SafeGroup
F-Secure Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: F-Secure Internet Security (/thread-756.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 23.04.2012

kamil10506 napisał(a):Bardok, zainstalowałeś może tę wersję? Jeśli tak, to mógłbyś wrzucić screeny?
No właśnie próbuje ale 2x już instalacja się nie powiodła. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam.

edit:4ta porażka, może ktoś sprawdzić u siebie? Bo nie wiem czy mam dalej próbować czy może to jakaś globalna awaria.

edit: zrobilem raport i wyslalem w sprawie buga,wolałbym aby był gdzie indziej...Mnie bardziej interesowała wzmianka o rezygnacji z pluginów.


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 25.04.2012

Instaluje się już. Po uzyskaniu pomocy od fsecure i użyciu na koniec pliku najnowszego do odinstalowania softu fsecure instalacja przeszła. Trochę się zmieniło. Niedługo wrzucę fotki.


Re: F-Secure Internet Security - Street - 25.04.2012

Sławne problemy z odinstalowaniem fsecure Grin pamiętam też się dwoiłem i troiłem z usunięciem tego softu (w wersji 9.2 bodajże).
Czekamy na fotki Smile


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 25.04.2012

Street napisał(a):Sławne problemy z odinstalowaniem fsecure Grin pamiętam też się dwoiłem i troiłem z usunięciem tego softu (w wersji 9.2 bodajże).
Czekamy na fotki Smile
Ja miałem problem z zainstalowaniem nowej bety. Pewnie zostały gdzieś starsze śmieci z poprzednich bet. A ta bardziej sie różni. Odjęli kilka zbędnych modułów dodali inne i całkowicie nowy firewall-działający z zaporą. Czyli po prostu zapora + ich dodatkowe filtry które mają ją wspomagać.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 25.04.2012

Zmiany w końcu warte zauważenia. Wreszcie zewnętrzna ochrona WWW. Bardok, jak zainstalujesz, sprawdź jak ona się sprawuje i czy nie zamula Smile


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 25.04.2012

Ok to powoli jedziemy, będę aktualizować tenpost. Ochrona przeglądarek czyli bokada stron jak i safe search działa na każdej przeglądarce. Sprawdziłem na ie,fx,chrome,opera i maxthon. Wreszcie koszmar z pluginami będzie zażegnany. Jeszcze jest mały bug kiedy używamy https safe search wtedy nie działa. Właśnie zgłaszam tego buga.

foto1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


foto2 (fajny widok : ) )

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


foto3

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


foto4 (nowe smaczne alerty + wróciło wysyłanie plików do labu )

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


foto5

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


foto6 (fescure+poźniejsza blokda deepgaurd+spyshelter )

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


foto7 (to samo co wyżej tylko bez spysheltera)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


foto8 (przy każdej wysyłce potwierdzamy regulamin)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


foto9 (uruchamianie pc i zamykanie jest szybsze)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


foto10 (alert po wykryciu potencjalnego zagrożenia)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


foto11 (8 kart w chrome,bez żadnego adblocka,+ładujący się onet.pl )

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na razie już nie wrzucam. Najwyżej później jak pojawi się coś ciekawego. Ale to już w innym poście.


Re: F-Secure Internet Security - zord - 25.04.2012

wydaje mi się że ochrona przeglądarek to technologia made in BitdefenderWink


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 25.04.2012

Możliwe, ale bulguard też obsługuje wszystko.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 25.04.2012

Nie no, po prostu cud miód, malina Smile

Na to czekałem. Wyjdzie nowa beta i od razu instaluję.

Dzięki bardok na zestaw screenów Smile

Kurczę, ale się cieszę, szczególnie z tej ochrony WWW i ulepszonego interfejsu Smile


Re: F-Secure Internet Security - slawektor - 25.04.2012

Konto do testowania bety można założyć. Przed chwilą sprawdzałem, założyłem.


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 26.04.2012

Mam prośbę do wszystkich osób posiadających konto w becie fsecure. W "Submit Feature Request" dodajcie prośbę o dodanie ikony w menu kontekstowym. Spamowałem przed wersja 2012 ale nic nie dało, może jak więcej osób napisze to dodadzą.


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 26.04.2012

Jeszcze jakby ktos mógł napisac o dołaczeniu funkcji autoskanu Usb i blokady autoruna , bo tez przed dwunastka pisałem, a nie dodaliGrin


Re: F-Secure Internet Security - Eugeniusz - 26.04.2012

Dlaczego mój apps służy do testów Tongue??


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 26.04.2012

alex1155 napisał(a):Jeszcze jakby ktos mógł napisac o dołaczeniu funkcji autoskanu Usb i blokady autoruna , bo tez przed dwunastka pisałem, a nie dodaliGrin
Alex jak narazie to trzeba wywalczyć jedną małą ikonkę; 0, a ty tu takie cuda dajesz : ).
Eugeniusz napisał(a):Dlaczego mój apps służy do testów Tongue??
Bo jest świeży,rzadki oraz miałem pewność że dg to zauważy. Przy okazji wysłałem z poziomy programy jako zaufany jak i z www do labu. Nie ma za co : P . Próbowałem też otrzymać info z dg mówiące o połączeniu z internet aby zobaczyć tą współprace z firewallem windowsa. Niestety nie udało się.


edit: alex zobacz wyciągnąłem z mojej historii...

Status *
Reviewed
Summary *
A brief outline of the feature request
some ideas
Description *
Detailed explanation of the feature request.
I have some solutions and ideas.Add captcha when unistalling and disabling real-time scanner. Add option to disable autorun on removable media. Add option to reset settings to default.
Comments

T(xxx) R(xxxxxxxx)10 Months ago
Hi Tomasz,

And thank you for your suggestions!

I will add these to our features list and lets see if we can bring these in to the product in upcoming releases!

I co? I du (|)a; )


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 26.04.2012

bardok206 napisał(a):Mam prośbę do wszystkich osób posiadających konto w becie fsecure. W "Submit Feature Request" dodajcie prośbę o dodanie ikony w menu kontekstowym. Spamowałem przed wersja 2012 ale nic nie dało, może jak więcej osób napisze to dodadzą.


Chodzi Ci o skanuj w poszukiwaniu wirusów? Faktteż mnie to wkurza. Wieczorem napiszę.


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 26.04.2012

bardok ja nie walcze o cuda tylko o podstawy normalnej ochrony.GrinGrinGrin Program chce byc numerem 1 , wiec niech sie o to postaraGrin Brak ikonki wkurza, ale nigdy jej nie byłoGrin


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 26.04.2012

Tak kamil. Jak ktoś ma małe menu kont... to mu to nie wadzi. Ale jeśli się tam trochę tego nabierze to szukanie nie jest zbyt wygodne.

Na 14 moich pomysłów tylko ten jak na razie wszedł w życie.

Status *
Assigned
Summary *
A brief outline of the feature request
Go off toolbars
Description *
Detailed explanation of the feature request.
Go endtoolbars procetion. Pls see bitdefender or bullguard 12 procetion for all browsers. This is gr8 solution . The company will save time for creating new versions toolbars to firefox. Users will save more space in the browser. Company will also have less trouble with the continuous updating toolbars. All it comes to health.
Comments

J(pi) P(pi) 7 Months ago
Thank you for your valuable feedback on our beta product!

Your suggestion for a feature will be handled in due course. We will consider your input for future implementation. Do keep the feedback coming as it is one of the most significant ways for us to know what customers want and find of value.

Best regards,
F-Secure Product Management


edit: małe ostrzeżenie dla chętnych na wersje tp58. Jest problem z kilkoma plikami dll. Nie są w katalogu instalacyjnym fsecure tylko czysto porozrzucane na dysku. Przeważnie jest to c:\ ,ale w moim przypadku było to na f.Z plikami nic nie wolno robić może to spowodować kłopoty.

edit2: Ciekawi mnie jak i czywogóle sobie poradzą firmy od bezpieczeństwa z protokołem szyfrowanym w googlu. Np w fsecure i bullguardzie w chrome(jak jesteśmy zalogowani na konto) to w standardzie szyfrowanie działa. Jeśli działa to niestety wyniki wyszukiwania safe search się nie wyświetlają. Pamięta ktoś jak jest w bitdefenderze? Z fsecure odpisali mi już tak.

Cytat: Hello,

Our product intercepts the network traffic on the network level. When you browse https sites, we cannot inspect the traffic as it is encrypted. In the https traffic we can see only the destination address - for example in this google search example we can see just that "https://www.google.pl/..." string, not what the page contents would look like.

So, if you''d try to go to a malicious web site, we would see that address and block the connection.



Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 06.05.2012

Właśnie wrzuciłem Technology Preview. Nie wiedziałem, że TP nie ma zapory.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 06.05.2012

F-Secure dorzuca swoje reguly do systemowej zapory od ostatniej wersji


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 06.05.2012

W sumie to nawet nie jest głupi pomysł, zamiast rozwijać odrębny produkt, wykorzystują systemowy ulepszając go.