SafeGroup
F-Secure Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: F-Secure Internet Security (/thread-756.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


Re: F-Secure Internet Security - facecik - 01.02.2012

Wiesz, spierać nadal się nie będę , bo nie instalowałem wersji 2012 , ale aż nie mogę uwierzyć że okroili wersję IS w stosunku do CS.Instaluje sysytem na VM i zaraz polukam Smile


Re: F-Secure Internet Security - Street - 01.02.2012

Jeśli chodzi o ochronę www to toolbar działa mi tylko pod IE. Mam również zainstalowane comodo dragon w którym FS CS9.30 b381 nie próbował niczego instalować oraz Firefox 10 którm plugin FS "Browsing Protection 1.10" jest niekompatybilny jak na razie. Mam również zainstalowany dodatek "add-on compatibility reporter" który w tym przypadku nie rozwiązał problemu z kompatybilnością niestety.. Nie wiem jak sie ma sprawa do bety 9.31rc2 oraz IS2012 ale na tym CS9.30 tak to wyglądaSmile


Re: F-Secure Internet Security - facecik - 01.02.2012

Ochrona www(skanowanie ruchu http), a toolbar( reputacja stron) to dwie odrębne sprawy, osłona www działa z każdą przeglądarką.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 01.02.2012

facecik napisał(a):Wiesz, spierać nadal się nie będę , bo nie instalowałem wersji 2012 , ale aż nie mogę uwierzyć że okroili wersję IS w stosunku do CS.Instaluje sysytem na VM i zaraz polukam Smile

Naprawdę okroili Smile, bo nawet na Chrom''ie nie ma ochrony.


Re: F-Secure Internet Security - slawektor - 01.02.2012

Ja tylko dopowiem że jeżeli zapora była ustawiona na dom, nie można było pobierać przez µTorrent. Pomagała zmiana na czas pobierania ustawienie zapory na biuro.


Re: F-Secure Internet Security - Street - 01.02.2012

U mnie dodatkowo jeśli zapora jest ustawiona na dom to nie działa comodo dragon Tongue


Re: F-Secure Internet Security - facecik - 01.02.2012

bardok206 napisał(a):W client security tak ale dla zwykłych użytkowników fsecure 2012 nie ma : )


Bardok, zwracam honor , aż uwierzyć nie mogę, że w wersji 2012 nie ma już ochrony www , bardzo dziwne, bo f-secure znam już od ponad 10 lat i zawsze ta ochrona była.
Ciekawe czy jak wprowadzą nowy silnik do wersji CS to też wykastrują ochronę

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

sumie ta ochrona w dość zauważalny sposób spowalniała wczytywanie stron.
No ale tak czy siak, to dziwny sposób rozwoju tego programu.


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 04.02.2012

Witajcie,
czy ktos z was zauwazył problem z tym pakietem na Windows XP?
Mianowicie zainstalowałem go na trzy komputery (dwa z Windowsem xp, jeden z siódemka). Wszystkie systemy swiezo zainstalowane. O ile na siódemce nie ma żadnego problemu z działaniem , o tyle na XP ten program niemiłosiernie tnie Youtuba. Filmiki ładują się do połowy i koniecGrin
Wiecie jak może pozbyć sie tego problemu?


Re: F-Secure Internet Security - andrzej76 - 04.02.2012

alex1155 napisał(a):o tyle na XP ten program niemiłosiernie tnie Youtuba. Filmiki ładują się do połowy i koniec:


A czy przed instalacją F-Secure miałeś takie problemy, sprawdzałeś to ?


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 04.02.2012

Systemy sA nowe, f secure został zainstalowany zaraz po sterownikach Grin


Re: F-Secure Internet Security - andrzej76 - 04.02.2012

Ale czy włączałeś Youtube przed instalacją F-Secure ?Nie musi on być przyczyną problemu. Odinstaluj na jednym z komputerów gdzie jest XP F-Secure, sprawdź czy nie tnie filmów na YT , jeśli tnie nadal to nie jest problem związany z programem zabezpieczającym, jeśli nie będzie ładowało filmów do końca - pewnikiem jest tu winowajcą F-Secure.


PS: Aktualizacje wszystkie są ? Service Packi do XP też ?


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 04.02.2012

andrzej76 napisał(a): Ale czy włączałeś Youtube przed instalacją F-Secure ?Nie musi on być przyczyną problemu. Odinstaluj na jednym z komputerów gdzie jest XP F-Secure, sprawdź czy nie tnie filmów na YT , jeśli tnie nadal to nie jest problem związany z programem zabezpieczającym, jeśli nie będzie ładowało filmów do końca - pewnikiem jest tu winowajcą F-Secure.


PS: Aktualizacje wszystkie są ? Service Packi do XP też ?

Wystarczy wyłaczenie składników Computer security, a youtube dziala ok, stad pytam : jak to naprawic? Musi byc ten soft, bo jest kupiona licencja.


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 04.02.2012

na każdej przeglądarce?


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 04.02.2012

bardok206 napisał(a):na każdej przeglądarce?

Tak, do tego jest osobny problem z Opera, pliki nie pobieraja sie do konca. Trzeba recznie wznawiac.


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 04.02.2012

wyłącz firewalla i sprawdź


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 04.02.2012

PomagaSad Ale firewall jest w trybie normalnym. Da się go jakoś przestawić? Jak nie to wgran może wersję 2011


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 04.02.2012

Spróbuj inne tryby sprawdzić, i sprawdź logi. Jest jeszcze taka opcja włączeniadokładnych logów firewalla , masz w opcjach , potem będziesz mieć plik tekstowy i tam będzie wszystko pisać. Może coś blokuje itpto powinno pokazać.


Re: F-Secure Internet Security - slawektor - 06.02.2012

Jedyne co mnie powstrzymywało przed instalacją F-Secure to to że Norton posiadał Sejf tożsamości.Teraz jest już możliwość instalacji Norton Identity Safe. Korzystniej (bezpieczniej) jest zostawić ustawienia z F-Secure i z Nortona tylko sejf ( bez Safe Web) czy odwrotnie, zostawić Nortona a ochronę stron zF-Secure wyłączyć. Która opcja jest lepsza jeśli chodzi o ochronę?


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 06.02.2012

Nie pwoiem ci dokładnie bo jeszcze czekam na przyjecie aplikacji do bety w cs. Ale sprobuj też np połączenia fesucure + ide...safe.. beta.Może na przyszłość będzie to dobre rozwiązanie.(tu masz sejf +safeweb).


Re: F-Secure Internet Security - slawektor - 06.02.2012

Tak zrobiłem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]