu, z tego co pamiętam) Alcohol''a albo Daemon Tools''a bo go zablokuje, nawet nie mówiąc o tym i w sumie przeciętny użytkownik nie znajdzie przyczyny, ponadto domyślnie zablokowana jest wymiana plików między komputerami, przez co użytkownik sam musi utworzyć reguły, z mojego doświadczenia wiem, że nie zawsze załapał i trzeba było całkowicie wyłączyć zaporę, by udostępnianie plików było możliwe.

Jakiej wersji uzywales ? Bo ja na pc mialem kazda wersje f-secure od 2008 poczawszy i nigdy nie mialem takich problemow z daemonem czy oDC. A co do sterownika daemona to przez ten sterownik nie da sie skanowac np GMERem itdSmile

Mam pytanie do tych co testuja bete 2012, czy f-secure bedzie mial wsparcie dla opery, chrome ?


na wydanie wersji finalnej z obsługą innych przeglądarek bym się nie nastawiał. Najprawdopodobniej później(dodatek do wersji finalnej) wyjdziepełna obsługa chrome( jako 3 najpopularniejsza przeglądarka) na opere bym się nie nastawiał.


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 15.07.2011

Szczerze mówiąc to na razie wcale nie może ujrzeć światła dziennego obsługa tych przeglądarek. Jak na razie chyba, to BitDefender zrobił krok do przodu, że Opera również jest obsługiwana.


Dodano: 15 lip 2011, 2011 13:10

Eugeniusz napisał(a):To zamiast Daemon Tools zainstalujcie sobie Virtual Clone Drive. Do podstawowych zadań wystarcza, nie jest oparty na sterowniku SPTD (tym problematycznym).


Nie w tym rzecz, chodzi po prostu o samo zachowanie programu na ten sterownik.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 15.07.2011

PascalHP, nie rozumiesz, że nie tylko Fsecure uznaje ten sterownik za wirusa?


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 16.07.2011

Rozumiem, tylko fałszywy alarm, to fałszywy alarm, nieważne ile aplikacji go ma - liczy się fakt, że identyfikuje go jako zagrożenie, a właściwie po prostu go blokuje - bez słowa.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 16.07.2011

Bo DeepGuard to HIPS zautomatyzowany... Ale w ciągu kilku sekund aplikację można dodać do zaufanych.


Re: F-Secure Internet Security - Ratatui - 16.07.2011

Jak zwykle kamil10506 nie wie o czym mówi i myli skaner bahawioralny z HIPSem.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 16.07.2011

Jak zwykle Ratatuigada głupoty. Jakbyś wiedział, cokolwiek na temat F-Secure, to czasami pyta on o akcję.


Re: F-Secure Internet Security - Ratatui - 16.07.2011

kamil10506 napisał(a):pisząc HIPS zautomatyzowany miałem na myśli skaner behawioralny


Pisząc serek topiony mam na myśli wiertarkę udarową. Jak coś piszesz to najpierw to przeczytaj. Poczytaj o technologii DeepGuard i zapoznaj się czym jest HIPS.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 16.07.2011

Zedytowałem post, bo najpierw napisałem masło maślane. I widziałeś to przed wyslaniem swojego postu, mimo to nie zmieniles go.
To proszę bardzo, daj linka do artykułu czym jest DeepGuard. Blokerem behawioralnym?

Cytat: DeepGuard określany również jak HIPS – Host Intrusion Prevention System działa poprzez wykonywanie serii analiz aplikacji działających w systemie Windows, które są uruchamiane w celu nie tylko sprawdzenia, jak wyglądają, ale co bardziej istotne, w jaki sposób się zachowują. Analiza behawioralna systemu DeepGuard składa się z dwóch głównych komponentów. Są to:

– Silnik Gemini – mechanizm heurystyczny wykonujący statyczne sprawdzenie pliku. Poszukuje cech powszechnych pośród aplikacji złośliwych. Np. czy plik jest spakowany, nie ma odpowiedniego podpisu cyfrowego itd. Pegasus – wirtualne środowisko (SandBox1).

– Pegasus uruchamia plik wewnątrz tego środowiska i analizuje jego działanie bez niebezpieczeństwa dla normalnego środowiska Windows.

DeepGuard 2.0 NHIPS –Network HIPS, może być traktowany jako 3. silnik dla HIPS ( DeepGuard pierwszej generacji). Gdy działa (niezbędne jest połączenie sieciowe) sprawdza przed Pegasusem i Gemini. Jeśli NHIPS daje wynik pozytywny lub negatywny, pozostałe silniki już nie skanują aplikacji. Technologia DeepGuard 2.0 zwalcza nowe i nieznane jeszcze złośliwe aplikacje. W ramach aktywnej ochrony wysyła zapytania dotyczące nieznanych aplikacji przez sieć do serwerów analizujących sytuację w internecie w czasie rzeczywistym.
DeepGuard 2.0 zmniejsza czas reakcji na podejrzane aplikacje do zaledwie kilku sekund. Rozpoznaje błyskawicznie zarówno bezpieczne jak i szkodliwe oprogramowanie. Eliminuje w ten sposób zjawisko False Positive (fałszywe alarmy, kiedy prawidłowy program wykrywany jest jako złośliwy) i ogranicza konieczność podejmowania decyzji przez użytkownika. Unikalna, działająca w czasie rzeczywistym sieć sprawdza reputację plików wykonywalnych i blokuje je lub pozwala na ich uruchomienie. Dzięki tej technologii użytkownicy produktów F-Secure są zabezpieczeni już w 60 sekund od pierwszego potwierdzenia nowego zagrożenia.



Re: F-Secure Internet Security - Ratatui - 16.07.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: The concept of proactive malware detection is often loosely called HIPS or Host Based Intrusion Prevention System.


DeepGuard nie jest HIPSem jest połączeniem ochrony proaktywnej, skanera behawioralnego i w małym stopniu posiada elementy HIPSa.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 16.07.2011

A ja nie napisałem, że jest to typowy HIPS, tylko zautomatyzowany. Jest różnica. Nie jest to też typowy bloker behawioralny.


Re: F-Secure Internet Security - Ratatui - 16.07.2011

Tutaj mogę się zgodzić. Nie jest jednak tak bardzo rozbudowany jak np. w Kaspersky Internet Security czy COMODO Internet Security.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 16.07.2011

Oczywiście, ale korzysta on z chmury i z tego opisu wynika, że też z Sandboxa (nie wiedziałem o tym), więc jest to bardzo ważny element w FIS-ie.