SafeGroup
F-Secure Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: F-Secure Internet Security (/thread-756.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


Re: F-Secure Internet Security - preter - 06.05.2012

Coś podobnego robi Trend Micro w swoich produktach. Jeśli się nie mylę to Webroot także współpracuje z zaporą systemową.
W sumie to nic dziwnego, bo do normalnego korzystania z komputera ZU nie potrzebuje super hiper wypasionego firewalla.


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 06.05.2012

F-Secure TP strasznie wydłuża rozruch systemu przy "Zapraszamy!". Według Soluto opóźnia go o 35 sekund.


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 07.05.2012

Aby nie robić offtopa w innym temacie dyskusję będę kontynuować tu.

Cytat:"damian.z "A więc, zauwazyłem (w podpisie) ze bardok używa tej wersji i te pytania kieruję do Niego
JĘSLI KTOŚ JESZCZE MA TEN PROGRAM TO BARDZO CHĘTNIE PRZECZYTAM WASZE OPINIE
1) Jakie są ogólne odczucia po np. 2-3 dniach, ile RAM-u używa ?
2) Co ile są wypuszczane aktualizcje baz wirusow ?


1. Z ramem jest podobnie jak w wersji 2012. Tylko trzeba wziąć pod uwagę że zrezygnowano z jednego procesu, oraz firewall fsecure po części został przezfirewall microsoftu.W przypadku lepszych systemu gdzie ten firewall jest dobry takie rozwiązanie się sprawdza bardzo dobrze. Dodatkowo jest on wspomagany przez dodatkowe filtry i został po części połączony z deepguardem. Pierwszy pełny skan ok 72tys plików. Drugi skan 38 tys .Więc casche działa ok. Pozbycie się dodatków i toolbarów strzał w 10. Jedyny minus to współpraca z chrome (strony i wszystko blokuje ok ) ale nie wyświetlane są wyniki wyszukiwania.Z racji tego że jak zalogujemy się na konto chrome to wszystko leci po https. Resztaprzeglądarek działa w 100%. Nawet te na vboxie gdzie postawiłem system ; 0 . Nie zauważyłem spowolnienia internetu podczas wczytywania stron.

2 Średnio ok 5 aktualizacji baz na dzień. Tak jak w BD.

Powiem szczerze że jest wersje testowe fsecure są w ścisłej czołówce jeśli chodzi o stabilność. Śmiem twierdzić że nawet może być to podium. Zmiany są wprowadzaniebardzo powoli i ostrożnie. Od pojawienia się wersji finalnej rozpoczynają się prace i testy wersji testowej. I trwają do roku.


Re: F-Secure Internet Security - damian.z - 07.05.2012

Jeszcze jedno pytanie :
Czy mogę ponownie zainstalować MBAM ? Bo w czasie instalacji usunęło mi jako niechciane/ niepotrzebne dodatkowe oprogramowanieQuestion


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 07.05.2012

Jak free, do skany na żądanieto tak . Jak proto już 50 na 50.


Re: F-Secure Internet Security - damian.z - 07.05.2012

mam własnie PRO Sad
z nortonem (kiedys mialem) nie gryzlo sie.
z f-secure potrzebny jest w ogole ? jak bedzie sie poweilac ochrona to zrezygnuję Smile


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 07.05.2012

Właśnie wyszła wersja tp59

Cytat: We are going to release ISTP version 59 today to all our users.

This is a bug fix release to our common components as well as Computer Security. No changes will be made for Online Safety, it will remain on the ISTP 58 level.

As usual, upgrade will require a reboot before it is functional.

Some important notes about this release:


* Some users have reported about their computer crashing after ISTP 58, typically with the Windows'' Blue Screen of Death (BSOD) message.

Unfortunately ISTP 58 contained bugs which caused these BSODs, and while we have been able to fix some of those in this ISTP 59 release, some still exist in the product. If you encounter a BSOD after ISTP 59 release, please report it to us as soon as possible and include the Support Tool report with it.


* We notified you last week about an issue where our installer placed certain files in the root directory of the C: drive.

This problem is now fixed for the new installations, but it is still valid for upgrades. Those files can also be in the D: drive root directory. This will be fixed in the ISTP 60 release in approximately two weeks. Until that, please do not touch those files.



Fixed issues since release TP58
On Windows 8 Consumer Preview, the dialogs now use the same style as on Windows 7. Additionally, Shield icons are now correctly displayed when elevation is needed.


edit: tak samo się zaktualizuje, lub jak ci się spieszy to wymuś aktualizacje.

edit: patrząc dokładniej to zmiany zaszły w takich modułach.
- User Interface
- E-mail Filtering
- CCF Agent
- CCF CUIF
- CCF Automatic Update Agent
- CCF Upstream
- CCF Diagnostics
- CCF Network

Zmiany w numerach buildu oprócz ofc CCF Agent


Re: F-Secure Internet Security - damian.z - 07.05.2012

bardok206 napisał(a):Właśnie wyszła wersja tp59


Mam rozumieć, że automatycznie sie zaktualizuje ?


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 07.05.2012

Tak, zaktualizuje sie automatycznie.


Re: F-Secure Internet Security - damian.z - 07.05.2012

licencję mam do 3 listopada 12 r.Smile
jest tak różowo w f-secure ze klucz z bety pasuje do stabilnej wersji, czy niestety są tacy cwani Smile


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 07.05.2012

jak się beta skończy to dostaniesz kluczyk do finala na połroku. Ja mam do grudnia. Wyżej zedytowałem dokładniejsze zmiany.


Re: F-Secure Internet Security - paradise7 - 08.05.2012

Czy tu jest mowa o F-secure Internet Security 2013 beta. Czy macie już jakieś informacje o wersji 2013


Re: F-Secure Internet Security - PascalHP - 08.05.2012

Tak wszystkie informacje powyżej dotyczą przyszłej wersji.


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 08.05.2012

Z tego co pamiętam od finalnej do teraz to najważniejsze zmiany wdl mnie :
- wywalenie zbędnego procesu
- całkowicie nowy sterownik zarządzający całością safe online
- zgodność z windows 8
- zmiana całkowita firewalla, fsecure korzysta z filtrowania pakietówz windosowskiego firewalla dodając swoje filtry
- przebudowa deepguarda w celu zarządzania/blokowania dostępu do internetu aplikacjom niezaufanym. Współpracuje z firewallem
- całkowita rezygnacja z pluginów do ie i fx. Teraz zajmuje się tym safe online. Mamy ochrone każdej przeglądarki . A jeśli wyniki wyszukiwania działają na https to niestety nie widać w wynikach reputacji. Ochrona działa. ps: wreszcie można używać opery.
- do pełnej zgodności dodano chrome (pełnej znaczy się że oprócz ochrony mamy do dyspozycji pełne zarządzanie kontrolą rodzicielska)
- wywalenie intrusion protection i "dial up " coś tam. oraz lekka przebudowa ui i opcji

Na kolejne zmiany trzeba czekać, na pewno coś jeszcze będzie ciekawego.


Re: F-Secure Internet Security - damian.z - 09.05.2012

czy mi sie tylko wydaje, czy nie dziala blokowanie stronWow
w online safety- uzytkownicy , w zakladce otworz liste witrynw blokowanewpisuję strony z grami on-line (wyspagier, cda = zeby mlodszy brat nie gral, bo mi syfu naniesie do kompa Smile) ale nie blokuje
nie ma znaczenia, czy z wwwczy bez tego, u was tez tak jestQuestion


Dodano: 09 maja 2012, 18:03

ehh, zapomnialem wlaczyc filtr stron sieci web . teraz blokuje.
ale gdzie mozna wlaczyc blokade na haslo ? bo jedno klikniecie i mozna sobie wejsc z powrotem na ta strone Sad
nie chce wprowadzic hasla dla konta windows, ale w f-secure (cos takiego bylo w avast is) zeby bez hasla nie moznabylo nic zmieniac


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 09.05.2012

Tutaj jak dobrze się orientuje już jest kwestia konta windows. Jeśli brat będzie używał konta nieadministratora to wtedy można zablokować i nie powinien tego zmienić sam. Pakiet idzie w stronę jak najmniej potrzebującego ingerencji użytkownika i taka zabawa z hasłami ( jak można zrobić to w normalny szybki i prostu sposób za pomocą konta windows) nie wchodzi w gre.


Re: F-Secure Internet Security - damian.z - 10.05.2012

to szkoda, bo z kompa korzysta tez czasami ojciec (tablica, itd) i nie chcialbym mu klopotow/problemow robic z haslami Sad
juz dzisiaj brat obczail mechanizm i znow wszedl na swoje ulubone stronki z grami onlineWall


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 10.05.2012

Taki niegrzeczny, ze trzeba mu blokowac? Grin
Nic z tym nie zrobisz... Mozesz zrobic taki myk, ze jakos dodac zawartosc strony do regul adblocka... Tak tylko glosno mysle, wiec nie wiem, czy to pomoze i czy jest w ogole mozliwe Smile


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 10.05.2012

Nie rozumiem w ogóle twojego problemu. Jak tata potrzebuje konta administratora to załóż mu , wpisze raz hasło przy logowaniu i po problemu. Bratu ustawić zwykłe konto i tam ustawić kontrole rodzicielska. Tak jak ty chcesz to myślę że wiele programów ci tego nie zaoferuje. Bo jest to po prostu bezsensu. Po co robić coś co już jest i po części działa dobrze.


Re: F-Secure Internet Security - damian.z - 10.05.2012

Cytat: Tak jak ty chcesz to myślę że wiele programów ci tego nie zaoferuje. Bo jest to po prostu bezsensu. Po co robić coś co już jest i po części działa dobrze.


no ale mogliby chociaz wprowadzic opcje, gdzie bez wpisania hasla nic nie zrobisz z ustawieniami (oczywiscie opcjonalnie)

Cytat: Taki niegrzeczny, ze trzeba mu blokowac?

czy grzeczny, czy niegrzeczny to nie ma tutaj znaczenia,po prostu chce ze na kompie zadnego syfu nie bylo, bo pojawi sie okienko i dziecko naiwne bez czytania cos kliknie aby tylko do gry wrocic Grin