SafeGroup
F-Secure Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: F-Secure Internet Security (/thread-756.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


Re: F-Secure Internet Security - LikwidatoR - 08.08.2009

Mi wersja 2009 skanowałakompa pare H wiec wywaliłem nie było sensuSmile


Re: F-Secure Internet Security - tommyklab - 08.08.2009

Czy F-Secure przypadkiem nie ma baz AV od kaspra i od avasta? Wiem, że ma 2 silniki skanujące.


Re: F-Secure Internet Security - LikwidatoR - 08.08.2009

Ma od Kaspra i od ad-aware Wink
Ma 4 silniki 2 jakieś swojejedne od Kaspra i od LavasoftuWink


Re: F-Secure Internet Security - zord - 08.08.2009

nie wiem ostatnio miał od kasperskyego w 2010 podobno z bitdefendera
dodatkowo jest F-Prot i Lavasoft


Re: F-Secure Internet Security - tommyklab - 08.08.2009

No to dziękuję za podpowiedź, widocznie kiedyś miał 2, jak jeszcze się do niego przymierzałem Smile


Re: F-Secure Internet Security - LikwidatoR - 08.08.2009

Niech ma nawet i 10 silnikow jak jego produkt opiera sie o sygnatury. Tenprodukt np w wersji 2009 nie posiadadobrej heurystykiopiera sie glownie o sygnatury innych producentow aporzadny pakiet uwaza sie za dobry jak posiada tez dobre inne mechanizmy ochronne m.in. heurystyke. W AV-C w testach proactiveosiaga żenujące wyniki , w tescie usuwania i wykrywaniatez AV-C mimo paru silnikow jest w tyle za programami z jednym silnikiem Avira czy nodem czy Kasperskym. G data jako jedynyz 2 silnikami ladnie sobie radziSmile Jak sie posiada 4 silniki Kaspra, F-Prota, adware i jeszcze jeden swoj czytalem to powinno byc 99% jak nic ale nie posiada metod proaktywnych i heurystycznych na dobrym poziomie wiec jest w tyleSmile


Re: F-Secure Internet Security - tommyklab - 08.08.2009

Nie dawno zagadałem z kumplem, co zarządza siecią w firmie i na pytanie: "Jaki stosujesz pakiet AV-FW na serwerze i u klientów" odpowiedział F-Secure Smile

Reasumując w/w w firmie się nie ostanie ani jeden kraczek, jak jeszcze 4 silniki ma F-Sceure Smile


Re: F-Secure Internet Security - natarcie - 08.08.2009

mi F-Secureskanowal 3 godziny


Re: F-Secure Internet Security - LikwidatoR - 08.08.2009

I sie dziwić, że mulina 4 silnikach jak sie skana zapuści to można wołać o pomste do nieba. Ogólnie uważam, że silnik F-prot jest zbyteczny poprostu słaby .


Re: F-Secure Internet Security - Plati - 08.08.2009

F-Prot jest słaby bo islandzki, a Islandczycy umią tylko łowić ryby Tongue

Tommy - zaproponuj mu Comodo.


Re: F-Secure Internet Security - LikwidatoR - 08.08.2009

Mam nadzieję ,że w wersji 2010 zdejmą silnik F-Prota co przyspieszy skanowanie i zmiejszy się obciążenie kompa, albo niech zastąpia innym silnikiem chodz sie wykrywalność podniesie . Ale zdaje mi się ,że bedzie posiadał skaner Bitdefendera na wzór G DatySmile


Re: F-Secure Internet Security - medeis - 08.08.2009

f-secure 2010 ma teraz silnik bitdefendera. Heurystyka deepguard 2 działa bdb i na maks ustawieniach jest nie do przebiciaSmile. Pozdrawiam


Re: F-Secure Internet Security - tommyklab - 08.08.2009

Cytat: F-Prot jest słaby bo islandzki, a Islandczycy umią tylko łowić ryby Tongue

Tommy - zaproponuj mu Comodo.


Nie ma szans. W firmie ma być płatny (dobry support)i wykrywać jak najwięcej syfów. Dodatkowo ma być w miarę tani, bo 50 stanowisk trochę kosztuje Smile


Re: F-Secure Internet Security - zord - 08.08.2009

w f-secure jest DeepGuard 2.0 czyli analiza behawioralna i technologia Cloud i HIPS czyli nie tylko wykrywanie bazami :p


Re: F-Secure Internet Security - tommyklab - 08.08.2009

O już sobie przypomniałem, to BitDefener ma bazy Kaspra i Avasta Smile


Re: F-Secure Internet Security - Plati - 08.08.2009

tommy504 napisał(a):
Cytat: F-Prot jest słaby bo islandzki, a Islandczycy umią tylko łowić ryby Tongue

Tommy - zaproponuj mu Comodo.


Nie ma szans. W firmie ma być płatny (dobry support)i wykrywać jak najwięcej syfów. Dodatkowo ma być w miarę tani, bo 50 stanowisk trochę kosztuje Smile


Comodo jest darmowe takze dla firm. Wcale nie jest juz to taki slaby antywirus.


Re: F-Secure Internet Security - LikwidatoR - 08.08.2009

jaki Bitdefedner chyba G data ma bazyAvasta i BitdefenderaSmile


Re: F-Secure Internet Security - Plati - 08.08.2009

Gdata ma bazy Bitdefendera i Avasta,

a bitdefender ma bazy Avasta i Kaspra.


Re: F-Secure Internet Security - LikwidatoR - 08.08.2009

Bitdefender nie masilnika Kaspra tylko G data wersja 2008 i F-Secure wersja 2008 i 2009Smile


Re: F-Secure Internet Security - tommyklab - 08.08.2009

Firmy mają kasę, uwierz mi. Jaki informatyk by się interesował free-AV? Mówi prezesowi że potrzeba to i to i jest kupione na drugi dzień Smile Przyjeżdża kurier do budynku Smile Jak prezes wrzuci w koszta np. 5000 za pakiet to jeszcze odliczy z tego 22 % Smile (teraz chyba 19%, heheheh nie wiem sam mam firmę-małą, ale jakie są procenty to tylko księgowa wie, małą, bo nie potrzeba stanowisk Smile jak procenty to tylko powyżej 40% Smile )