SafeGroup
F-Secure Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: F-Secure Internet Security (/thread-756.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 15.05.2012

Poważny błąd na windows xp sp3: pojawia sie informacja ,ze zapora Windows jest nieaktywna chociaż cały czas działa.
Jak wchodzicie w statystyki Online Safety to macie jakies dane liczbowe o odwiedzonych/blokowanych stronach?


Dodano: 15 maja 2012, 13:52

Dostałem odpowiedż odnosnie mego problemu. Na dniach wersja 60 Grin
"Hello,

This is a known issue on Windows XP. It will be fixed in the ISTP 60 release.

If you still have this problem after we have released ISTP 60 (most likely tomorrow) and your computer has been upgraded, please open a new bug report with a new F-Secure Support Tool report included."


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 16.05.2012

Wyszła wersja tp 60. Zaraz podam zmiany.

Z changeloga tylko poprawa bugów. Zainstaluje na vboxie zobaczymy czy coś się zmieniło w użytkowaniu.

Cytat: Fixed issues since release TP59
On Windows 8 Consumer Preview, the dialogs now use the same style as on Windows 7. Additionally, Shield icons are now correctly displayed when elevation is needed.
Occasional Windows Stop Error (blue screen) crash
New technology that was introduced in TP58 has introduced randomly occurring Stop Error crashes. In TP60 these crashes should not happen anymore.
Online Safety blockpages might not correctly shown when viewing using Internet Explorer 6 (CTS-86366)
Online Safety does not effective straight away after machine reboot or after installation in Windows XP (CTS-86329)
User able to bypass the protection in Windows XP by using some download application like wget (CTS-86087)



Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 16.05.2012

Na Windowsie xp nie działa zapora ( według F secure) dalej, choc mieli to naprawic w nowej wersji. Kilka nowych polecen( kosmetyczne zmiany hmm językoweGrin)
Program Computer Security raportuje, że jest nieaktualny choć definicje sa nowe.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czyzby F szykował się do współpracy z inną zaporą?


Dodano: 16 maja 2012, 21:54

nie No program nie nadaje się do używania na windows xp. Wgrałem go na czysty system bez żadnych szkodników i wpisów po innym av, a cyrki totalne odprawia. Przy wyłączeniu systemu_informacje o błędach i ''trwa kończenie pracy programu'', twierdzi, że definicje są niezaktualizowane choć jak sprawdzam dostępność aktualizacji to wszystko jest ok. Firewall według f secure jest wyłączony , więc w zasadzie nie wiem czy ten program działa czy nie, a statystyki online safety wykazują że do tej pory nie odwiedziłem żadnej strony:-).


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 18.05.2012

o i mają świetną pomoc techniczna:-) na opisane przeze mnie problemy odpisują z poradą restartu komputera. To ja sobie porestartuje z 15 razy i napiszę czy już działa.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 18.05.2012

U mnie na Win7 nie ma żadnych problemów. Jedyny błąd, jaki zauważyłem, to niepełne spolszczenie, ale i tak wielki plus dla F-Secure, że mamy zawsze polską wersję bety, bo to rzadkość w innych AV.

Co do błędów na XP, to jest to dziwne i niepokojące, ponieważ właśnie wersje TP miały poprawić stabilność na tym systemie...


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 18.05.2012

Uwaga, dzis jakas mini-aktualizacja rozwiązała problemy z Windows Firewallem. (na XP)
Niestety w czasie wyłączania komputera pojawiały się błędy F Menagera, Dll Hoster, fschoster. Do tego dośc długo czekałem na uruchomienie się programu, ale za to mogłem w pełni i lekko korzystac z komputera. Niestety, utrudnił mi pracę i wyleciał z huuukiem.
Bardzo cieszy natomiast to ,że działadobrze na Win7, Xp juz chybau producentów oprogramowania odchodzi w zapomnienieGrin
O ile wersji Computer Security nie polecam, o tyle Online BAckup nawet bardzo.
Mega mocno rozbudowali bazę programów DeepGuard. Zainstalowałem dośc duzo oprogramowania róznego rodzaju, A Deep zapytał tylko raz. Reszta jest znana chmurze. Nauczyli sie od Comodo, że trzeba pytac o nieznane softy, dzięki czemu w miare sprytny uzytkownik zablokuje instalacje podejrzanego oprogramowania.
Wszystkie swoje uwagi wysłałem do ich labu, zapewne ewentualne błędy poprawia przy kolejnych wersjach( tak jak poprawili tez z Tp59 w Tp 60)


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 18.05.2012

wiadomo żę na xp będą problemy większeniż na vista i windows 7/8. Bo w przypadku tych kolejnych wirewall jest ok, a w xp dziadostwo więc raczej nie mogą wypuścić w takiej postaci. Będą pewnie korzystać ze swojego firewalla który jest w aktualnej wersji.


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 20.05.2012

Niby tak, firewall w XP jest dziurawy, ale z drugiej strony w nowej wersji F zaoferuje mocno agresywną heurystykę DeepGuard czepiającą się o absolutnie każdą aplikację nieznaną chmurze i to nawet niegrożną. Pojawiły się nowe alerty .


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 20.05.2012

Ciekawe, kiedy dadza DeepGuard 5. Alex, poprawili heur? Skad wiesz? Smile Poeownywales v2012 z TP?


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 20.05.2012

Tak, tak Grin 12 nie czepiała się kilku programików , Tp takGrin Pojawia sie info ,ze nieznana i nieuzywana aplikacja została zablokowana i domyslnie zaznaczona jest opcja BLOKUJ( przynajmniej na Xp tak jest). W Ustawieniach aplikacji tez jest info,że wyswietlane są reguły dla aplikacji nieznanych jako bezpieczne.


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 20.05.2012

Jakie aplikacje ? Ostatnio miałem tp60 i udało mi się tylko dostać powiadomienie z otwarcia wirusa i comodo leak test. żadna inna aplikacja na moim pc nie została nawet dodatkowo sprawdzona przed dg.


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 20.05.2012

Ale mój brat naściągał sobie dodatków do gierek i za kazdym razem był alert.
Jeśli chodzi o aplikacje użytkowe to każda uzywana przeze mnie była znana chmurzeGrin

Na tej zasadzie to działa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 20.05.2012

Ja chciałbym zobaczyć jaki jest komunikat kiedy dg pyta czy udostępnić połączenie do z internetu dla danej aplikacji ( nie chodzi o jej blokowanie tylko blokowanie samego połączenia).


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 20.05.2012

W zasadzie to od tego powinny być alerty Windows Firewalla , tyle że jeśli aplikacja jest znana i czysta to raczej DG jej nie zablokuje. Program mocno poszedł w automatykę działania.


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 20.05.2012

A mam prośbę aby kto może to forsować żeby dodali skanowanie sll. Np wyniki "safeweb search" nie są wyświetlane w chrome bo działa on (kiedy jesteśmy zalogowani) w https. Jak robią to niech porządnie to skończą.


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 20.05.2012

Ok, napisz mi swoje uwagi to wysle je też ze swojego kontaGrin


Re: F-Secure Internet Security - bardok206 - 20.05.2012

Ja już dawno o tym napisałem. wyślij sam oraz podpisz się pod moją wypowiedzią np tu :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Walczę też aby dodali możliwość( w opcjach jako zaptaszkowany wybór) usuwania całych archiwów podczas skanowania ręcznego. Oraz lokalizacje plików których nie może av usunąć. Bo sprawdzanie właściwości i ręczne szukanie danego pliku archiwum jest męczące. To z taką opcją byłoby fajnie. Automatyczna lokalizacja. I jako wisienkęzostawiłem lauch pad. W obecnej wersji jest strasznie wykastrowany i praktycznie nie wykorzystywany.


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 20.05.2012

zgadzam się z twoimi sugestiami bardok. Launch pad jest wyjątkowo dziwny.


Re: F-Secure Internet Security - KaMiL - 20.05.2012

Alex,to poprzyj jeszcze idee "Improved Interface" Smile

IMO za pomoca Launch Pada powinna byc mozliwosc szybkiego wlaczenia skanu czy aktualizacji, zamiast tej ikonki "F", bo to jest to samo, co menu w zasobmiku.


Re: F-Secure Internet Security - McAlex - 20.05.2012

f secure ma jeszcze trochę do poprawienia tyle że ja mam wrażenie, że ich mało to obchodzi:-)